Jaro nabírá ostré tempo a přináší s sebou rostoucí počet nečekaných výsledků a tabulkové posuny.

1. Poslední se probudil. Snad ještě včas

Prognózy před regionálním derby krajského přeboru zněly jednoznačně a Polička si měla podle předpokladů hladce poradit s Litomyšlí. Realita na hrací ploše však toto očekávání postavila na hlavu. Domácí nedokázali ani jednou dobýt svatyni soupeře, který ve třech předešlých duelech jedenáctkrát inkasoval. Jiskra jakoby si konečně uvědomila, jaká cesta ji může dovést k záchraně, podala výkon zlepšený ve všech směrech a předvedla, že se může směle měřit i s předními celky přeboru. Teď jde jen o to, aby se tento vzestup neukázal být ojedinělým a našel pokračování v dalších zápasech. Ostatně přesně totéž platí i pro rovněž tonoucí Dolní Újezd. I on překvapil remízou v Chrudimi a i on na ni musí navázat, má-li pomýšlet na udržení přeboru.

2. Vítězné série neberou konce

Moravskou Třebovou a Kunčinu od sebe dělí pár kilometrů a jedna fotbalová soutěž. Co je však nedělí, to je aktuální vynikající pohoda tamních fotbalových týmů. Ty vedou svoje tabulky a míří za postupem, takže se jeví jako reálné, že je také od nové sezony bude dělit jedna soutěž, ale oba budou hrát o patro výše. Třebová smetla v I. A třídě Horní Jelení, což pro ni bylo dvanácté vítězství v řadě za sebou. Rovněž lídr I. B třídy z Kunčiny neustále živí parádní šňůru a výhra v Libchavách byla pro tento tým osmá za sebou. To se to potom hraje, když body takhle skáčou do kapsy. A abychom nechválili jen v kraji, tak Bystré vstoupilo úspěšně do jarní části III. třídy a byl to jeho desátý plný zásah v řadě.

3. Fotbal nebyl nic extra, zato rozhodující gól ano

Jsou zápasy, které by se za normálních okolností do paměti diváků ničím výrazným nezapsaly. Mezi takové by se určitě zařadilo „bétřídní" klání Sebranic a Moravské Třebové B, neboť žádná úchvatná podívaná to nebyla a domácí brali hubené vítězství všemi deseti. Kdo však utkání sledoval na vlastní oči, ten si vzpomene jistě rád, protože viděl krásnou rozhodující trefu Pavla Kalánka. Jeho výstavní bomba zpoza vápna do vinglu, to byl moment, kvůli kterému se chodí na fotbal. Když už jsme u tohoto střetnutí, za negativní zmínku stojí, že třebovské béčko přijelo v deseti a nestárnoucí Širůček doplnil jeho sestavu až po půlhodině. A klobouk dolů před Rázlem, který obětavě hrál i se zraněnou nohou a málem se postaral o vyrovnání.

4. V závěru tabulky se rýsuje slušný mazec

Jedna věc se zdá být po dvou sehraných jarních kolech zřejmá. Boj o záchranu I. B třídy skupiny B nebude pro slabší povahy. Zainteresováno je v něm minimálně šest družstev, která jsou nyní naskládána v rozmezí sedmi bodů. Trochu potíž je ovšem v tom, že pět z nich je ze Svitavska a bitvy to tak budou jaksi bratrovražedné. Vypadá to, že se do nich i díky návratu zkušeného Jandery naplno zapojí i Cerekvice, což se po podzimu úplně reálně nejevilo, ale výkon a výsledek proti Janovu přinesl tamním příznivcům více optimismu. Právě Janov je ale týmem, který se zkraje jara prezentuje nejhůře z celé skupiny ohrožených. Dvě porážky při skóre 0:8, to je skutečně zoufalý start do odvet.

5. V okrese řádila překvapivá jména

Tři celky získaly ze dvou jarních kol okresního přeboru plný počet šesti bodů. To by ještě nebylo nic tak pozoruhodného, ale jedná se o trojlístek, od něhož se kdovíjaké zázraky nečekaly. Určitě ne od Litomyšle, která k šesti bodům přidala devět nastřílených gólů a to jsou na ni téměř neuvěřitelná čísla. Stoprocentní jsou rovněž Horní Újezd a Mladějov, posledně jmenovaný mančaft navíc jako jediný neinkasoval. Kuriozitou je, že ani bod na jaře zatím nezískaly vedoucí Dlouhá Loučka a čtrnáctý Opatov. To vše pouze dokazuje vyrovnanost soutěže.

TÝM KOLA: SKP Slovan Moravská Třebová

Není jiné volby. Vyhrát souboj o první místo čtyřbrankovým rozdílem, to je důkazem velmi dobré formy. Slovan ji v očekávaném měření sil s Horním Jelením prodal dokonale a opět prokázal, že v jeho případě nic jiného než postup do přeboru nepadá do úvahy.

ZKLAMÁNÍ KOLA: Sokol Morašice

Je sice pravdou, že začátek jara byl pro předposlední celek krajské I. A třídy vzhledem k síle soupeřů velice těžký. To však ještě neznamená, že by se musel nechat pokořit prakticky bez odporu o pět gólů, a to ještě ke všemu na domácím hřišti. Chrudim to měla příliš lehké.