Není to málo, ale vzhledem ke čtvrtfinálovému vyřazení po penaltovém rozstřelu pociťovali poličští hráči po turnaji zklamání.

ČTVRTFINÁLE:

VPS Novabrik Polička – SMR Futsal Zlín 0:0 (PK 2:3)

František Švec, trenér VPS Novabrik: Utkání pro nás nedopadlo dobře a do semifinále postoupil náš soupeř ze Zlína. O vítězi rozhodly až pokutové kopy a nebudu zastírat, že naše zklamání z výsledku bylo obrovské. Střetnutí to bylo od začátku opatrné, nikdo nechtěl udělat chybu. Během první půle bylo na obou stranách několik závarů a nastřelených tyček, také oba gólmani prokazovali svoje kvality a své týmy několikrát podrželi. Druhá půle byla z naší strany daleko aktivnější a také se začalo rodit více možností před brankou Zlínských. Jenže to, co naši hráči dokázali v tomto zápase zahodit, bylo až neskutečné. Myslím si, že kdyby se hrálo do půlnoci, tak ten gól prostě nedáme. Dalším klíčovým faktorem byl brankář Soukeník, který byl fantastický a měl největší podíl na tom, že čtvrtfinále došlo až do penalt. Tam bohužel naši střelci zklamali a tak se z postupu radovalo mužstvo ze Zlína. Klukům nemůžu upřít snahu ani bojovnost, prostě tentokrát postoupil šťastnější tým. Každopádně pocit z promarněné šance se po roce opět poprat o medaile v Lize mistrů je těžko popsatelný.

O 5. – 8. MÍSTO:

VPS Novabrik Polička – AIST Pinsk 2:0

O 5. MÍSTO:

VPS Novabrik Polička – Torpedo MAMI Moskva 4:4 (PK 2:3)

František Švec, trenér VPS Novabrik: Souboje o umístění bývají složité na motivaci, ale možnost střetnout se s kvalitními týmy ze zahraničí je nenahraditelná. Běloruský Pinsk se prezentoval velice solidní sálovkou, v níž byla patrná ruská škola. Kluci ale k utkání přistoupili velice zodpovědně, zápas měli pod kontrolou a po brankách Jílka a Netolického jsme zaslouženě vyhráli. V duelu o páté místo převádělo Torpedo od začátku rychlou kombinační hru, na nás byla znát únava z náročného programu, navíc jsme hráli jen se sedmi muži v poli. Přesto jsme se ujali vedení gólem Netolického, soupeř ale otočil vývoj a ve druhé půli vedl přes Jílkovo snížení o dva góly. Ještě půl minuty před koncem to vypadalo na naši prohru, ale poté se nám podařilo neskutečně během třinácti vteřin vyrovnat, o což se postaral dvakrát Navrátil. Penalty se nám však na turnaji příliš nedařily a po jedné neproměněné střele na nás zbylo pouze šesté místo. Nic nám není platné, že jsme za celý týden neprohráli ani jedno utkání v základní hrací době, když v klíčových okamžicích zklamali naši střelci při penaltách. Kluci ale předváděli výborné výkony a zjištění, že jsme schopni hrát vyrovnané zápasy s vetšinou mužstev z Evropy je velice potěšitelné a motivující do další práce. Závěrem také musím poděkovat všem našim sponzorům a partnerům za podporu, bez které by nebylo možné se takto nákladné akce zúčastnit.

Sestava VPS Novabrik Polička: Morong – T. Švec, Jílek, Netolický, Červený, Navrátil, Mužík, Kovář ml., Stejskal, Vondra, V. Král.

Liga mistrů 2015 – konečné pořadí: 1. Lipino Žilina (Slov.), 2. Chemcomex Praha (ČR), 3. FK Volga Saratov (Rus.) a SMR Futsal Zlín (ČR), 5. Torpedo MAMI Moskva (Rus.), 6. VPS Novabrik Polička (ČR), 7. AIST Pinsk (Běl.), 8. Marcouville City Futsal (Fr.), 9. Gioia B2Balance Brno (ČR), 10. Alella FS (Kat.), 11. CF Esplais (Kat.), 12. USR Futsal Chateau Renault (Fr.).