Jaké byly více než dvě měsíce, během nichž jste se chystali na pokračování mistrovské sezony?

To, co jsme si naplánovali na zimní přípravné období, se podařilo splnit. Nechci a nebudu žehrat nad účastí, protože je to dané podmínkami, pracovním vytížením hráčů i studijními povinnostmi. Se zimní přípravou jsem spokojen.

Stejně jako okresní rival z Moravské Třebové jste hráli zimní turnaj v Boskovicích. Co vám přinesl?

Do Boskovic jsme jezdili už druhým rokem. Je to turnaj, který má svoji kvalitu, hrála tam mužstva z moravské divize. Úroveň je dobrá, s naším vystoupením a dosaženými výsledky panuje spokojenost.

Po podzimu jste říkal, že žádné velké zásahy do konsolidovaného týmu neplánujete. Nastaly nějaké?

Přes zimu jsme zkoušeli Fulíka z Dolního Újezdu, nakonec zůstane v mateřském oddíle, ale výhledově počítáme, že by do Svitav po vzájemné dohodě klubů přišel. Jinak jsme s výrazným doplněním z cizích zdrojů nepočítali, chceme stavět na odchovancích, na hráčích, kteří mají vztah ke svitavskému fotbalu.

Není jasné, zda budete moci na jaře počítat se službami Zdeňka Vacka. To by nebyla vůbec dobrá zpráva.

Určitě by to bylo velice nemilé, pokud by se Vacek nezařadil zpět do mužstva. Je otázkou, jestli se najde domluva mezi oddíly Letohradu a Svitav. Budeme se s tím muset vyrovnat, ztráta to bude, a to nejen jako hráče, ale i zkušené osobnosti příznivě působící v kabině. Ale když se kluby na jeho dalším působení nedohodnou, nedá se nic dělat.

Jaká je vaše prognóza pro jarní část krajského přeboru a kam se budou chtít zařadit Svitavy?

Vzhledem k vyrovnanosti soutěže počítám, že jaro bude hektické pro mužstva ve spodní polovině tabulky. O prvenství Živanic není sporu. My chceme předvádět kvalitní fotbal, hrát jako na podzim a udržet první třetinu pořadí.

V neděli hostíte FK AS Pardubice, tedy soupeře, o kterém po zimních rošádách v kádru nikdo nic pořádného neví. Co od něho čekáte?

Nám se povedl závěr podzimní sezony, nalákali jsme i svitavské fanoušky, aby chodili ve větším počtu, předváděli jsme atraktivní fotbal, dávali poměrně dost branek. Chceme v tom pokračovat a v podstatě je nám jedno, s čím Pardubice přijedou. My se soustředíme na náš vlastní výkon.

Svitavský divák bývá poměrně náročný. Na co byste jej pozval do hlediště stadionu Míru?

Myslím si, že v první řadě může být pro publikum zajímavé, že nastupují svitavští hráči, mladí odchovanci klubu, kteří hájí barvy svého města. Ať se na ně přijde podívat.