1. Ze svitavského zájezdu měli hostitelé radost

Oba týmy TJ Svitavy se ke svým utkáním vydaly na Ústecko, soupeři je rádi přivítali a stejně rádi se s nimi i loučili, protože jim nemuseli přenechat žádné body. Pro áčko znamenala porážka v Ústí nad Orlicí další zhoršení už tak hodně složité situace. V takových zápasech platí, že hostující celek zpravidla dostane jednu šanci, kterou buď využije a pak to může být dobré, nebo nevyužije a s jeho ambicemi to jde „do kopru". Zde platila varianta B, Svitavští svoji gólovku za stavu 0:0 měli, neproměnili a utkání se jim vymklo z rukou. Béčko, to mohlo o pár kilometrů dál v Žamberku duel s nadsázkou zabalit po šesti minutách a dvou trefách do sítě Uchytila. Nezabalilo, bojovalo, ale na úspěch to také nebylo.

2. Morašická bárka nabírá pořád více vody

Úplně beznadějná ještě situace morašického Sokola v krajské I. A třídě není, ale jakým způsobem by se mohl v soutěži zachránit, to je otázka za „všechny prachy". Rozhodně to nejde tím stylem, jakým se naposledy prezentoval v derby proti Pomezí. Když se domácí probrali z katastrofálního začátku a šli do druhého poločasu za stavu 2:2, navíc soupeř musel do deseti, čekala se od nich aktivita se šancemi a hlavně s góly. Skutečnost? Hosté během chvíle dvakrát lehce skórovali a utkání celkem v poklidu dohráli, oslabení neoslabení. Morašickou útočnou činnost totiž lze nazvat různými přívlastky, ovšem určitě ne jako nebezpečnou. Připravit si příležitost, důrazně zakončit, vynutit si standardku, to všechno scházelo.

3. Kouzlo „tří veteránů" zase fungovalo

Poličští fanoušci si jistě pamatují, jak jejich B tým bez svých zkušených opor vyhořel v domácím zápase proti Cerekvici a dostal tři kusy. Do Sebranic se ale František Švec, Miroslav Kovář i Jiří Valta vydali, nastoupili na plac a rázem to mělo blahodárný výsledkový vliv, když Polička brala tři body. Sečteme-li věk výše jmenovaných, dostaneme se do „závratných" cifer, jenomže kde je zkušenost a hlavně chuť do fotbalu, tam čísla nic neznamenají a i daleko mladší protihráči se mají co ohánět. Jak ostatně ukázal sebranický příklad, tak často marně. I tento výsledek přispěl k neskutečné tlačenici v závěru „bétřídního" pořadí.

4. Březovský fotbal rychle míří do potíží

O rekordní výsledek této sezony se o víkendu postaral Horní Újezd, když vyhnal ze svého trávníku beznadějnou Březovou s debaklem 9:0. Pravda, totální výpadek se jednou za čas přihodí každému, jenže v případě Březové je to tak nějak symbolické. Vždyť si vzpomeňme, že mluvíme o Březové, která před rokem touto dobou bojovala o špici I. A třídy a která nyní měla hrát krajský přebor. Z reality, jakou dokumentuje také příděl na „Horňáku" a předposlední místo v okresní tabulce, aby teď každému, kdo sledoval nad řekou Svitavou ještě nedávno památné bitvy s kvalitními týmy z celého kraje, ukápla nejedna hořká slza. Lze pouze doufat, že bude lépe.

5. Velmi důležitý krůček směrem k postupu

Hraje-li se přímý zápas o první místo v jakékoli soutěži, musí na něho být logicky upřena zostřená pozornost. Tak jako do Dlouhé Loučky, kam na bitvu o čelo okresního přeboru zavítala nadstandardní návštěva. A ta sledovala utkání, které se líbilo, domácí většině v hledišti tím spíše, že jejich tým urval těsně před koncem vítězství nad Třebařovem. Jistě, zdaleka ještě není rozhodnuto o přeborníkovi, ono pořád zbývá osm kol, rozhodně se ale zdá, že se Loučka vzchopila z bídného startu do jara a soupeři ji budou těžce nahánět.

TÝM KOLA: Sokol Janov

Tři porážky v řadě přiblížily nováčka ke dnu tabulky a bylo tedy na čase, aby se Janovští, pokud to je v jejich silách, konečně probudili. A jakoby si řekli, že když už se proberou, tak tedy pořádně. Výhra o čtyři branky v Kamenné Horce jasně ukázala, že se s tímto týmem musí počítat.

ZKLAMÁNÍ KOLA: Sokol Kamenná Horka

Kdyby někdo před utkáním proti Janovu řekl, že druhý celek I. B třídy utrží na domácím trávníku čtyřgólový výprask, byl by asi odveden někam, kde bývá k dispozici studený obklad. Přesně to se však stalo. Tak nepovedený zápas od Horky nikdo dlouho neviděl.