Slatiňany – Svitavy 2:1

Oldřich Palla, vedoucí družstva TJ Svitavy: Jistě si čtenáři všimli, že většinou nehodnotím a nevymlouvám se na výkony rozhodčích, protože si jejich činnosti vážím a vím, že to nemají v žádném utkání jednoduché. Ale nyní nemohu jinak a musím udělat výjimku. Mladý rozhodčí tohoto zápasu je jistě dobrý atlet a úhlopříčky běhá příkladně, ale zatím mu chybí cit pro hru. Proto dokázal vyloučit našeho unikajícího útočníka po kontaktu s bránícím hráčem a tím hodně ovlivnit utkání, které mohlo být daleko zajímavější pro slušné diváky i pro vulgární domácí „kotel". V první půli byla hra vcelku vyrovnaná, my jsme nepustili soupeře do zakončení, sami jsme podnikali rychlé brejky a z jednoho jsme se zásluhou Frola dostali do vedení, které jsme do poločasu udrželi. Po přestávce přišel očekávaný nápor domácích, kterým se samozřejmě proti deseti hrálo lépe, neboť jsme už v útoku nezlobili a tak se mohli více soustředit na svoji ofenzivní hru. V těchto fázích nás přehrávali a podařilo se jim otočit stav. V posledních deseti minutách jsme je však ještě dokázali dostat pod tlak a potrápit, ale vyrovnávací branku jsme vstřelit nedokázali. Určitě jsme podali i v oslabené sestavě dobrý výkon, je potřeba pochválit bojovnost hráčů i jejich fotbalový um, ale co je to platné, když…

Moravská Třebová – Moravany 3:0

Ladislav Kučerňák, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Z naší strany to bylo hodně podařené utkání. Soupeř byl těžký, měl v poli míč častěji na svých kopačkách, ale my jsme ho zodpovědnou hrou do šancí příliš nepouštěli. Konečně se nám povedlo sehrát utkání, ve kterém jsme se vyvarovali hrubých individuálních chyb. Však jsme také poprvé na podzim udrželi čisté konto. Sami jsme se dokázali prosadit a dali tři krásné góly a především ten Novákův stál za to, když postupně udělal ze všech formací soupeře včetně gólmana solné sloupy. Myslím si, že naše vítězství bylo zasloužené. Za výkon chválím celý tým, ze kterého vynikla dvojice Marek – Dokoupil. Poděkování zaslouží mladí dorostenci, kteří měli v nohách sobotní zápas, ale i přesto nám pomohli a odvedli na hřišti dobrou práci.

Přelouč – Polička 1:4

Jiří Valta, trenér SK Polička: Do zápasu jsme šli s tím, že chceme odčinit herně špatný výkon z minulého kola. Jsem rád, že se nám to povedlo. Vyšel nám úvod, dali jsme rychlý gól a hráli trpělivě, jak jsme si řekli. I když je pravdou, že nás po standardních situacích soupeře v několika případech podržel Slaný, tak se zdálo, že po brance na 2:0 srazíme Přelouč do kolen. Jenže nebyli bychom to snad ani my, abychom si zápas nezkomplikovali. Hned zkraje druhé půle jsme inkasovali a kvůli zranění a vyloučení přišli během chvíle o dva hráče. Tím pádem jsme museli přeorganizovat řady, tým se ale v deseti semkl a hru v oslabení zvládl výborně. Přidali jsme dvě pěkné branky a rozhodli o vítězství. Jsem spokojen s výsledkem a tentokrát i s předvedeným výkonem a vůlí po úspěchu i v deseti. Doufám, že v tomto duchu podzim za týden zakončíme. Musím ocenit také výkon tria rozhodčích.