Dost dlouho to přitom vypadalo, že budou usilovat o to, aby byli nejlepší i v celé soutěži, závěrečná kola se jim ale nepovedla podle představ. Přesto je třetí příčka rozhodně výborným výsledkem.

„Kdyby někdo před sezonou řekl, že získáme 26 bodů, bral bych to. Ale protože jsme z posledních čtyř zápasů získali jen jeden bod, musím říci, že úplně spokojen nejsem," netají se trenér ROMAN KYSILKO. „Po tři čtvrtiny podzimu jsme hráli slušný fotbal, hlavně doma vyhrávali poměrně snadno a na hráčích byla vidět chuť a velký zápal. Tomu odpovídal bodový zisk," uvedl poličský trenér.

Příčin vydařeného průběhu podzimu bylo více. „Podařilo se nám navázat na zlepšené výkony z jara a zúročili jsme práci v letní přípravě. Takže jsme se snažili o kombinační hru, dostávali se do šancí, dávali góly, dokázali zatlačit soupeře," líbilo se poličskému lodivodovi.

Jak už bylo řečeno, poslední třetina podzimní sezony ale přinesla spíše trampoty. „Sešlo se tady více faktorů," zdůrazňuje Kysilko. „Jednak se nám zúžil kádr, a to jak vinou zranění, tak vyloučení. Zhoršila se tréninková morálka, začala sezona sálového fotbalu, bylo to jedno k druhému. Navíc se nepovedlo kluky vyburcovat natolik, aby pro ně bylo motivací udržet se v kontaktu s dvojicí Česká Třebová – Choceň. Viděl jsem na nich přílišné uspokojení. To by mohla vyřešit větší konkurence v družstvu, ta ale bohužel už nebyla," lituje trenér Kysilko.

Přitom některé duely byly v poličském podání skutečně výtečné. „Jedním z nejlepších určitě bylo domácí střetnutí proti silné Chrudimi B, které nás hodně nakoplo. Doma jsme všeobecně hráli lépe, což jsme ukázali třeba i proti Pardubičkám. Venku to nebylo tak úplně ono, i když například v České Třebové, kde jsme prohráli 0:1 gólem v 90. minutě, jsme podali dobrý výkon," řekl Kysilko.

Za nejhoršími vystoupeními poličských fotbalistů se musíme vydat do závěrečných kol. „Choceň, Letohrad, Žamberk, Holice, to byly zápasy útlumové, kdy se začalo vytrácet to, co předtím fungovalo, nedovedli jsme dostávat soupeře pod tlak, nebyla to zkrátka žádná sláva," vrátil se Kysilko k výsledkově i herně nevýraznému období.

Až do poloviny podzimu zářil útočník Mirek Stejskal, jenž se řídil heslem „co zápas, to gól" a jeho příspěvek poté v závěru citelně chyběl. Vzhledem k tomu, že na fotbal chodil po vyčerpávající práci na stavbě, ale není divu, že formu neudržel, i tak odvedl pro tým dobrou práci. „Absolutorium zaslouží obránce Pavliš, v záložní řadě podával nejstabilnější výkony Tomáš Švec a pochválil bych i gólmana Slaného, jemuž sice nevyšel poslední zápas v Holicích, ale předtím nás nejednou podržel," konstatoval Kysilko.

Pro poličského trenéra byly překvapením úspěchy vedoucí České Třebové, protože od tohoto celku čekal, i na základě minulých zkušeností, spíše kolísavé výkony. „Naopak Choceň pro mě není žádná senzace, je to kvalitně vedený tým trenérem Kopeckým a potvrzuje to. Negativně mě zarazilo, že takové celky jako Litomyšl, Holice či Žamberk se pohybují na chvostu tabulky, i přesto, že je v soutěži tolik nováčků," shrnuje Roman Kysilko svoje dojmy z krajského přeboru.

Před Poličkou je zimní příprava a ta je z několika důvodů tradičně komplikovaná. „Prvním z nich je sálová kopaná. Tu hraje v Poličce několik družstev, takže v lednu plánujeme jen výběhy. Od února bych rád začal intenzivněji, a to včetně tréninků na svitavské umělé trávě. Jak se však zdá, tak VPS Novabrik může v celostátní lize opět dojít daleko, což bude mít zase vliv," říká trenér.

Ten samozřejmě pomýšlí na rozšíření kádru a potřebné zvýšení konkurence. „Některé posily jsem si vyhlédl, ale většinou je to tak, že když jich oslovíte deset, jste rádi, že přijde jeden. Myslím ale také na doplnění béčka, protože v rezervě jsou kluci, které bych si rád vytáhl stabilněji do A mužstva," přemítá Roman Kysilko o budoucích pohybech v kolektivu.

O co na jaře hrát? To bude další otázka, která jej bude zajímat. „Chtěli jsme hrát o špičku, což se ne tak úplně povedlo, a ztráta sedmi respektive devíti bodů na soupeře před námi je výrazná. Chci ale, abychom také na jaře hráli s motivací, takže o její formě přemýšlím," zakončil poličský trenér.