Z týmů z našeho regionu se znovu nejlépe dařilo Dolnímu Újezdu, který si přivezl všechny body z Přelouče a připomněl, že se zdaleka nevzdal naděje na udržení. Do potíží se po další porážce dostává Polička, její odstup na místa znamenající vážné ohrožení není nikterak výrazný. Propadají se Svitavy a není divu, protože podlehly také senzaci sezony z Třemošnice a z pěti posledních duelů vytěžily jediný bod.

Přelouč – Dolní Újezd 1:2

Všechno podstatné se odehrálo po změně stran, když vyrovnaný první poločas moc vzruchu nenabídl. Hned po přestávce však nejprve Frňka zatřásl břevnem a o něco později po Severově akci se k tyči z hranice šestnáctky trefil Částek. Domácí přidali na aktivitě, blízko k vyrovnání byl po tečovaném přímém kopu Koch, ale balon proletěl těsně vedle Janeckého svatyně. Do jejich otevřenější obrany podnikali hosté rychlé brejky a jeden z nich zužitkoval v gólovou pojistku dorážející Frňka. Brzy nato sice domácí zblízka přece jenom překonali Janeckého zásluhou Kocha, ale koncovku dolnoújezdská defenziva dohrála bez jakýchkoli zaváhání.

Fakta – branky: 86. Koch – 54. Částek, 84. Frňka. Rozhodčí: Halva (Litomyšl). ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Přelouč: Konvalina – Kačírek (86. Linhart), Koblížek (77. Beránek), Březina, Ulrych – Chaloupský, Řezníček, Bendžik (77. Rokyta), Vančura – Koch, Novák (61. Klouda). Dolní Újezd: Janecký – J. Vomáčka, M. Vomáčka, Pešina, Mandlík – Vrabec (71. Kabrhel, 90. Rejman), Čejka, Drahoš, Částek – Severa (86. Kopecký), Frňka.

Žamberk – Polička 4:2

Nejdůležitější situace první půle se odehrála ve 32. minutě, kdy Pazdera zatáhl za „záchrannou brzdu" a byl vyloučen. Přesto měl vzápětí tutovku hostující T. Mbah, jenže sólo nezakončil dobře. Po přestávce přišel vedoucí zásah Černíka, po rohu Navrátila však zamířil do vlastní svatyně Molnár a bylo to 1:1. Domácí potom po dvou vydařených střelách Trnky a Durny odskočili na rozdíl dvou branek, poličské naděje ještě vykřesal po rohovém kopu střídající Stodola. Drama ukončila Černíkova střela do šibenice v nastavení. Všech šest gólů padlo v závěrečné půlhodině hry.

Fakta – branky: 63. a 90 + 1. Černík, 77. Trnka, 80. Durna – 67. vlastní (Molnár), 86. Stodola. Rozhodčí: Bleša (Chrudim). ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (32. Pazdera). Diváci: 110. Poločas: 0:0. Žamberk: Martinovský – Trejtnar (73. Jírů), Molnár (81. Kos), O. Kopecký, Zach – Hrubý, A. Kopecký, Smola, Rudolecký (63. Durna) – Trnka, Černík. Polička: Slaný – Jiří Mužík, Jílek, Stejskal, Jakub Mužík (52. Vondra) – Netolický, Pazdera, Navrátil, Andrle, Obusanya (64. J. Dobiáš) – T. Mbah (76. Stodola).

Svitavy – Třemošnice 1:2

Výsledková krize svitavských fotbalistů nekončí. Domácí měli do poločasu tři velice slibné gólové šance, ale ani nebezpečné hlavičky Frola, ani trestný kop Válka a následná Chlupova dorážka v síti neskončily. Hosté udeřili v nástupu do druhé půlky, kdy nejprve M. Šindelář usměrnil za Jílkova záda střelu odraženou od tyče a následně po rozebrání svitavské obrany zakončoval snadno do odkryté branky Hejcman. Domácí se nevzdali, bojovali, v 76. minutě Válek pěkným přímým kopem přes zeď snížil a měli i další nadějné možnosti, mimo jiné stejnému hráči doslova „ukradl" slibnou gólovku rozhodčí verdiktem, který vyvolal emoce na hřišti i v hledišti. Ve vypjatém a nervózním závěru Svitavští cestu k vyrovnání nenašli.

