Celek Sokola musí nyní čekat, jestli v závislosti na výsledku sobotního střetnutí Přelouč – Libišany skončí v nejvyšší krajské fotbalové soutěži patnáctý či šestnáctý.

Domácí přitom zahájili perfektně a za šest minut vedli, když ideální nahrávku Fulíka zužitkoval Severa – 1:0. Rychle nabyli, rychle pozbyli, trestný kop Rataje z pětadvaceti metrů znamenal srovnání. No a za další dvě minuty Třebová vedla, Ezr zůstal zcela volný a snadno skóroval. Hrál se svižný fotbal, ve 24. minutě předvedl nádherné sólo Frňka a nezadržitelně vyrovnal. Do poločasu využil další zaváhání obrany Rataj a do kabin se odcházelo za stavu 2:3.

Po změně stran Újezd přežil bez úhony několik možností protivníka a potom se vydal kupředu ve snaze dotáhnout. Povedlo se to Mandlíkovi hlavou po rohu, obrat mohl dokonat M. Vomáčka, ale samostatný únik neproměnil. A tak přišla 82. minuta, ve které přešlo vedení znovu a definitivně na stranu hostů, nepokrytý Zahálka měl dostatek času ke gólové hlavičce. A ještě jedné hrubky se domácí nevyvarovali, takže Bohunek na úplném konci podtrhl účet.

Sokol Dolní Újezd – FK Česká Třebová 3:5 (2:3)

Branky: 6. Severa, 24. Frňka, 72. Mandlík – 11. a 41. Rataj, 13. Stolín, 83. Zahálka, 89. Bohunek. Rozhodčí: Braun. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Dolní Újezd: Janecký – Mandlík, M. Vomáčka, Pešina, Částek – Vrabec (71 .Kopecký), Čejka, Drahoš, Fulík (60. P. Frank) – Severa, Frňka. Česká Třebová: Moláček – Bohunek, Müller, Rataj, Ezr – Zahálka, Grepl – Broulík, Urbanec (80. Křepela), Vondra (87. Herclík) – Stolín.

Jan Kabrhel, sekretář TJ Sokol Dolní Újezd: Hosté byli produktivnější. Utkání bylo vyrovnané, možná jsme měli i více brankových šancí, jenže rozhodlo naše bránění. A tam jsme dokonale propadli. S pěti góly ve vlastní síti se nevyhrává. Přesto hráčům a vedení paří poděkování za jarní sezonu, když se mužstvo z pořádného bahna vyškrábalo na břeh. Jak to všechno dopadne, uvidíme o víkendu.