Události, jež zaujaly v uplynulém fotbalovém kole:

1. Složení netradiční, ale výkon excelentní

Koho by napadlo, že Svitavy vyrukují do zápasu v Libišanech se stoperskou dvojicí Radovan Kroulík – Filip Čížek? Kouč Andrle ale musel při absencích stabilních zadáků sáhnout do „kádrových rezerv" a zvolil dobře. Prvně jmenovaný zkušený borec se po minulé sezoně loučil s kariérou, ale v nouzi se nechal přemluvit a s mladým spoluhráčem odehrál parádní utkání. Jistota v zadních řadách byla jedním ze základů vítězné svitavské „stavby".

2. Jak ztratit naděje za dvě minuty

Čím silnější soupeř, tím lepší výkon. Takovým heslem se zatím řídí fotbalisté z Dolního Újezdu. Libišany zdolali a proti Slatiňanům nebyli od úspěchu zase tak daleko, jak ukazuje skóre. Jen by se museli vyvarovat „dvouminutovky hrůzy", kdy jim soupeř odskočil z 1:1 na 1:3 a předvedl, jak se bez milosti trestají zbytečné chyby. Přitom to bylo v pasáži, kdy se zdálo, že hosté pomalu nervóznějí, ale takhle se bleskově dostali na koně a měli klídek.

3. Bod od lídra skvělý, ale…

Remíza na půdě soupeře, který byl v pěti předešlých kolech stoprocentní, je rozhodně úspěch, tím spíše po vyrovnání v 90. minutě. Řeč je o zápase Dobříkov – Pomezí. I tak ovšem v myslích hostů vrtal malý červíček, zda to nemohlo skončit lépe, když hráli dlouho proti deseti. Zřejmě mohli a třeba by jim mohla pomoci silněji obsazená lavička. Leč tam trenér Janko skoro nemohl sáhnout a to byl problém.

4. Vyschlý domácí pramen

Jednou ze senzací víkendu byla porážka Opatovce s Verměřovicemi. Vzhledem k tomu, co tyto celky dosud předváděly, se takový výsledek nečekal. Domácí byli nekompletní, což se na hře promítlo, ale i tak měli dost šancí, aby duel aspoň k nějakému zisku dotáhli. A tady byl zakopaný pes, protože zatímco venku střílí nováček ostrými, tak doma vyšel podruhé gólově naprázdno. A to se pak boduje těžko.

5. Čtyřikrát mířili dobře, dvakrát špatně

Jedním z týmů, kterým nevyšel vstup do okresního přeboru podle představ, je linhartická Metra. Šest kol marně čeká na vítězství. Naposledy proti Jaroměřicím vsítila čtyři góly, ale i to bylo málo, neboť kromě čtyř tref do správné, tedy soupeřovy svatyně, byli jejím hráčům připsáni rovněž dva vlastenci. Takže z toho nevzešlo nic lepšího než plichta a tentokrát s puncem nehorázné smůly.

Tým kola

TJ SVITAVY. Bylo to až k nevíře. Bezkrevný výkon z minulého týdne byl pryč, najednou to šlo mnohem lépe a vítězství v Libišanech hodně zvedlo náladu.

Zklamání kola

JISKRA LITOMYŠL. Půl hodiny slušné hry, vedoucí gól a šmytec. Potom se v Nasavrkách hosté nechali bojovným soupeřem přehrát a krčí se na chvostu.