Tři zástupci okresu ve fotbalové I. A třídě zahájili nový soutěžní ročník. V očekávaném derby slavil vítězství domácí Dolní Újezd, který „přivítal“ ve vyšší soutěži Březovou.

Morašice – Živanice 0:0

Domácí nevstoupili do zápasu podle představ a v prvním poločase tahali za kratší konec. „Vázla souhra v obraně, dopředu jsme se dostávali hodně kostrbatě, báli jsme se hrát fotbal, ztráceli řadu míčů,“ vypočetl trenér Petr Kuta potíže v morašické hře. Hosté toho využili, ale ani oni příliš šancí neměli a tu největší kryl včas vyběhnuvší Prešinský.

Po změně stran se domácí v ofenzivě zlepšili, vypracovali si tři velice slibné příležitosti, ale s koncovkou si nepotykali. „Přestože jsme na šance byli možná k vítězství blíže, tak je remíza asi spravedlivá. Musím pochválit mladíka Prešinského, na svůj věk odchytal velice solidní zápas,“ dodal Kuta.

Rozhodčí: Šejna. Poločas: 0:0. Morašice: Prešinský – M. Klement, Chmelík, Holomek, Jetmar, Válek, Ropek, Pavel Kuta, Štancl, Vomáčka, Vosmek (Kubeš, Růžek, Škoda).

Dolní Újezd – Březová 2:1

Začátek nabídl oboustranné oťukávání, až střela Frňky znamenala ohrožení branky. Ve 34. minutě narazil Kolčava do běhu Mandlíkovi, ten ideálně odcentroval a J. Vomáčka otevřel skóre. O vyrovnání se marně pokoušel Jež a přišla 45. minuta. Na Heinischův roh si naběhl K. Svoboda a netradičně nohou vstřelil důležitou branku „do šatny“ – 2:0.

Po změně stran hosté přidali, začali tlačit, ale málo se dostávali do šancí. Výjimkou byla 57. minuta, kdy Bednář připravil tutovku Ježovi, kterého vychytal Janecký. Nápor Březové byl nadále planý. Až v 90. minutě vyrazil Veselík balon na brankové čáře rukou, viděl červenou a Bednář penaltu se štěstím (Janecký si na střelu sáhl) využil – 2:1. Na nic dalšího však hostům nezbyl čas.

„Panuje velká spokojenost, pochvala patří všem hráčům. Hosté na mě působili dost profesorsky, nám ale tradičně nevyšel začátek druhého poločasu, kdy nás začali mačkat, ale šance, co měli, Janecký kryl. I po této výhře ale musíme zůstat nohama na zemi,“ řekl vedoucí týmu Radek Novotný. Jeho březovský protějšek Oldřich Palla uvedl: „Porážka nás mrzí, ale v Újezdu jsme neodvedli očekávaný výkon a snížení na 2:1 přišlo moc pozdě.“

Branky: J. Vomáčka, K. Svoboda – Bednář (PK). Rozhodčí: Jadrný. Poločas: 2:0. ČK: 1:0 (Veselík). Dolní Újezd: Janecký – J. Částek, K. Svoboda, Havran, Mandlík, Nováček, Čejka, Frňka, Kolčava, J. Vomáčka, Heinisch (O. Klusoň, V. Klusoň, Veselík). Březová nad Svitavou: Josef Ehrenberger – Prudil, Králíček, R. Svoboda, M. Stupka, Rada, R. Ehrenberger, Wagner, Jež, R. Mikolín, Bednář (P. Mikolín).