Události, které zaujaly v uplynulém fotbalovém kole:

1. Nebáli se a dočkali se odměny

Podruhé v krátkém sledu se v regionu představily Slatiňany nesoucí si díky síle svého kádru gloriolu skoro neporazitelnosti. Podruhé tu ovšem narazily na dobře připraveného soupeře. Litomyšli sympatický výkon na body ještě „o vlásek“ nestačil, Poličce nyní už ano. Byl jeden a při troše štěstí jich mohlo být klidně i více. Domácí totiž proti soupeři vyrukovali sice s respektem, ale nikoli se strachem, zdravě sebevědomě, s vírou ve vlastní schopnosti, a když tohle všechno podpořili pořádnou dávkou herní kvality, rázem bylo vidět, že i se slatiňanským týmem nejen lze hrát rovnocennou partii, ale i výsledkově uspět. Nepochybný favorit přeboru má často tendenci sklouznout k profesorskému fotbalu a odvážná Polička mu teď předvedla, že to ne vždycky stačí.

2. Těsná vítězství, také vítězství

Dva „átřídní“ zástupci Svitavska si o víkendu přivezli plný ranec bodů ze hřišť soupeřů po nejtěsnějších výhrách, což je pro ně skvělá zpráva. Jak kvůli aktuální pohodě v týmu, tak vzhledem k dlouhodobým cílům v této sezoně. Skromná Kunčina pomýšlí v první řadě na udržení a právě podobné duely, jako byl ten v Semaníně, jsou ty zlomové, které ji mohou posunout do klidných vod, nebo naopak nasměrovat do těch nebezpečných. Když je zvládne tak dobře, jako v tomto případě, tak si zadělává do budoucna na pohodlné žití v soutěži. Dolní Újezd by rád obýval horní patra, takže i pro něho má hubený a do značné míry šťastný úspěch v Pardubičkách cenu jako hrom. Možná ještě větší, než kdyby rivala „přejel“ o třídu. Tyhle vydřené výsledky bývají při účtování těmi rozhodujícími.

3. Zabodovat? Ani na třetí pokus ne

Z dvanácti celků z regionu v krajských soutěžích zůstal jediný, jemuž na bodovém kontě po třech kolech pořád „straší“ nelichotivá nula. Je to svitavská rezerva, což je do jisté míry překvapením, jelikož za soupeře dosud neměla úplně nejtěžší „váhy“. Jenže zatím ji sráží zásadní neproduktivita její hry, která není úplně marná, ale kýženého efektu nepřináší. Jen těžko však očekávat příznivého výsledku, pakliže tým nejen, že gólově nezužitkuje skoro sedmdesátiminutovou početní převahu, ale navíc od oslabeného soupeře dvakrát inkasuje, nadto lacino po standardních situacích, jako nyní proti Rohovládově Bělé. Takhle se v rychle jedoucím „vlaku“ jménem I. A třída zachytit nedá. Není ale všemu konec. V dalším kole přijedou podobně „úspěšné“ Pardubičky a kdy jindy nepovedený začátek zlomit, že…

4. V kabině snad rozdávali uspávadla

Všechno to začalo v sobotu dopoledne. Moravskotřebovské céčko drtilo ve III. třídě Rohoznou, poločas skončil 6:0 a aktéři i přihlížející pomalu počítali s dvouciferným skóre. Realita? Druhou půli Slovan prohrál 0:4 a musel být hodně rád, že se ještě nestrachoval o tři body. Druhé pokračování přišlo tentýž den odpoledne v Libchavách, kde bojoval v rámci I. B třídy třebovský B tým. Poločas mu opět sedl báječně, vedení 3:0 dávalo tušit překvapení. Leč copak se nestalo? Po změně stran znovu 4:0 ve prospěch soupeře a velice hořká porážka. A tak se třebovští příznivci obávali, jestli v neděli při měření sil áčka s Hlinskem nebude čirou náhodou platit známé rčení o „třetici“, protože to by asi nepřežili. Neplatilo, ačkoli ani v tomhle případě nebyla druhá část hry sehrána podle představ. Naštěstí ale už bez kolapsu.

5. Rozjezd vyšel skvěle. A co dál?

Fotbalisté Bystrého, kteří se aktuálně ujali vedení v okresním přeboru s dokonalou úspěšností vyjádřenou ziskem devíti bodů po třech utkáních, bývají řazeni do okruhu favoritů rok co rok. Stejně tak rok co rok ovšem nedovedou tato vysoká očekávání naplnit a na špici tabulky se neudrží, když obvykle začnou záhy ztrácet, a to hlavně na cizích stadionech. Jestli tomto bude tentokrát jinak, to ukážou až následující týdny, ovšem je záhodno si všimnout, že ke dvěma výhrám doma naposledy přidali také venkovní zásah v Dlouhé Loučce. Což je nadějným signálem, že by se v tomto ohledu mohlo mnohé změnit, a pokud by to byla pravda, měli bychom tady rázem velmi vážného kandidáta na přední příčky.

Tým kola:

SOKOL DOLNÍ ÚJEZD B. Za takový konec je to třeba vzít, aby mohlo béčko obstát. Výkon proti Ústí nad Orlicí je záhodno opakovat častěji.

Zklamání kola:

TJ HORNÍ ÚJEZD. Snahu mužstvu rozhodně upřít nelze, ale domácí čtyřgólová porážka se Zámrskem byla až příliš jednoznačná.