Alespoň bod si však jeho tým odvezl, v domácí kapse skončily dva a to je, co se týče bodového přírůstku pro svitavský region, za tento víkend všechno. Tomu odpovídá pozápasové hodnocení.

Hlinsko – Svitavy 3:0

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: Prvních pět minut utkání patřilo nám a tuto fázi zápasu okořenil pěknou střelou Filip Čížek. Tento pokus vyškrábl brankář domácích na roh. Potom převzali iniciativu hráči Hlinska a svoji aktivitu vyjádřili do poločasu dvěma góly. Po změně stran jsme získali optickou převahu, tlačili se do útoku, ale tuto snahu nedokázali využít ke vstřelení branky. A tak se domácí minutu před koncem ještě jednou dostali do otevřené obrany a stanovili konečný výsledek. Na kontě máme dvě porážky, ale výkon ve druhém poločase dává naději do následujících domácích utkání.

Litomyšl – Moravská Třebová 1:1 (PK 4:3)

Ivo Svoboda, trenér Jiskry Litomyšl: V sobotním dopoledni jsme sehráli průměrné utkání, které se neslo v atmosféře dobývání úporné obrany hostů, kteří přijeli s jediným cílem – nedostat branku a vše ostatní je vysoký nadstandard. Celý poločas jsme se s tím nedokázali vyrovnat, náš pohyb na hřišti byl špatný a navíc jsme inkasovali. Ve druhém dějství jsme se začínali prosazovat, dostávali se do šancí, nastřelili tyč a bylo otázkou času, kdy vstřelíme vyrovnávací gól. Naše výhra po penaltách je zasloužená, neboť jen my jsme měli chuť útočit na vítězství v zápase.

Zdeněk Válek, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Z mého pohledu to byla taková malá krajská katastrofa. Ani jeden tým si nebyl schopen dát tři přihrávky po sobě, pokud byl trochu pod tlakem, fotbal podle toho vypadal. Nám to vyhovovalo, přijeli jsme bránit, neinkasovat a pokusit se branku vsítit, což se nám povedlo. Ve druhém poločase tam byla asi únava na naší straně, domácí se dostávali více přes nás, ale gól jsme dostali proto, že rozhodčí neodpískal úplně jasný faul předcházející vstřelené brance. Druhý moment, kdy rozhodčí průběh ovlivnil, byl brutální faul domácího stopera, za který měla následovat červená karta. Penalty jsme nezvládli, proto vezeme jen bod. Navíc se zranil můj syn a zřejmě bude půl roku mimo, takže pro nás to bylo nedobré utkání. I při té hrůze bychom ale 1:0 vyhráli, nebýt onoho neodpískaného faulu.

Holice – Dolní Újezd 5:0

Václav Velinský, asistent trenéra SK Holice: Od posledního podzimního kola jsme doma nevyhráli. Samozřejmě z poloviny nově složený tým na tom neměl vinu. Nicméně celou první čtvrthodinu jsme se potýkali s nervozitou. V této pasáži nás podržel Pšenička. Poté jsme převzali otěže zápasu do vlastních rukou a stříleli hezké branky. Pochvala patří celému týmu, včetně těch, co do zápasu naskočili z lavičky. Zvláštní uznání pak zaslouží autor hattricku Netušil.

Jan Kabrhel, sekretář TJ Sokol Dolní Újezd: Bohužel, k utkání jsme se nesešli v odpovídající sestavě. Sobotní ráno je krutý termín. Trenér Abt musel zamíchat se sestavou a zejména obrana nehrála v ideálním složení. Domácí byli lepší, k zisku bodů jim gratuluji, do branky jim ale spadlo, na co sáhli. Čtyři góly padly odrazem od tyče! To se tak často nevidí. Na našich borcích je, aby se po tomto debaklu oklepali a aby doma ukázali, že tento výpadek byl jen náhodný.