O překvapení se postarali hráči Sebranic vítězstvím na půdě papírového favorita. Dařilo se také oběma rezervám z našeho okresu, z nichž ta svitavská nasázela do sítě bezmocné Chocně „desítku“.

Pomezí – Kunčina 3:1

Nováček bývá na začátek sezony vždy tvrdým oříškem a hráči Pomezí se o tom přesvědčili. Hosté totiž houževnatě bránili a snažili se o rychlé protiútoky, ale svatyni domácích s velkým přehledem chránil mladík Švanda. Udeřilo na druhé straně, když po rohu L. Roušara zavěsil Nespěšný na 1:0. Na tomto stavu nic nezměnil ani přímý kop Peciny, jeho rána skončila pouze na tyči.

Po přestávce sice Kunčina bušila do domácí obrany s velikou snahou o vyrovnání, leč to byla voda na mlýn rychlonohým hráčům z Pomezí. Nejprve se podruhé v zápase trefil Nespěšný a na 3:0 zvyšoval tvrdou ránou Šedý. Sympatický nováček se nakonec dočkal alespoň premiérového gólu v I. B třídě, když v závěru korigoval z penalty Tlustoš na 3:1.

Branky: M. Nespěšný 2, Šedý – Tlustoš (PK). Rozhodčí: Nekvinda. Poločas: 1:0. Pomezí: Švanda – M. Roušar, Drobný, Červený, Pecina, Šedý, L. Roušar, Češka, Coufal, Jožák, M. Nespěšný (J. Svoboda, Ševčík, Pořízka). Kunčina: Hutira – Pešava, Eliáš, Kubík, Drahoš, Pagáč, Heger, O. Brychta, Spálenský, Tlustoš, Hlubinka (T. Brychta, Hlaváček).

Králíky-Červená Voda – Sebranice 0:2

Vzájemné oťukávání trvalo dvacet minut, poté však zápas nabral grády. Vedení zajistil Sebranicím v 31. minutě Karlík po akci Červa. Zatímco do poločasu byli útočnější domácí, po přestávce převzali iniciativu hosté. Šance Z. Horníčka a Nezbedy efekt nepřinesly, v 75. minutě ale Opršálův míč do vápna přivodil mírný zmatek v defenzivě Králík, čehož využil Červ a upravil na 0:2.

„Závěrečný tlak domácích nebyl nijak drtivý. Ukázala se i síla lavičky, když tři vynucená střídání pro zranění klíčových hráčů Karlíka, Nezbedy a Opršála nebyla na výkonu týmu nijak znát. Zcela zasloužené tři body tak putovaly do Sebranic,“ chválil si povedený vstup do sezony asistent trenéra Zdeněk Vandas.

Branky: Karlík, Červ. Rozhodčí: Chládek. Poločas: 0:1. Sebranice: Kysilka – J. Chadima, Jireček, Nezbeda, Patočka, Opršál, J. Horníček, Z. Horníček, Kalánek, Karlík, Červ (Malý, Klusoň, M. Chadima).

Svitavy B – Choceň B 10:0

Neskutečné věci se děly na „dvojce“ Svitavského stadionu. Domácím vyšel vstup do zápasu tak, že by si to nevysnili ani v nejodvážnějších představách. Demolici soupeře zahájili v 1. minutě a pokračovali v ní takovým stylem, že první poločas ještě zdaleka nebyl ve své polovině a bylo to 6:0!

Pod dojmem jasného vedení Svitavští zvolnili, i tak do přestávky přidali ještě sedmý zásah. Po změně stran se nadále hrálo plně v jejich režii. Do střelecké listiny se z pokutového kopu zapsal i gólman Kavalír a odevzdaní hosté si nakonec odvezli nepopulární „desítku“.

Branky: L. Urban 3, J. Novák 2, Stenzl, Procházka, Skalický, Kavalír (PK), Savočka. Rozhodčí: Zerzán. Poločas: 7:0. Svitavy B: Kavalír – Bandouch, Gregor, J. Novák, O. Urban, Chlup, Savočka, Skalický, P. Stenzl, Procházka, L. Urban (Frolo, Juřík, Škraňka).

Verměřovice – Polička B 0:1

V „Turecku“ se poličské rezervě v minulosti příliš nedařilo a většinou tam těsně prohrávala. Také tentokrát bylo od začátku zřejmé, že může rozhodnout jediná trefa, protože se hrál vyrovnaný fotbal s minimem vyložených šancí. To platilo po celý první poločas a po valnou část druhého.

V 75. minutě ke však ke střele dostal Kysilko a s pomocí tyče zajistil hostům výhru. Domácí se na svém malém hřišti po celou dobu spoléhali na nakopávané míče a standardní situace, čemuž ovšem poličská defenziva na čele s bezchybným Vopařilem dokázala čelit a ustála i závěrečný nápor.

Branka: Kysilko. Rozhodčí: Felkl. Poločas: 0:0. Polička B: Vopařil – Bouška, F. Švec, Stoklásek, Bureš, Kysilko, O. Kučera, Čípa, P. Scheib, Stodola, Poul (V. Klein, O. Findejs, J. Dittrich).

(rh, red)