Oba podzimní část ovládli nevídaným způsobem a pokud by jim na jaře měl někdo jiný promluvit do postupové hry. bylo by to překvapení. Řeč je pochopitelně o dvojici Březová – Cerekvice nad Loučnou.

Přestože byli ve vzájemném zápase lepší, zůstali fotbalisté cerekvického Slavoje nakonec druzí. Ale jejich ztráta na vedoucí Březovou je mizivá. Jen dva body, to slibuje pro jarní část velký boj o postup. Cerekvičtí ale tak daleko nemyslí.

Ofenzivní kvalita

„S naším umístěním i bodovým ziskem v první polovině sezony můžeme být spokojeni. V I. B třídě jsme se po postupu z okresního přeboru adaptovali velice rychle a na výsledcích to bylo znát,“ uvedl člen výboru oddílu Roman Pražák.

Pro cerekvické mužstvo je charakteristická velká útočná síla. Aby ne, vždyť letní posily týmu Josef Vondra, Roman Flídr nebo Jaroslav Zeman, to je pořádná kvalita pro I. B třídu. „Máme ofenzivně laděné mužstvo, dvaačtyřicet vstřelených branek o tom vypovídá nejlépe,“ potvrdil Pražák. Jenom Březová může v tomto ohledu Slavoji konkurovat, dala shodný počet gólů.

Šest zápasů doma a šest vítězství, cerekvický fanoušek se prostě musel tetelit blahem. „Na domácím hřišti jsme sehráli ty nejpovedenější partie podzimu. Jednak to bylo samozřejmě proti Březové, kterou jsme porazili 3:0, a pak také devítigólové vítězství nad Rychnovem na Moravě. Dobrých utkání ovšem v našem podání bylo více,“ upozorňuje Roman Pražák, který ani nemusí dlouho váhat nad uvedením zápasu, který mu způsobil největší zklamání. „Bylo to derby v Pomezí. To byl náš nejhorší výkon a bodová ztráta, která mrzí ze všeho nejvíce,“ vzpomíná na jediný nezdar podzimu a výsledek 1:2.

I když se Cerekvičtí mohou chlubit bezesporu výraznými individualitami, mnohé z nich už byly zmíněny, tak nechtějí jednotlivce vyzdvihovat. „ My hrajeme především jako kolektiv, naše síla je hlavně v dobré partě, kde jeden bojuje za druhého. Proto nebudeme na nikoho jednotlivě upozorňovat,“ říká Roman Pražák.

Útok se nevyhlašuje

Přestože se Slavoj profiloval jako hlavní konkurent Březová v boji o první místo, tak se případným úvahám na téma útok na postup zatím brání. „Nikoli, tak vysoko pomýšlet nebudeme. My jsme spokojeni tam, kde se nacházíme nyní. Vždyť v I. B třídě už nastupují kvalitní mužstva a úroveň některých podzimních střetnutí byla skutečně vysoká. Předsezonní cíle našeho klubu se měnit nebudou a zůstávají stejné jako před zahájením ročníku, tedy hrát střed tabulky,“ zůstal Pražák nečekaně skromný a „při zdi“. K prestižnímu soupeření s březovským rivalem dodal: „Myslím si, že naše podmínky jsou s Březovou nesrovnatelné.“

Zimní přípravné období zahájí v Cerekvici jako ve všech dalších klubech počátkem měsíce ledna. „Chceme co nejlépe potrénovat, v plánu je také soustředění. O herní stránku se postará silně obsazený zimní turnaj na nové umělé trávě v Chocni,“ sdělil Roman Pražák. Tohoto turnaje se kromě Cerekvice zúčastní celky z Litomyšle, Dolního Újezdu, Morašic, Vysokého Mýta, Dobříkova, Holic a domácí Chocně, takže úroveň bude dobrá.

V týmu vedeném trenérem Karlem Řehákem zřejmě na rozdíl od léta k nijak dramatickým obměnám nedojde. „O doplňování našeho mužstva v zimě neuvažujeme, hráčský kádr je v Cerekvici stabilní,“ uzavřel Roman Pražák.