Bylo to vítězství upracované a šťastné, neboť zejména v prvním poločase tahali domácí za kratší konec pomyslného provazu a museli být rádi, že soupeř ze svých šancí proměnil jedinou, když nevyužil ani pokutový kop. K vyrovnání pomohli Ehrenbergerovi podstatným přičiněním obránci, kteří přispěli míči k cestě do vlastní branky. Po změně stran domácí hru zkvalitnili, jednu z povedených akcí zakončil znovu Ehrenberger a rozhodl o výsledku. Hosté dohrávali v deseti, ale o vyrovnání bojovali do poslední minuty a protože Svitavští zazdili několik brejků, oddechli si teprve po závěrečném hvizdu.

Hráče z Dolního Újezdu zaskočila brzká trefa králického Matoulka a po zbytek prvního poločasu na ni marně hledali reakci. Ta přišla až po změně stran, k vyrovnání M. Vomáčky přidal hned z následujícího útoku P. Frank druhý gól a domácí získali pevnou půdu pod nohama. V 73. minutě se znovu prosadil M. Vomáčka a zlomil tím soupeře, který si v samotném závěru dal ještě vlastence a újezdská výhra byla nakonec jednoznačná.

Pozice obou týmů v tabulce sice stále nejsou kdovíjak exkluzivní, ale pořád to vypadá mnohem lépe než během místy poněkud rozpačité podzimní části. Rozhodně mají na čem stavět a s tím musí být pro tuto chvíli spokojeny.

13. KOLO:

Svitavy B – Tatenice 2:1 (1:1)

Branky: 31. a 61. Ehrenberger – 24. Kristek. Rozhodčí: Halva. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (71. Werner). Diváci: 60. Svitavy B: Cabal – Kyncl, Marvan, Kala (46. Zvára), Komínek (81. Škranc), Bednár, Svoboda, Ryšavý, Škáva (90. A. Novák), J. Jukl (86. Škeřík), Ehrenberger.

Milan Janko, trenér TJ Svitavy B: Odehráli jsme fotbalově nejhorší podzimní zápas na domácí půdě. Od úvodního hvizdu jsme dělali hrubé chyby v rozehrávce, nepodrželi balon, nevyužívali křídelních hráčů a hráli bez pohybu. Kdyby hosté vedli po poločase o tři góly, asi by se nikdo moc nedivil. Po obdržené brance se nám však podařilo do přestávky se štěstím vyrovnat. Ve druhé půli jsme se přece jen zlepšili a nakonec zvítězili, soupeř si ovšem prohrát nezasloužil.

Dolní Újezd – FC Jiskra 2008 4:1 (0:1)

Branky: 51. a 73. M. Vomáčka, 52. P. Frank, 89. vlastní (Zach) – 9. Matoulek. Rozhodčí: Štěrba. ŽK: 0:2. Diváci: 120. Dolní Újezd: Janecký – P. Čejka, Dvořák, Klusoň, Fulík – Frňka (77. Štarman), Drahoš, P. Frank, Kalánek (69. Mokrejš) – Mandlík (85. Kabrhel), M. Vomáčka (90. Rejman).

Jan Kabrhel, sekretář TJ Sokol Dolní Újezd: Všichni domácí příznivci před zápasem očekávali tři body, ale vítězství se nerodilo snadno. Hned po devíti minutách hostující kanonýr Matoulek vystřelil z hranice velkého vápna a k tyči překvapil Janeckého. Ztráceli jsme a to vydrželo celý první poločas. Měli jsme i několik vyložených příležitostí, ale poločasová prohra nás neminula. Po změně stran nastal obrat, když nejprve po akci Frňky vyrovnal „do prázdné“ Martin Vomáčka a poté, co za pár dalších vteřin dal Petr Frank na 2:1, přišly úsměvy na tvářích příznivců. Sérii bez porážky jsme natáhli na osm zápasů a pevně věřím, že na jaře v ní budeme pokračovat.

Přelouč – Libišany 1:6 (1:3). Branky: Oliva – Jošt 2, Bukač 2, Bůžek, Fidra. Tuněchody – Rosice nad Labem 1:5 (1:2). Branky: M. Adámek – Fidler 3, M. Pešek 2. Zámrsk – Načešice 7:2 (2:1). Branky: Gerčák 2, Mudrich, Novák, Hovorka, Peterka, Jiráský – F. Jirásek, D. Jirásek. Žamberk – Proseč 1:2 (1:2). Branky: Molnár – M. Marek 2. Ústí nad Orlicí B – Vysoké Mýto B 1:1 (1:1), pen. 4:2. Branky: Krátký – Pekárek.