Šesté jarní pokračování této soutěže nepřineslo nic nového na postu nejvyšším, neboť Moravská Třebová B si z Jaroměřic odvezla remízu, která jí na uhájení výsadní pozice stačila. A to mohou hosté hovořit o ztrátě, jelikož vedli o dva góly.

Jaroměřičtí sice stačili vyrovnat na 2:2, ale šanci dostat se na špici nevyužili. Tu měla naopak Kunčina a kdyby sehrála v Opatově lepší druhý poločas, tak by se to i povedlo. Ale protože horko těžko udržela těsné vítězství 4:3, rozhoduje o jejím druhém místě nižší počet vstřelených branek.

Mezi elitní čtyřku se po těsném vítězství v Janově posunula také Kamenná Horka a v příštím kole bude dalším týmem, který se pokusí srazit z vrcholu přeboru Třebovou. Zato Janov po slibném vstupu do jara klopýtá, prohrál potřetí v řadě a lehce ztratil kontakt.

Pět gólů padlo v Bystrém a všechny do sítě domácích, což pro ně znamená kritické zhoršení situace. Vždyť na posledním místě ztrácí na nejbližšího rivala čtyři body. Hosté z Litomyšle poprvé na jaře zvítězili, byť nastoupili s hráčem z pole Malým mezi tyčemi.

Předposlední je nyní Mladějov, který ztratil vyrovnanou bitvu v Čisté. Důležité body si uhrál Dolní Újezd doma proti Dlouhé Loučce, ale je–li čelo našlapané, tak ve spodních patrech to platí dvojnásob. Celky mezi desátým a třináctým místem totiž dělí jediný bod.

Čísla z 19. kola OP

Bilance: 2 – 2 – 3.

Branky: 28 (12:16).

Žluté karty: 32(19:13).

Červené karty: 0.

Diváci: 765, průměr na zápas 110.

Střelec kola:
Pavlák (Litomyšl), R. Müller (Jevíčko), Novák (Dolní Újezd B) 2 branky.

Čistá konta: Hasenöhrl (Kamenná Horka), Boštík (Čistá), M. Malý (Litomyšl B).