1. Jaká klika, že rivalové na tom nejsou lépe než Svitavy

Zatím, chce se dodat. Porážka v domácím utkání s Kutnou Horou se klidně mohla rovnat popravě jakýchkoli svitavských naději na zachování divizní existence. Ještě štěstí, dá-li se to vůbec tímto slovem nazvat, že ani ostatní konkurenti, a že jich je skutečně požehnaně, nezářili a nikdo bodově neutekl. Naděje tedy pořád žije, ale lze hovořit o nějaké naději, jestliže i průměrný, nepříliš výrazný a jednoznačně hratelný soupeř byl nad svitavské síly? Kdy jindy už bodovat? Přitom případné vítězství by znamenalo posun o nějaké čtyři posty nahoru. Darmo mluvit. Tenounký je vlásek, na kterém visí divize ve Svitavách a je jisté, že se stávajícími jedenatřiceti body se přetrhne.

2. Béčko hledí samo na sebe i na osud áčka

To, že celky z Litomyšle a Dolního Újezdu budou v krajském přeboru bojovat zřejmě do posledního kola o přežití, není novinka. Vzájemný střet teď skončil úspěchem Jiskry, k úniku ze šestnácté pozice jí to ovšem nestačilo. Pásmo ohrožení je však pořád široké a namotala se do něho také svitavská rezerva. Má to dva důvody. Za prvé ten, že na sestup je v divizi A tým a pokud se to stane realitou, tak béčko opustí krajský přebor, i kdyby se ve finiši sezony přerazilo. To jeho hráči neovlivní, co se ale ovlivnit dá, to jsou vlastní výkony a ty nejsou v poslední době valné. Šestka v Moravanech to potvrdila. Skutečnost, že neuměli více pomoci mladičkému brankáři Koukolovi při tak složité premiéře, tu si jeho zkušenější spoluhráči nedají za rámeček.

3. Kříž nad Sebranicemi ještě nebyl vztyčen

Po poločasovém hvizdu „bétřídního" derby proti Cerekvici zavládl v duších sebranických fanoušků smutek. A nebylo to ani tak uplakaným počasím, jako spíše tím, že domácí prohrávali 0:2 a naděje na udržení soutěže se pomalu rozplývala. Jenže v kritické chvíli v sobě sebranický celek objevil dosud netušenou sílu, dobře vystřídal a ve druhých pětačtyřiceti minutách výsledek totálně obrátil. Tři téměř zázračně vydolované body mu nedaly samozřejmě žádnou jistotu, díky nim ale ještě dýchá. Zato v Cerekvici aby snad si rvali vlasy. Kdyby totiž skvěle rozehraný duel dotáhli k úspěšnému konci, měli by záchranu na dosah. Nestalo se a musí zase zabrat.

4. Rozhodčí měl pravdu, uznali bez vytáček

Kdo si přečetl, že o záchranu v I. B třídě bojující Janov prohrál ve Verměřovicích 1:2 a oba góly soupeře padly z penalt, určitě ho napadlo cosi o zářezu a vraždě. Ale nebylo tomu tak a byli to sami hosté, kteří to hned a na férovku uznali. „Obě pentle byly, rozhodčí v pohodě," tak zněla zpráva, kterou do redakce hlásil sekretář Pavel Záleský. A tomu je třeba zatleskat, s něčím podobným se ve vypjatém závěru sezony setkáváme opravdu zřídka. Všelijakých nářků na skutečná či domnělá příkoří, těch by bylo na rozdávání, ale nehledat po zápase prohraném z pokutových kopů výmluvy všude možně a přiznat, že sudí měl pravdu, to je jev o poznání méně obvyklý.

5. Čtyři body jistoty a Loučka exploduje radostí

Uplynulý víkend výrazně vyjasnil otázku, kdo se stane novým okresním přeborníkem. Těžko říci, co by se ještě muselo stát, aby o prvenství přišla Dlouhá Loučka, vždyť jí v posledních čtyřech kolech stačí uhrát čtyři body a to snad musí zvládnout, i kdyby všichni hráči vyfasovali na obě nohy sádru. Na druhou stranu, každý ví, co se nemá říkat, dokud se překážka nepřeskočí. Historie pamatuje řadu selhání mužstev, která si myslela, že mají všechno jisté a ono to jisté nebylo. Zdá se ale, že Loučka nebude ten případ. Jde k cíli zodpovědně krok za krokem.

TÝM KOLA: SK Polička

Je sice pravda, že svěřencům Romana Kysilka a Jiřího Valty stačí na pravidelné vyhrávání jen první poločasy, ale ono je nakonec jedno, jak se jim to daří. Důležité je, že po skalpu druhé Chocně stále živí reálnou naději na třetí místo v krajském přeboru.

ZKLAMÁNÍ KOLA: Sokol Kamenná Horka

Po slibném začátku jara začalo v Horce jednak valem ubývat hráčů, kteří jsou připraveni nastoupit do zápasů, a co je ještě horší, ubývat také získaných bodů. Zápas proti Řetové a čtyři kusy ve vlastní síti toho byly pádným dokladem.