Snad jen domácí ztráta Poličky, remíza Linhartic v derby proti Dlouhé Loučce a vítězství březovských fotbalistů v Bystrém lze označit jako překvapení, s nimiž si ne každý poradil. Zákonité tak bylo, že se vítěz kola musel hledat mezi početnější skupinou úspěšných hráčů. Osm bylo takových, kteří si za osm trefených výsledků plus bonus připsali šestnáct bodů. Nejpřesnější Supertrefa nasměrovala prvenství do Městečka Trnávky, LADISLAVA ONDRÁČKOVÁ se stává další držitelkou sady plechovek piva Gambrinus. V popředí celkové klasifikace TIP ligy znovu odskočila Martina Holomková, aktuální odstup devíti bodů je potřeba brát vážně, ačkoli během šesti zbývajících kol se může udát mnoho nepředvídatelného. Její pozice je ale bezesporu zajímavá.

Pořadí po 7. kole:

1. MÍSTO

SY0100 Martina Holomková, Makov 10 79

2. - 9. MÍSTO

SY0129 Jiří Drábek, Nedvězí 13 70
SY0028 Olga Jirmásková, Polička 13 70
SY0058 Jana Kumstátová, Staré Město 13 70
SY0005 Bořek Marek, Radiměř 13 70
SY0031 Daniel Shelong, Polička 13 70
SY0032 Olga Shelongová, Polička 13 70
SY0116 Monika Merglová, Litomyšl 10 70
SY0068 Ludvík Potáček, M. Třebová 10 70

10. - 19. MÍSTO

SY0023 Jiří Boštík, Vidlatá Seč 5 68
SY0134 Michal Novotný, Nedvězí 16 67
SY0081 Vladimír Vacek, M. Třebová 16 67
SY0066 Jan Beserle, M. Trnávka 13 67
SY0083 Josef Brychta, Kunčina 13 67
SY0084 Anna Brychtová, Kunčina 13 67
SY0131 Jaroslav Jedlička, Bystré 13 67
SY0113 Roman Greguš ml., Litomyšl 10 67
SY0101 Tomáš Holomek, Makov 10 67
SY0042 František Smolej, Kamenná Horka 10 67

20. - 33. MÍSTO

SY0022 Josef Popelka, Polička 16 64
SY0046 Věra Bačovská, Banín 13 64
SY0070 Tomáš Bílý, M. Třebová 13 64
SY0102 Miroslav Čori, Bystré 13 64
SY0140 Josef Janků, Banín 13 64
SY0029 Martin Jirmásek, Polička 13 64
SY0059 Petr Kumstát, Staré Město 13 64
SY0093 Jiří Stibůrek, Čistá 13 64
SY0089 Andrea Stibůrková, Čistá 13 64
SY0092 Irena Stibůrková ml., Čistá 13 64
SY0094 Irena Stibůrková st., Čistá 13 64
SY0069 Jiří Bílý, M. Třebová 10 64
SY0003 Ivoš Čupr, Letovice 10 64
SY0014 Petr Vajrauch st., Trstěnice 10 64

34. - 44. MÍSTO

SY0038 Martin Tobiáš, Polička 13 62
SY0016 Miloš Drmola, Svitavy 13 61
SY0021 Jiří Frank, Trstěnice 13 61
SY0104 Ludvík Jachymiák, Bystré 13 61
SY0105 Jarmila Jachymiáková, Bystré 13 61
SY0045 Jaromír Neckář, Banín 13 61
SY0044 Zdena Neckářová, Banín 13 61
SY0033 Jaroslav Šlesinger, Čistá 13 61
SY0056 Jindřich Nárožný, Březina 7 61
SY0055 František Přichystal, M. Třebová 7 61
SY0128 Jitka Vajsová, Polička 7 61

45. - 46. MÍSTO

SY0088 Vladimír Kvapil, Nová Sídla 13 60
SY0049 Veronika Zavřelová, Dolní Újezd 16 59

47. - 51. MÍSTO

SY0041 Jan Sehnal, Svitavy 16 58
SY0076 Pavel Sotorník, M. Třebová 16 58
SY0030 Jana Jirmásková, Polička 13 58
SY0039 Tomáš Kubát, Polička 10 58
SY0120 Zdeněk Novák, Litomyšl 7 58

52. - 53. MÍSTO

SY0121 František Boštík, Poříčí 13 57
SY0074 František Kunc ml., Staré Město 10 57

