Do finálového hlasování postoupily z každého regionu čtyři nejpopulárnější kluby na základě výsledků jednotlivých okresních anket, které byly na programu v průběhu února.

Finálový souboj o pomyslnou korunu nejoblíbenějšího klubu v kraji se proměnil „na dálku“ v zápolení Svitavska a Pardubicka. Dva kluby výrazně překročily dvacet tisíc hlasů a nakonec vítězná Čistá dokonce atakovala třicetitisícovou hranici, čímž předčila stříbrné Přelovice. Bronzový stupínek bral rovněž s pěticiferným počtem hlasů Koclířov ze Svitavska a jenom tím potvrdil, že v téhle anketě opravdu nehrálo roli, na jakém stupni tuzemské fotbalové pyramidy se daný oddíl pohybuje.

Nejpopulárnější klub Pardubického kraje z Čisté nedaleko Litomyšle hraje v kategorii dospělých „pouze“ okresní III. třídu (ačkoli před nedávnem pamatuje i „bétřídní“ časy). Zato se však může pochlubit bohatou mládežnickou základnou, jakou mu mohou závidět i daleko větší obce. Loni v létě se tam podařilo obnovit dorostenecké družstvo, žáci působí ve společném družstvu s Jiskrou Litomyšl a tradičně na dobré úrovni je v Čisté práce s přípravkami, které patří v rámci okresu k nejlepším.

Nejpopulárnější klub v kraji vám v blízké době představíme podrobnějším materiálem.

Konečné pořadí ankety:
1. TJ Sokol Čistá (SY) 28 530
2. TJ Přelovice (PU) 24 146
3. SK FC Koclířov (SY) 10 313

SK Svratka (CR) 5147
SK Býšť (PU) 4867
SK Rybník (UO) 4679
TJ Sokol Helvíkovice (UO) 2173
TJ Svitavy (SY) 1836
TJ Slavoj Choltice (PU) 1240
SK Sokol Prosetín (CR) 1171
TJ SK Jevíčko (SY) 927
FK Spartak Choceň (UO) 774
FK Kerhartice (UO) 426
TJ Sokol Svratouch (CR) 273
TJ Sokol Živanice (PU) 166
FK Skuteč (CR) 79