Události, jež zaujaly v uplynulém fotbalovém kole:

1. Au, takové zápasy se nesmí ztrácet

Dolní Újezd namlsal svoje fanoušky výhrou v úvodním kole proti Libišanům, jenže od té doby sčítá pouze nezdary, aktuálně už tři. A ten poslední byl hodně bolestivý. Pokud totiž chce v krajském přeboru hrát někde výše než na jeho chvostu, tak se soupeři typu Heřmanova Městce, při veškeré úctě, prostě nemůže vycházet bodově naprázdno. Tím spíše doma a v případě, že měl šancí snad na několik utkání. „Nemá cenu spekulovat, zda by zápasu slušela více remíza či dokonce naše výhra. Hraje se góly a ten rozhodující dal soupeř," komentoval duel pro klubový web sekretář Jan Kabrhel a je to výstižné. Ztrácet taková utkání, to je luxus, jaký si „Dolňák" nemůže dovolit.

2. Z 3:0 na 3:7? Hlavně se z toho oklepat

Kdo si přečetl, že Pomezí vedlo ve Vysokém Mýtě o tři góly a nakonec o čtyři prohrálo, tak asi nechápal, jak je něco takového možné. Nutno podotknout, že v případě vysokomýtské rezervy se něco podobného nestalo poprvé, o týden dříve v Luži otáčela z 1:3 na 6:3, takže zdánlivě nemožné obraty zjevně umí. Otázka zní, zda tomu mohlo Pomezí zabránit a počínat si zkušeněji, aby za druhou půli neobdrželo šest „fíků", z toho v závěrečné čtvrthodině čtyři. Určitě ano, ale jako polehčující okolnost je potřeba zdůraznit, že odolat soupeři, který měl možnost výrazně „okysličit" svoji sestavu z divizního kádru, to by byl problém pro ledaskoho. Teď je nutné tuto „těžkou hodinu" rychle hodit za hlavu a soustředit se na další duely.

3. Místo fotbalu zemědělství? Na to je ještě čas

Připomeňme si slova předsedy Slavoje Cerekvice Tomáše Kusého po čtvrté podzimní porážce ve Stolanech: „Půjde-li to takhle dál, raději zavřu kabiny, rozházím po trávě ledek, naženu tam kozy a krávy a budu farmařit." No, to je přece jen ještě předčasný pesimismus, jenže nelze se divit tomu, že po mizerném vstupu do sezony (nula bodů a skóre 6:15) ho přepadají trudné myšlenky. Nejen jemu je totiž jasné, že pokud Cerekvickým začnou ostatní konkurenti utíkat, tak je v kvalitní skupině A budou těžko honit. Body zde totiž každý týden visí vysoko a za výkony, jaké dosud Slavoj předváděl, se prostě nerozdávají. Co tedy s tím? „Žrát trávu", jak po hráčích požaduje pro příště klubový šéf, zní nadneseně, ale takový přístup je jedinou nadějí.

4. Rezerva na čele bez ztráty kytičky

Nelze dost dobře tvrdit, že okresnímu přeboru vévodí čistý nováček, protože postup ze III. třídy vybojoval pro Moravskou Třebovou úplně jinak složený tým než ten nynější. Což však nic nemění na tom, že jeho start do ročníku byl famózní. Čtyři zápasy, čtyři vítězství, dvanáct bodů, co více by si na Slovanu mohli přát. Co stojí za úspěšnými výsledky? Jednak se rezervě zatím velice těžko dávají góly, jediným ze soupeřů, který proti ní skóroval, bylo jednou Jevíčko, třikrát udržela čisté konto. A potom se vždy najde někdo, kdo na její stranu strhne vyrovnané duely. A zrovna takový spoleh byl v posledních dvou kláních na mladíka Jiřího Frische, který gólově zajistil skalpy Morašic a Rohozné.

5. Střeleckou normu si svědomitě drží

Čtyři krát čtyři se rovná šestnáct. Není to moc složitá matematika a v Městečku Trnávce si tuto násobilku teď rádi připomínají. Hned v úvodním kole si fotbalisté Sokola nastavili počet nastřílených gólů na jeden zápas na číslo čtyři a od té doby se na této úrovni drží. Jejich fazónu postupně odnesly Třebařov, Radiměř, Mladějov a naposledy Čistá. A jelikož šlo o přímé měření sil o průběžné vedení, není divu, že se mančaft zpod Cimburka usadil na vrcholu třetitřídní tabulky se stoprocentním ziskem. Kdo ho bude chtít z výšin „sundat", musí v první řadě vymyslet, jak téhle jeho palbě odolat a ubránit se, protože přestřílet čtyři branky pěti nebo šesti, to se děje skutečně zřídka.

Tým kola

TJ SVITAVY. Nikoli, že by výkon proti Chrudimi byl úplně bez závad, nicméně ve srovnání z předešlými nevýraznými zápasy bylo patrné evidentní zlepšení ve všech herních činnostech.

Zklamání kola

SK POLIČKA B. Je sice pravdou, že do Libchav se pro body často nejezdí, ale je škoda, že po vyrovnaném prvním poločase se béčku nepovedlo po změně stran udržet se soupeřem krok.