Fotbalové soutěže mají za sebou druhé kolo a také ono přineslo nemálo zajímavého dění. Jak už to většinou bývá, tak z pohledu Svitavska najdeme pozitiva, ale i negativa.

1. Soupeři to mělo vadit, ale nevadilo

Když se hráči Pardubiček dověděli, že střetnutí proti svitavské rezervě sehrají v horké polovině srpna na umělé trávě, hrubě se jim to nelíbilo a dávali to i veřejně najevo. Možná i proto, že dobře věděli, jakou bilanci se v poslední době domácí celek ve svém prostředí v Lánech chlubí. Jenže slova se říkají a fotbal se hraje, takže jim nakonec ani ta umělka zase tolik nevadila. Aby také ano, vždyť se třemi relativně lehce získanými body v kapse se na to nepříjemné rychle zapomene. Svitavský tým si jistě naplánoval útok na první tři přeborové body, místo nich ale fasoval „trojku", když jednak narazil na dobře připraveného soupeře, jednak mu vlastními hrubkami vítězství usnadnil.

2. Fotbalové zápasy nezačínají ve 46. minutě

Vybojovat na úrovni krajského přeboru body na hřišti soupeře, to není jednoduchá věc, ale je škoda, pokud už po prvním poločase není prakticky o co hrát. Přesně to se nyní „poštěstilo" Dolnímu Újezdu, který prohrával v Chocni po úvodní polovině 0:3 a sympatický projev po pauze stačil jen na korekci. Zde je ale nutno přispěchat s alibi, neboť pro Újezd je duel na trávníku favorita obrovská škola a nelze čekat zázraky. Horší to bylo v případě Litomyšle. I Jiskra pohřbila v Žamberku naděje ještě dříve, než zazněl poločasový hvizd. A od ní by se dalo žádat, aby, když už nebude bodovat, přinutila protivníka k pořádnému nasazení po celé utkání.

3. Letošní „átřída" rozhodně nebude procházka

Když se před sezonou objevilo na mapě I. A třídě jedenáct nových mužstev, tak řada fotbalových příznivců utrousila cosi nelichotivého o její kvalitě. Ale ouha, ono bude asi třeba rychle nabýt zpět ztraceného respektu k této soutěži, jelikož se při pohledu na dosavadní výsledky trojice ze Svitavska zdá, že to v ní bude těžká lopota. Že na jejich kontech bude po dvou kolech svítit jedna shodná nula, to by asi nikoho nenapadlo. Jistě, Morašice a Pomezí jsou nováčky, bojovaly s kvalitními soupeři a herně nepropadly, ale nějaký ten bodík by už byl vítaný. A dvě porážky fotbalistů třebovského Slovanu, to je jedno z největších zklamání začátku nové sezony.

4. Pokutové kopy bude nutno potrénovat

Rvát vlasy si po devadesáti minutách museli fotbalisté, celý realizační tým i fanoušci Kamenné Horky, protože takhle promarnit naději na vítězství a tři body do tabulky I. B třídy, to se jen tak nevidí. Ano, ústecké béčko patří k fotbalové zdatným soupeřům, ale když už mančaft dostane v prvním poločase dvakrát výhodu pokutového kopu, tak ho logicky mrzí, když ani jeden z nich nedá a v samotném závěru horko těžko zachraňuje remízu. A to ani nemluvě o tom, že celý druhý poločas stál mezi třemi ústeckými tyčemi po vyloučení brankáře hráč z pole, ale rébus, jak ho alespoň jednou překonat, vyřešil Jukl až minutu před koncem. Horka zatím neprohrála, ale teď měla zvítězit.

5. Ještě nehráli doma, ale vedou

Báječně se zatím v okresním přeboru prezentuje celek Třebařova a je právem na nejvyšší pozici. Nejenom to, jde dokonce o jediný tým, jenž zůstal po dvou kolech bez ztráty bodu. A co je potřeba navíc zdůraznit, dosáhl toho, aniž by se doposud představil na vlastním trávníků, neboť obě střetnutí odehrál venku. Bylo to pokaždé na půdě nabuzených nováčků a v Mladějově dal aktuální lídr okresního přeboru pět gólů, v Hradci pak jen o jeden méně. Pochopitelně je příliš brzy na nějaké závěry, ale zdá se, že cosi pozoruhodného by se tady mohlo rodit. Určitě by se výkony Třebařovských mohly odrazit na diváckém zájmu v den, kdy se konečně představí také doma.

TÝM KOLA: SK Polička

Dva domácí duely na začátek sezony, to je sice nesporně výhoda, ale často bývá ošidná. Poličský tým si ovšem poradil výtečně a po přesvědčivě výhře se Sokolem Moravany 3:0 je dokonce na čele krajského přeboru. Jistě, po dvou kolech to neznamená nic, ale pohled to je příjemný.

ZKLAMÁNÍ KOLA: Sokol Čistá

Ve dvou zápasech vstřelil nováček I. B třídy pět branek a to by nebyla špatná bilance. Je tu však jedno velké kdyby. Kdyby jich za stejnou dobu neinkasoval jedenáct, z toho nyní sedm doma od Kunčiny! To se potom mohou střelci v koncovce třeba přetrhnout, ale uspět se samozřejmě ani náhodou nedá.