54. - 55. MÍSTO

SY0150 Lucie Neckářová, Svitavy 13 56
SY0107 Marie Hladká, Sebranice 10 56

56. - 71. MÍSTO

SY0087 Milan Ondráček, M. Trnávka 16 55
SY0086 Ladislava Ondráčková, M. Trnávka 16 55
SY0075 Aleš Hrubý, M. Třebová 13 55
SY0027 Josef Jirmásek, Polička 13 55
SY0072 František Kunc st., Staré Město 13 55
SY0011 Šimon Šilar, Jarošov 13 55
SY0015 Petr Vajrauch ml., Trstěnice 13 55
SY0103 Patrik Čori, Bystré 10 55
SY0060 Miroslav Klíma, Staré Město 10 55
SY0080 Libuše Komprdová, M. Třebová 10 55
SY0119 Josef Novák, Litomyšl 10 55
SY0077 Šimon Václavek, M. Třebová 10 55
SY0001 Jiří Jílek, Opatov 7 55
SY0067 Miroslav Otevřel, Linhartice 7 55
SY0125 Alena Drobná, Poříčí 4 55
SY0109 Josef Mergl, Litomyšl 4 55

72. - 75. MÍSTO

SY0138 Tomáš Neckář, Banín 13 54
SY0141 Bohuslav Hubinka, Čistá 10 54
SY0144 Milan Sekanina, M. Třebová 10 54
SY0079 Luboš Komprda, M. Třebová 0 54

76. - 78. MÍSTO

SY0151 Vanessa Maková, Svitavy 13 53
SY0078 Alois Komprda, M. Třebová 8 53
SY0010 Matěj Šilar, Jarošov 7 53

79. - 91. MÍSTO

SY0110 Miloš Mergl, Litomyšl 13 52
SY0006 Zuzana Břenková, Svitavy 10 52
SY0020 Roman Dostál, Svitavy 10 52
SY0108 Ladislav Hladký ml., Sebranice 10 52
SY0034 Bohuslava Hubinková, Čistá 10 52
SY0004 Jiří Marek, Radiměř 10 52
SY0132 Martina Novotná, Nedvězí 10 52
SY0133 Helena Novotná, Nedvězí 10 52
SY0085 Bedřich Štefánek, M. Třebová 10 52
SY0013 Josef Vajrauch, Trstěnice 10 52
SY0130 Karel Drábek, Nedvězí 7 52
SY0123 Pavel Drobný, Poříčí 7 52
SY0052 Martin Kábrt, Vidlatá Seč 7 52

92. - 93. MÍSTO

SY0019 Libor Klouda, Pohledy 7 51
SY0139 Julie Neckářová, Banín 13 50

94. - 100. MÍSTO

SY0106 Ladislav Hladký st., Sebranice 13 49
SY0071 Marcel Pánik, Rychnov 13 49
SY0036 Jiří Tobiáš, Polička 13 49
SY0091 Soňa Pospíšilová, Čistá 10 49
SY0012 Eva Lustyková, Litomyšl 7 49
SY0009 Blanka Zemanová, Jarošov 7 49
SY0035 Jan Kučera, M. Třebová 4 49

101. - 107. MÍSTO

SY0115 Markéta Gregušová, Litomyšl 13 47
SY0017 Leon Formánek, Svitavy 13 46
SY0153 Julius Premauer, Bystré 13 46
SY0037 Iva Tobiášová, Polička 13 46
SY0050 Karel Beneš, Vidlatá Seč 7 46
SY0111 Tomáš Mergl, Litomyšl 7 46
SY0124 Zdeněk Drobný, Poříčí 4 46

108. - 110. MÍSTO

SY0082 Jan Soldán, M. Třebová 10 45
SY0148 Jana Němcová, Staré Město 7 45
SY0146 Vojtěch Němec, Staré Město 7 45

111. - 112. MÍSTO

SY0047 Václav Zavřel st., Dolní Újezd 13 44
SY0025 Miroslav Jílek, Polička 10 44

113. - 122. MÍSTO

SY0090 Roman Stibůrek, Čistá 13 43
SY0051 Jitka Benešová, Vidlatá Seč 10 43
SY0136 Radek Bučko, Svitavy 7 43
SY0099 Ludmila Holomková, Makov 7 43
SY0053 Lucie Kábrtová, Vidlatá Seč 7 43
SY0065 Milan Padrtka, M. Třebová 7 43
SY0007 Jaroslav Zeman, Jarošov 7 43
SY0008 Jana Zemanová, Jarošov 7 43
SY0096 Jaroslav Jirout, Litomyšl 4 43
SY0097 Adam Jirout, Litomyšl 1 43

123. - 126. MÍSTO

SY0122 Vít Boštík, Poříčí 13 42
SY0149 Rudolf Jahoda, M. Třebová 13 42
SY0147 Adolf Němec, Staré Město 10 42
SY0145 Michal Racl ml., M. Třebová 7 42

127. - 128. MÍSTO

SY0152 Josef Kovář, Banín 13 41
SY0073 Jakub Straka, Staré Město 10 41

129. - 133. MÍSTO

SY0040 Josef Ambros, Křenov 7 40
SY0154 Jaroslava Premauerová, Bystré 7 40
SY0117 Klára Merglová, Litomyšl 4 40
SY0127 Vladimír Vajs, Polička 4 40
SY0114 Roman Greguš st., Litomyšl 1 40

