Události, jež zaujaly v uplynulém fotbalovém kole:

1. Nejprve zataženo, posléze jasno

Jakoby nestačilo, že se nedělní utkání Moravské Třebové proti Heřmanovu Městci hrálo v nevlídném pošmourném počasí. První půlhodinu totiž předváděli hodně „zamračený" fotbal i domácí hráči, kteří v ničem nepřipomínali celek z horní poloviny krajského přeboru. Prohrávali o dva góly a prokřehlí diváci nevěřili svým očím, kterak si jejich tým nedokáže na trávníku vyhovět. Naštěstí to byl pouze jev dočasný a duel skončil hladkou výhrou Slovanistů. A to jenom proto, že si postupem času dokázali přesně přihrát, a to i několikrát za sebou, přestali litovat kroků navíc do soubojů, dokázali se uvolňovat do volných prostorů a poslat dobré míče do vápna. A najednou nebylo vůbec co řešit.

2. Uprostřed hřiště se nerozhoduje

Akutní potíže se střílením branek má na podzim jak Choceň, tak Polička. Gólová show se tedy od vzájemného utkání čekat rozhodně nedala a také se nedostavila. Ani nemohla, protože o kvalitní finální fázi se ani u jednoho mužstva nedalo ani s přimhouřením všech očí hovořit. I když to byli hosté, kteří byli na míči častěji a ve středu pole kombinovali s větší jistotou, tak jakmile se přiblížili k pokutovému území, jakoby na ně padly jakési obavy, že teď je potřeba něco vymyslet a nikdo pořádně neví co. Je to přitom s podivem, vždyť poličský celek disponuje řadou hráčů, kteří góly dávat nepochybně umí, navíc choceňská obrana rozhodně nebyla z takového těsta, aby se nedala ztéci. Povedlo se to jednou a to bylo na tři body málo, ale budiž, i ty dva se velmi hodí.

3. Šedesát. Tak je vyčísleno celkové konto

Takový údaj nenajdete v žádné tabulce krajské I. A třídy. Jedná se o bodový součet tria zástupců regionu v soutěži. Svitavské béčko se na něm podílí jednadvaceti, Pomezí dvaceti a Litomyšl devatenácti body, což jim stačí na umístění v nabitém středu pořadí. Je to dost? Jak u koho. Svitavský nováček prohrál čtyři poslední duely, tím pádem byl sražen z pozic, na nichž se ještě zkraje října vyhříval, a asi se v jistých fázích viděl o malinko výše. To zase Litomyšl, u ní je to naopak, ta vypadala před pár týdny na adepta sestupu, ale po mohutném finiši (čtrnáct bodů za pět kol) je její pozice ještě „zlatá". Pomezí si svoje bodíky uhrálo jako jediné bez větších výkyvů a dosáhlo tam, kam podle svých schopností asi mohlo. Tudíž, ne že by nemohlo být lépe, „átřídní" podzim však celkově nebyl pro Svitavsko z nejhorších.

4. Příjemný pohled na čelo

Nebývá zvykem, aby špici orlicko-svitavské skupiny I. B třídy ovládli „naši" zástupci, jako je tomu po podzimu 2016. V minulém ročníku se tam pohybovalo svitavské béčko, jenže to byla spíše výjimka, většinou hrály prim mančafty z Ústecka. Situace, kdy je ve vedení Kunčina před Opatovcem, je příjemnou změnou. Tím spíše, že třeba mezi lídrem a třetím Semanínem je rozdíl osmi bodů, což je po třinácti kolech dost. Dáno je to super formou Kunčinských, kteří neprohráli ani jednou v normální hrací době. Ale abychom nepropadli bezbřehému optimismu, je nutno pohledět i na opačný pól a tam jsou k vidění na ožehavých postech Polička B i Dlouhou Loučku. Takže máme plusy i mínusy.

5. Půlmistři budou chtít být celými mistry

Přestože na účastníky okresních soutěží čeká ještě předehrávané kolo, tak pomyslné tituly „půlmistrů" se mohou rozdat už nyní. Také proto, že oba dotčené celky zůstanou na nejvyšších místech bez ohledu na výsledky čtrnáctého dějství. Nutno konstatovat, že jak Dolní Újezd B v okresním přeboru, tak Městečko Trnávka ve III. třídě drží svoje výsadní umístění zaslouženě. Újezd prohrál v první polovině sezony pouze jeden zápas, a to v Morašicích gólem v poslední minuty. Trnávka kromě jedné porážky sčítala pouze vítězství. Rébusem pro obě družstva bude, jak si udržet fazónu i pro jaro, protože poloviční mistr, to není cíl, k němuž by se kdokoli upínal.

Tým kola

SOKOL OPATOVEC. Skvělý výsledek na závěr skvělého podzimu. Skalp Jablonného značí druhou příčku a s tím nováček určitě nepočítal.

Zklamání kola

TJ HORNÍ ÚJEZD. Závěr jako ze zlého snu. Ze čtyř závěrečných podzimních zápasů ani bod a navrch hladká prohra v Semaníně.