„Umístění v tabulce asi odpovídá hře, jakou jsme předvedli. I když si myslím, že náš tým, ve kterém máme jak zkušené, tak mladé hráče, má na to, aby v mistrovských utkáních podával ještě kvalitnější výkony,“ zamýšlí se trenér ANTONÍN ZVĚŘINA.

BYLO KAM SÁHNOUT

Jeho svěřenci mají za sebou výsledkově i výkonnostně poměrně nevyrovnaný podzim, čehož důvodem je podle slov kouče Zvěřiny především vysoká fluktuace v sestavě. „Podzimní část nejvíce ovlivnila častá zranění hráčů. Nebylo snad ani jedno utkání, abychom hráli v ideálním složení. Na druhou stranu dostávali častěji šanci kluci z lavičky a vůbec si nepočínali špatně,“ připomíná janovský kormidelník. Vzhledem k výše zmíněných zdravotním komplikacím bylo pro něho důležité, že měl v případě potřeby kam sáhnout. „Máme v kádru devatenáct fotbalistů, kteří jsou místní a zejména mají chuť pracovat na trénincích i v zápasech,“ zdůrazňuje Antonín Zvěřina.

Pohled na janovské výsledky ukazuje, že tým se vyznačovala docela vysokým počtem nastřílených branek, s nímž patří mezi nadprůměr této skupiny. Což však pohříchu platí i pro množství inkasovaných gólů. „Přesto máme v zakončení útočných akcí, které si připravíme, rezervy,“ není zcela spokojen Antonín Zvěřina. „Je spousta zápasů, v nichž jsme si dokázali vytvořit dostatek brankových příležitostí, ovšem bohužel je neproměňovali a tím přicházeli o body,“ uvedl.

FYZIČKA BYLA DOBRÁ

„Lze říci, že spokojenější jsem byl s defenzivní části naší hry než s ofenzivní. Pozitivní zprávou pro mě rovněž je, že nezaostáváme po fyzické stránce,“ pokračuje ve svém hodnocení trenér Zvěřina.

Nejcennějšího výsledku dosáhl janovský nováček nepochybně ke konci první poloviny ročníku v Jablonném nad Orlicí, odkud si body obvykle vozí málokdo. A lze říci, že to byl výsledek, jenž mu do zimní přestávky zajistil přece jenom více klidu. „V Jablonném to bylo naše vystoupení nejpovedenější a současně nejštastnější. Právě tam jsme ukázali sílu v defenzivní práci. Nejslabší výkon jsme podali v Moravské Třebové,“ nerad vzpomíná Antonín Zvěřina na prohrané regionální derby.

Porovnání s okresním přeborem podle něho nevyznívá nikterak dramaticky. „Spíše mě překvapilo, jak se I. B třídě okresu podobá. A to jak předváděnou hrou některých týmů, tak jejich zázemím,“ domnívá se Zvěřina.

Na jaře si janovští budou chtít co nejdříve zajistit setrvání v soutěži. „Chceme zapracovat na práci s míčem i na fyzické kondici. Celá zimní příprava se odehraje na domácí půdě a v nové tělocvičně v Janově, nevynecháme ani každoroční zimní soustředění,“ doplnil trenér.

Janov (11., 16, 31:34)

Semanín 1:5
Dolní Újezd B 1:4
Žichlínek 4:4, PK 6:5
Tatenice 4:4, PK 4:3
Lanškroun B 2:3
Opatovec 2:2, PK 2:4
Řetová 5:0
Moravská Třebová B 0:2
FC Jiskra 2008 5:1
Pomezí 1:1, PK 2:4
Sloupnice 2:2, PK 3:4
Jablonné nad Orlicí 2:1
Libchavy 2:5

Střelci: Boháček 12, Heger 5, Bureš 4, Novotný 2, Hájek 2, Knap 1, Prudil 1, Pirkl 1, Chroust 1, M. Wejda 1, vlastní 1.