Co se týče Moravské Třebové, tak ta nemůže být spokojena ani trošičku. V Lanškrouně nepropadla, ale co to bylo platné, když nebodovala.

Svitavy – Hlinsko 3:0

Oldřich Palla, vedoucí družstva TJ Svitavy: Body z tohoto utkání jsme potřebovali jako sůl, neboť po dvou prohrách bylo nutno si zvednout sebevědomí před možná nejtěžším zápasem podzimu, který nás čeká v sobotu ve Slatiňanech, ale i proto, abychom se udrželi v první polovině tabulky. Do sestavy se po odpykání trestu vrátil kapitán Ovad a, jak ukázal zápas, tak se dobře připravil i střelec Frolo. A tito hráči s pomocí celého mužstva vcelku jasně přehráli fotbalisty z Hlinska. Do utkání jsme šli s tím vyvarovat se chyb hned na začátku, na což jsme doplatili v Přelouči i v Holicích. Proto jsme vsadili na jistotu, hráli zodpovědně vzadu a trpělivou kombinační hrou jsme se snažili dostat do brankových příležitostí. To jsme po celých devadesát minut dodrželi a soupeři prakticky dovolili jen jednou ohrozit brankáře Jílka. A když se střelecky disponovaný Frolo třikrát prosadil, dokráčeli jsme pro zasloužené vítězství.

Lanškroun – Moravská Třebová 2:1

Ladislav Kučerňák, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Bylo to průměrné utkání, bylo znát že spolu hrají soupeři ze spodní poloviny tabulky. Hra byla vcelku vyrovnaná, šance si vypracovaly oba týmy. Nám znovu přibyli zranění hráči, hrát museli dorostenci a v samém závěru jsme na nezkušenost doplatili, když jsme zbytečně faulovali před pokutovým územím a domácí z trestného kopu rozhodli. Je to poněkolikáté na podzim, co jsme inkasovali ze standardní situace na brankářovu stranu. Je to velká škoda, na to, v jakém složení nyní hrajeme, jsme nezahráli špatně a minimálně bod jsme měli skoro v rukou. Bohužel jsme remízu neudrželi a nezbývá nám než doufat, že se uzdraví někteří absentující hráči a snad dokážeme v závěru podzimu ještě bodovat.

Polička – Letohrad B 1:0

Jiří Valta, trenér SK Polička: I když postavení soupeře v soutěži nám velelo k jedinému, tedy k jasnému zisku tří bodů, tak musím říci, že na hřišti jsem takový rozdíl mezi týmy určitě neviděl. V první půli jsme hrozili jenom ze standardních situací, nehráli jsme naši kombinační hru a výkon nebyl dobrý. Naštěstí máme Stejskala, ten ukázal svoji sílu v pokutovém území a zajistil nám vedení. V kabině jsem nabádal hráče k trpělivosti, změnili jsme organizaci hry, ale k ničemu to nevedlo. Sice jsme neproměnili vyloženou šanci Mužíkem, jenže jinak jsme propadali, hráli bojácně, nedůrazně, některé kluky jsem vůbec nepoznával. Letohrad si za druhý poločas zasloužil bodovat. My jsme hráli velice špatně, což v závěru ještě umocnil nedisciplinovaný Jílek, který se nechal nesmyslně vyloučit a oslabil tak mužstvo do zbývajících dvou utkání. Vítězství beru, ale s předvedenou hrou nemohu být spokojen.