A lze říci, že publikum zklamáno nebylo, byť zejména zápas Chemcomex Praha – Zlín (mimo jiné se čtyřmi vyloučeními) v některých chvílích již překračoval meze únosnosti. A to od všech aktérů…

Poličský VPS Novabrik chtěl doma zaútočit na první místo v ligovém pořadí. Což o to, lídra z Prahy porazil, jenže už předtím zaváhal proti Zlínu. A byla to porážka z kategorie zbytečných, toho si byli poličští sálovkáři vědomi.

„Zase se potvrdilo, že jsme týmem různých tváří. Jeden turnaj ano, druhý ne, jeden zápas ano, druhý ne. Nechápu to,“ litoval trenér František Švec. Šance na posun na špici tabulky byla obrovská, leč promarněná. Přitom v duelu se Zlínem šli Poličští do vedení po necelé minutě, ale ukázalo se, že brzký gól jim spíše uškodil. „Náš výkon byl studený, profesorský, když soupeř vyrovnal a my zjistili, že je potřeba zabrat, tak to nešlo. Je pravda, že jsme zkraje druhého poločase měli dvě tutovky na 2:0, mohlo to vypadat jinak, ale bohužel jsme je nedali,“ mrzelo Švece. Ke konci udeřil soupeř, Haloda se dostal na půlce hřiště šťastně k míči, nerozpakoval se a obloučkem ho poslal do poličské svatyně.

Proti Chemcomexu Novabrik do poločasu nabral dvougólové manko, ale jeho projev vypadal úplně jinak, byl daleko svižnější a aktivnější. Sotva začala druhá část, snížil Navrátil na rozdíl jediné branky, což domácí nastartovalo k obratu, který završil pět minut před závěrem Poul a snahu Chemcomexu o vyrovnání se potom povedlo ustát. „Bylo to jako noc a den oproti prvnímu utkání. I když jsme poločas prohráli, tak to bylo spíše tím, že Chemcomex na rozdíl od nás ze tří šancí dvě proměnil, než že by byl herně lepší. Tím větší byla škoda prohry se Zlínem, mohli jsme být klidně první, hůře než na druhé pozici bychom však po základní části skončit neměli,“ dodal František Švec.

Moravskotřebovští Šakalové byli potřetí za čtyři týdny v Praze a vraceli se s bodem v kapse. Vzhledem k četným absencím museli „do zbraně“ povolat hned čtveřici úplných nováčků v sestavě. Bitva proti Spartě byla strhující a nabídla hned několik zvratů. Zdálo se, že když Novotný s Marákem překlopili během „dvouminutovky snů“ skóre na 3:2 v třebovský prospěch, mohl by to být ten rozhodující úder. „Bohužel v posledních třech minutách jsme si vybrali daň za nesehranost. Sparta vyrovnala a šestačtyřicet sekund před koncem vstřelila vítězný gól, čímž nám oplatila porážku z prvního vzájemného utkání,“ líčil šéf klubu Petr Matoušek.

Nemenší drama přinesl střet Šakalů s jihočeskými Bombarďáky. Ten ovšem vítěze nenašel, i tady se rivalové vystřídali ve vedení, ale rozhodující trefu nezaznamenal nikdo. „Soupeř bral toto radotínské klání jako poslední šanci vrátit se do boje o účast v play off. Pro nás je bod z tohoto střetnutí cenný a přibližuje nás ke čtvrtfinále,“ uvedl Petr Matoušek.

CELOSTÁTNÍ LIGA, 6. kolo:

Turnaj v Poličce: VPS Novabrik Polička – Futsal Zlín 1:2 (1:0). Branky: 1. Navrátil – 28. Silný, 39. Haloda. Chemcomex Praha – VPS Novabrik Polička 2:3 (2:0). Branky: 8. Bialek, 14. Zapletal – 21. Navrátil, 24. Vondra, 35. Poul. Futsal Zlín – Chemcomex Praha 1:2.

Turnaj v Praze (hala Radotín): AC Sparta Praha – Šakalí hněv Moravská Třebová 4:3 (1:1). Branky: 18. Jurčík, 27. Tomaides, 37. Slánský, 40. Nedvěd – 8. a 31. Novotný, 33. Marák. Šakalí hněv Moravská Třebová – Bombarďáci Větřní 2:2 (1:1). Branky: 14. a 32. Novotný – 16. Grznárik, 31. Dychtl. Bombarďáci Větřní – AC Sparta Praha 5:4.

Turnaj v Jilemnici: SK SICO Jilemnice – Amor Vyškov 7:0, FK Adria Kladno – SK SICO Jilemnice 3:3, Amor Vyškov – FK Adria Kladno 3:4.

Sestavy – Šakalí hněv Moravská Třebová: Ehrenberger – Václavek, Novotný, Marák, Moravec, Adamec, Vaníček, Měcháček. VPS Novabrik Polička: Slaný – Jiří Mužík, Netolický, Jílek, T. Švec, Poul, Navrátil, Jakub Mužík, Vondra.

Celostátní liga – pořadí po 6. kole: 1. Chemcomex Praha (27 bodů), 2. VPS Novabrik Polička (26), 3. Futsal Zlín (18), 4. SK SICO Jilemnice (18), 5. AC Sparta Praha (17), 5. Šakalí hněv Moravská Třebová (15), 7. FK Adria Kladno (15), 8. Bombarďáci Větřní (10), 9. Amor Vyškov (9).

Příští program – 8. kolo, předehrávka, sobota 5. ledna: VPS Novabrik Polička – Amor Vyškov a Bombarďáci Větřní (hala Vyškov). 7. kolo, sobota 12. ledna: Šakalí hněv Moravská Třebová – VPS Novabrik Polička a FK Adria Kladno, VPS Novabrik Polička – FK Adria Kladno (hala Mohelnice).