Události, které zaujaly v odehraném fotbalovém kole:

1. Školení na fotbalové téma

Že vedoucí tým krajského přeboru ze Slatiňan nepůsobil v některých předešlých venkovních duelech nejjistěji? To ano, ale v Třemošnici ani v České Třebové nehrál ve svém top složení. V Poličce ano a předvedl zde svoje kvality v plné parádě. Přitom se ani náhodou nedá říci, že by domácí snad hráli špatně, ustrašeně, že by se jen bezmocně koukali. Jenže stačil lehký nedůraz v souboji, horší odhad situace na hřišti, drobná nepřesnost při přihrávce a bylo zle. V ten moment se v hostech probudili dravci, zavětřili šanci, díky výtečné přechodové fázi přešli do smrtícího kontru a tvrdě udeřili. Poté zase nechali Poličské chvilku hrát rovnocennou partii, než se podobná věc opakovala. Lídr prostě zahrál tak, že se mu reálně čelit nedalo.

2. Záhada svitavského hlavolamu

Prohrát se může. Prohrát se jistě může i v Chocni, dokonce i Svitavy tam mohou prohrát a nic strašného se neděje, to fotbal přináší. Ovšem nechat si od tohoto soupeře nasázet šest „kusů", a připomeňme, že šlo o dosud nejhůře střílející celek krajského přeboru, to je tedy poněkud silná káva, která fanouškům rozhodně nechutná. Je paradoxem, že od překvapivé a vydřené výhry v Chrudimi se zdá, jako když s formou svitavských fotbalistů utne. Z dalších čtyř vystoupení získali všehovšudy chudobný bod. A co hůře, ve třech případech to alespoň bylo více či méně po boji, ale druhý poločas na choceňském Parapleti, to byla blamáž svitavského fotbalu, kterou je třeba co nejsvižněji napravit.

3. Proti elitě obstáli na výbornou

Litomyšlská Jiskra má za sebou papírově nejnáročnější zápasy jara, když krátce po sobě vyzvala dva nejlepší celky I. A třídy a jasné postupové uchazeče z Lanškrouna a Dobříkova. Odehrála je bezvadně, zisk pěti bodů je výrazně plusová přidaná hodnota, a to k plným šesti chybělo několik minut v Dobříkově. Pozitivem je také zjištění, že Litomyšlští do svého herního „pokrmu" přimíchali kromě obvyklé fotbalovosti i další ingredience, takže se nenechali zastrašit nadměrně tvrdě hrajícím dobříkovským soupeřem a ukázali mu, že se ani tohoto stylu nezaleknou. Pakliže se jim podaří navázat na tato dvě zdařilá utkání, potom mohou vážně promluvit do bitvy o třetí místo, v níž je zainteresováno minimálně pět klubů. A třetí flek může být za určitých okolností zajímavý…

4. Jeden, dva, tři? Ve finiši bude horko

S tím, jak se blíží závěr sezony, stoupá nervozita na chvostu tabulek obou skupin I. B třídy. Samozřejmě nejen tam, ale pro náš region jde o klíčové dění mající vliv i na okresní soutěže. Pořád to nemusí dopadnout úplnou katastrofou, vždyť vzhledem k příznivé situaci v divizi by do okresů měly spadnout celkem tři týmy (oba poslední a horší ze třináctých míst). Bližší pohled však přesto říká, že Svitavsko se musí klepat strachy. Že by Cerekvice odvrátila osud, to je krajně nepravděpodobné, nynější mizerná forma Dlouhé Loučky také nic dobrého nevěští, ani poličské béčko zdaleka jásat nemůže a když přidáme vzepjetí zdánlivě odepsaných Verměřovic, máme (či spíše nemáme) se tady nač těšit.

5. Dolnímu Újezdu hraje vše do karet

Zní to jako nesmysl, jestliže první celek okresního přeboru prohrál, ale v podstatě tomu tak je. Pokud už se totiž rivalové dočkali lídrova zaváhání, jichž bylo zatím minimum, a sami toho nevyužijí, tak nahrávají Újezdu na smeč. Jako Opatov, který se mohl přirazit na jediný bod, ale nedokázal porazit Březovou. Jako Bystré, které už mohlo být těsně za první pozicí, po třech vítězstvích ale dvakrát padlo. A dá se pokračovat dál, do Morašic, do Janova, do Hradce. Jenom třebovské béčko jede dál bez zaváhání, to ale zase dohání ztrátu z podzimu. A lze se jen ptát, kolik takových šancí „Dolňák" ještě konkurenci dá.

Tým kola

SK POLIČKA B. Úspěch v přímém záchranářském střetu, nadto na soupeřově hřišti, ten se bude v konečném účtování velmi hodit.

Zklamání kola

SOKOL OPATOVEC. Jako na smilování čeká na nějaký zápas, který ho znovu postaví na nohy. Ale ten nepřišel ani proti Těchonínu.