Páté místo se ziskem dvaceti bodů obsadila v podzimní části fotbalové I. B třídy rezerva TJ Svitavy. Tento tým vede několik let zkušený trenér a známý perfekcionalista PAVEL ŠVEC. Ke koučování přistupuje s profesionální vervou, jeho zaujetí pro fotbal je všeobecně známé. Odpovídá tomu i hodnocení podzimní části.

„Na začátku letošního ročníku jsme si vytyčili dva základní cíle. Jednak připravovat hráče pro start v A mužstvu, za druhé pohybovat se v klidném středu tabulky a u toho hrát pokud možno atraktivní fotbal pro diváky,“ uvedl Pavel Švec. Jak je se splněním těchto plánů spokojen?

„V otázce prvního cíle jsem spokojen. V našem týmu se po nemoci nebo zranění rozehrávali a spolehlivě uplatňovali Uhlíř, Urban, Bandouch, Novák, Beránek a David Jukl. Nicméně druhou část našeho plánu se podařilo splnit zhruba na padesát procent. Atraktivní utkání v našem podání mohli diváci sledovat třeba v zápasech s Chocní B, Lanškrounem B nebo s Pomezím. Ale jinak nás během podzimu „zdobila“ velká výkonnostní nevyrovnanost, a to hlavně na hřištích soupeřů. Hodně špatné výkony jsme podali v České Třebové, Sebranicích a v Králíkách,“ poznamenal Švec.

„Příčiny této nevyrovnanosti vidím v úzkém kádru mužstva. Po celé podzimní období jsem postrádal větší tréninkové nasazení od mladých hráčů Procházky, Juříka a Frola. Dlouhodobě je zraněn Pavel Brandejs, Chlup se Savočkou jsou na zahraniční brigádě. S podobnými problémy se však určitě potýkají i mnozí další trenéři v jiných družstvech,“ uznává svitavský lodivod.

Jeho tým přešel v průběhu podzimu na umělý trávník do Svitav–Lánů. Jak se s tím dokázal vypořádat? „Před sezonou byl trochu otazník, jak se nám povede na umělém povrchu, ale v Lánech jsme spokojeni a v součtu s dobrým technickým zázemím jsou zde předpoklady k dalšímu výkonnostnímu růstu,“ svěřil se Švec a na závěr doplnil: „Rád bych ještě poděkoval celému realizačnímu týmu, tedy Petru Hnátovi, Jaroslavu Kabátovi a Milanu Křížkovi, kteří se nemalou měrou podílejí na chodu našeho mužstva.“ (mo)