134. - 136. MÍSTO

SY0002 Leoš Hnát, Svitavy 11 37
SY0057 Lukáš Balabán, Dlouhá Loučka 14 36
SY0018 Petr Dudek, Svitavy 13 36

137. - 138. MÍSTO

SY0026 Andrea Gibiecová, Polička 10 35
SY0048 Václav Zavřel ml., Dolní Újezd 7 35

139. - 140. MÍSTO

SY0024 Karel Geba, Polička 7 34
SY0054 Michal Racl st., M. Třebová 7 34

141. - 143. MÍSTO

SY0064 František Bušina, M. Třebová 10 33
SY0095 Zdeněk Jirout, Litomyšl 4 33
SY0098 Adrian Vaněk, Litomyšl 1 33

144. - 145. MÍSTO

SY0137 Antonín Slaník, Svitavy 10 32
SY0112 Dagmar Gregušová, Litomyšl 4 31

146. - 147. MÍSTO

SY0063 Alena Khýrová, Staré Město 10 30
SY0142 Daniel Vaněk, Litomyšl 7 29

148. - 150. MÍSTO

SY0118 Karel Štorek, Cerekvice 7 28
SY0143 Jaroslav Švec, Chmelík 5 28
SY0126 Vladimír Smejkal, Pomezí 4 28

151. - 152. MÍSTO

SY0062 Aťka Khýr, Staré Město 10 27
SY0061 Ladislav Khýr, Staré Město 10 27

153. - 155. MÍSTO

SY0155 Jiří Premauer, Litomyšl 13 17
SY0043 Jiří Hárych, Koclířov 0 14
SY0135 Lubomír Fuxa, Svitavy 0 4

Soutěž týmů:

Další střídání stráží na čele týmového zápolení nastalo po sedmém kole. Vrátili se tam ti, kdož to na výsluní dobře znají, tedy poličští Pražáci. Toto dějství se jim náramně povedlo, i většina dalších trojic však zapisovala vysoké body.

1. - 32. MÍSTO

Pražáci 39 198
Merlin Team 39 192
Šelmy 33 189
Jirmáskovi 39 189
Makováci 27 189
TJ Staré Město 36 189
Rychta Banín 39 186
Bysteráci 36 180
BFV Moravská Třebová 33 180
Rivelino 33 174
M+H+M 36 171
SKP Moravská Třebová 1 39 168
Hospoda Na Rychtě 39 168
Magoři 33 167
Rumpál 42 165
Zápaďáci 18 162
Hráči 27 157
Holky 27 157
LADAS 33 157
Tobi-58 39 157
Team Čistá 36 156
JOMITO 24 153
Jelimani 33 153
Dynamo (Poříčí) 15 153
Dynamo (SY) 39 150
Důchodci LI 24 141
Vidláci 21 141
Greguši 15 138
Deník 21 135
Sokol Staré Město 24 132
Hagara Team 27 113
Moravská Třebová C 30 84

Výsledky 7. kola:

1. Svitavy - Moravany 1 (3:0)
2. Litomyšl - Třemošnice 1 (3:1)
3. Polička - Zámrsk 0 (1:1)
4. Svitavy B - Letohrad B 1 (3:0)
5. Moravská Třebová B - Janov 1 (2:0)
6. Pomezí - Libchavy 1 (6:1)
7. Dolní Újezd B - Lanškroun B 1 (5:2)
8. Jevíčko - Jaroměřice 1 (3:0)
9. Linhartice - Dlouhá Loučka 0 (1:1)
10. Bystré - Březová 2 (3:4)

Supertrefa: 40 branek

Střípky z TIP ligy:

Po sedmém kole registrujeme 155 hráčů, z toho 116 mužů a 39 žen z třiatřiceti míst nejenom ze svitavského okresu (oproti 1. kolu přibylo 21 tipujících). Nejvíce jich je z Moravské Třebové (20), dále následují Litomyšl (18), Polička (16), Staré Město a Svitavy (12), Čistá (9), Bystré a Banín (7), Vidlatá Seč, Poříčí, Jarošov a Nedvězí (7). Doručeno bylo dohromady 1028 kuponů.

Do „přidružené“ soutěže družstev si v podzimní TIP lize našlo cestu 32 trojic.

Od osmého kola mohou všichni zaregistrovaní hráči soutěžit na internetu www.denik.cz/tipliga. Nový hráč se může zapojit kdykoli v průběhu hry, poprvé ovšem na originálním tištěném kuponu z novin. Nový tým lze od čtvrtého kola sestavit jen z nově přihlášených soutěžících.

Uzávěrka osmého kola je v pátek 5. října v 16 hodin při doručení tiketů na sběrných místech (viz. kupon), stejné datum a čas platí rovněž pro internetové soutěžící.

Veškeré informace k tipovací soutěži Deníku na telefonním čísle 724 793 074. Cena pro vítěze kola je připravena k vyzvednutí v redakci Svitavského deníku (nejlépe po předchozí telefonické dohodě).