Vždyť vzpomeňme, že před rokem touto dob obývali samotný chvost tabulky. Z tohoto pohledu je aktuální osmá pozice chvalitebná, nicméně pořád to není to, co by si příznivci představovali a kam by měly směřovat ambice svitavského klubu. K ideálnímu stavu zkrátka něco chybělo, čehož se je vědom rovněž trenér RADOVAN KROULÍK, který u svého týmu postrádá hlavně větší stabilitu výkonů.

MOHLO TO BÝT LEPŠÍ

„S umístěním ve středu tabulky nejsem úplně spokojen, stejně tak s předváděnou hrou. Body i skóre mohly být lepší,“ netají se svými rozpaky svitavský trenér. „Měli jsme rezervy ve hře dopředu, kde nám chyběla kreativita a také jsme postrádali dostatečně efektivní koncovku. V řadě utkání nás srážely individuální chyby, vinou kterých jsme obdrželi hodně laciných gólů. Nebyli jsme schopni udržet dostatečnou kvalitu hry po celých devadesát minut. Pozitivní sice je přístup k tréninku, bohužel to však neumíme více prodat v zápasech,“ zamýšlel se na odehraným podzimem Radovan Kroulík.

Značnou komplikací pro něho bylo zranění dlouhodobě nejlepšího střelce mužstva Michala Frola, který po valnou část podzimu nemohl do hry zasáhnout. Stačí pohled do střeleckých statistik, aby bylo jasné, jaký vliv to mělo, vždyť nikdo ze svitavských fotbalistů nedal více než tři branky. „Zranění našich ofenzivních hráčů byla bezesporu citelná, ale nebyl to jediný faktor, který negativně ovlivnil výsledky. Těmi dalšími byly výkyvy v koncentraci, zmíněné individuální chyby a někdy nedostatečná příprava některých hráčů na zápas,“ říká Kroulík.

NOUZE O ŠANCE I GÓLY

Co se týká poštu vstřelených a obdržených gólů, patří Svitavy do průměru krajského přeboru, záporné skóre jim ovšem dobrou reklamu nedělá. „Potřebovali bychom častější střelbu, v zakončení jsme nebyli dostatečně důrazní, kvůli tomu jsme se nedostávali do šancí tak často, jak by bylo třeba, a scházely i góly. Mrzí mě, že jsme se v defenzivě dopouštěli hrubých chyb, řada obdržených gólů byla z kategorie zbytečných,“ připomíná trenér, že na obou polovinách hrací plochy bude mít se svými svěřenci na čem pracovat.

Ne, že by Svitavští neodehráli v průběhu podzimní části dobré duely, podle Radovana Kroulíka však na sto procent nebyl spokojen v žádném. „Bohužel nemohu hodnotit nejvydařenější zápas, protože celý se nám nepovedl snad žádný, i když několik časových úseků měřítko sneslo. Hodnotu mají body z Heřmanova Městce a Lanškrouna,“ našel alespoň dva, které byl stály za zmínku. „Výsledkově nám nevyšly především první dva zápasy proti Letohradu a v Hlinsku,“ uvedl svitavský lodivod, který za základní znak krajského přeboru pokládá, tak jako mnozí jiní, jeho vyrovnanost.

Svitavský celek má oproti většině konkurence výhodu v takřka optimálních podmínkách pro zimní přípravu. Předpoklady pro to, aby bylo jaro lepší podzimu, tu tedy nesporně jsou. „Příprava by neměla být ničím výjimečná. Využijeme kvalitní domácí podmínky pro trénink, sehrajeme sérii přípravných utkání. Přes zimu neočekávám velké změny v našem kádru,“ dodal trenér Kroulík.

Svitavy
(8., 24, 23:27)

Letohrad 1:5
Hlinsko 0:3
Litomyšl 2:2, PK 3:5
Žamberk 2:0
Lanškroun 1:1, PK 7:6
Česká Třebová 2:0
Heřmanův Městec 2:1
Moravany 3:0
Dolní Újezd 3:3, PK 3:2
Moravská Třebová 1:0
Holice 1:1, PK 2:4
Chrudim B 0:4
Třemošnice 1:2
Luže 2:1
Choceň 2:4

Střelci: Leinweber 3, Bartoš 3, Ehrenberger 3, Czehowský 3, Drašar 3, Škáva 2, M. Čížek 2, D. Jukl 2, Chlup 1, vlastní 1.