Byli nováčky v krajské I. B třídě a i když se zpočátku zdálo, že to pro ně bude příliš tučné sousto, tak se postupem času rozehráli ke kvalitním výkonům, které je vynesly až na lichotivou čtvrtou příčku s pěkným ziskem dvaadvaceti bodů. Trenér ZDENĚK BEDNÁŘ je především rád, že si Újezdští vytvořili výbornou výchozí pozici do jarních odvet.

Jak hodnotíte podzimní část z pohledu vašeho družstva, jak jste spokojen s dosaženým bodovým ziskem, umístěním v tabulce a předváděnou hrou?

Podzimní část soutěže dopadla pro naše mužstvo dobře. Myslím, že se čtvrtým místem nikdo nepočítal a tento výsledek lze považovat za úspěch. Bodů jsme získali relativně dost, musím ale podotknout, že jich mohlo být ještě o devět více. Umístění v tabulce nám umožňuje se v klidu připravit na jaro a snažit se odstranit nedostatky ve hře, abychom si toto postavení udrželi. Herní projev týmu coby nováčka byl dobrý. Samozřejmě jsme se nevyvarovali chyb, hlavně v obranné činnosti, kvůli nimž jsme inkasovali góly. Po celou dobu jsme se ale snažili hrát rychlý kombinační fotbal, což se nám z větší části dařilo.

Průběh podzimní části byl pro vaše družstvo docela zajímavý, neboť v její první polovině se vám nedařilo a zlepšili jste se až posléze. V čem tkvěly příčiny?

Sezona pro nás nezačala dobře. Je těžké hledat konkrétní příčiny. Domnívám se, že svoji roli sehrálo několik okolností najednou. Los nám na úvod určil kvalitní soupeře do domácích zápasů a u hráčů se projevila přemíra snahy a úsilí. Z těchto důvodů jsme vytvářeli obrovské chyby v defenzivě, které tak zkušená mužstva jako Jablonné nad Orlicí a Libchavy nekompromisně trestala. Po katastrofálním výkonu v dalším domácím utkání s Verměřovicemi jsme museli vše probrat s hráči a důrazně jim vysvětlit, co je kde špatně a co se musí zlepšit. Vítězstvím v Kunčině se družstvo zklidnilo, začali jsme využívat šance a pak přišly další vyhrané zápasy.

Jaká pozitivní zjištění vám přinesl odehraný podzim a kde naproti tomu vidíte body, na kterých bude třeba dále pracovat?

Hlavním kladem našeho vystoupení v soutěži byl bezesporu kolektiv hráčů, kteří se i přes nevydařený začátek neustále vzájemně povzbuzovali a snažili se hrát týmově. Další pozitivum spatřuji v tom, že se dokázali sami dostat z výsledkové krize po čtyřech prohraných zápasech v řadě. Taková situace je pouze na hráčích. Trenéři mohou radit, měnit sestavu, nadávat, ale nakonec jsou to jen a jen hráči, kteří to musí uhrát na hřišti. Naopak velmi nespokojeni jsme byli s defenzivní činností celého mužstva a obrany jako takové zvlášť. Dalším problémem, hlavně ze začátku soutěže, pro nás bylo neproměňování gólových příležitostí. Zejména na tyto věci, ale pochopitelně i na další herní činnosti, se budeme muset zaměřit v zimní přípravě.

Která střetnutí byste označil jako nejvydařenější v podání vašeho mužstva, s jakými jste naopak byl nejméně spokojen?

Odehráli jsme několik výborných zápasů, které se však neprojevily na bodovém zisku. Mám na mysli například utkání proti Jablonnému nad Orlicí nebo Libchavám. V těchto duelech jsme měli dost gólových šancí, bohužel jsme ze žádné neskórovali a potom jsme inkasovali po takových chybách, že jsme ty góly soupeřům vlastně darovali. Z dalších dobrých výkonů bych vyzvedl Kunčinu a Svitavy. Bohužel na druhé straně vyčnívá zápas s Verměřovicemi, který byl jednoznačně nejhorší na podzim. Mezi nepodařená patřilo také utkání v Lanškrouně a dodnes jsem nepochopil závěrečný podzimní zápas v Dlouhé Loučce.

Co vás zaujalo během podzimní části v této skupině I. B třídy? Jaká je podle vás její kvalita?

Velmi příjemně mě překvapilo chování diváků, které bylo korektní na všech stadionech. Kladně musím hodnotit i výkony rozhodčích v průběhu soutěže. Přesto, že byli většinou mladí, tak utkání zvládali. Trochu negativně mě překvapila úroveň soutěže. Domnívám se, že její kvalita šla oproti dřívějšku mírně dolů.

Jak bude vypadat zimní přípravné období hornoújezdského týmu?

V zimě se budeme snažit stabilizovat současný kádr mužstva. Budeme muset zapracovat na fyzické připravenosti mužstva, zkvalitnit obrannou činnost, proměňování šancí, přechodovou a finální útočnou činnost. Rozhodně máme co zlepšovat.