Fakta – branky: 76. Válek – 47. M. Šindelář, 53. Hejcman. Rozhodčí: Beneš (Letohrad). ŽK: 4:4. ČK: 0:1 (90. Hejcman). Diváci: 140. Poločas: 0:0. Svitavy: Jílek – Novák, Czehowský, F. Čížek, Vacek (68. Kroulík) – Bartoš (69. P. Juřík), M. Čížek, Chlup, Válek – Ovad, Frolo (57. Svoboda). Třemošnice: Janda – Král, Mocanu, Culek (11. Kunášek), O. Vančura – P. Šindelář (87. Petr), J. Vančura, M. Šindelář, Forman (82. Kalina) – Šebek, Hejcman.

Další výsledky KP Pardubicka:

Choceň – Libišany 1:4

Fakta – branky: 7. Myšák – 32. Brož, 45. z pen. Kučera, 63. vlastní (Pirkl), 74. Bukač. Rozhodčí: Valenta (Letohrad). ŽK: 0:2. Diváci: 100. Poločas: 1:2. Choceň: Gerčák – Baborák (78. Šafek), Fogl, Hudec, Kubový – Hanus, Pirkl, Sršeň, Lebeda – Myšák, Voborník (90. Prachař). Libišany: Šimon – Rosůlek, Vydarený, Kučera, Brož – Hron (73. Filipi), Kaufman, Machala (46. Bydžovský), Hrůša – Bukač, Slezák.

Slatiňany – Moravany 3:0

Fakta – branky: 50., 53. a 82. Kopecký. Rozhodčí: Pavlas (Červená Voda). ŽK: 2:4. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Slatiňany: Žďánský – Beneš, Hudec (69. Chvojka), Valda, Málek – Rešetár (89. Myška), Koudelka (83. Malý), Vladyka (64. Koblasa), Trňák, Slováček – Kopecký. Moravany: B. Branda – Veselý, Záleský, Mráz, Hurta – Půlpán (54. M. Lukas), J. Lukas (84. Fišer), Mach, Kříž – Novák, J. Branda.

Hlinsko – Heřmanův Městec 3:1

Fakta – branky: 36. Ali Hussein, 68. Dostál, 82. Nevole – 77. Novák. Rozhodčí: Jansa (Ústí nad Orlicí). ŽK: 4:2. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Hlinsko: Rezničenko – Nevole, Volf, L. Cach (75. Chmelík), Mayer – Dostál, Hlouš, Pelikán, Vukliševič – A. Cach (60. Zach), Ali Hussein (82. Vymetal). Heřmanův Městec: Kouba – Dvořáček, Vegeš, Peter (80. Kosina), Netušil (77. Kápička) – Hlaváč, Zrůst, Novák, Tiler – Dostál (84. Pilný), Jablečník.

Chrudim B – Česká Třebová 2:1

Fakta – branky: 23. P. Tlapák z pen., 58. Žalud – 73. Rataj. Rozhodčí: Mrkvička (Opatovice nad Labem). ŽK: 0:1. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Chrudim B: Vostradovský – Jindrák, Holeček, Luptovský, Havránek – Zavřel (87. Kopecký), Mlynka, Vavrouš (71. Svoboda), Hauf – Žalud (89. Hlavatý), P. Tlapák. Česká Třebová: Moláček – Hašek, Grepl, Müller, Zahálka – Urbanec, Jankele, Vondra (73. Křepela), Rataj – Fučík, Abt (83. Popelka).