Vítr velmi výrazně ovlivňoval průběh všech zápasů prvního jarního dějství okresního přeboru fotbalistů, které jinak přineslo mnoho zajímavého dění na hřištích. Týmy, které se ucházejí o čelní příčky, neklopýtaly. Tři body si doma připsaly jak Moravská Třebová B, tak i Kamenná Horka a Litomyšl B.

Dlouhá Loučka – Bystré 3:3

Domácím se vydařil začátek, když během dvaceti minut skórovali Marván a Charvát a Kolísek ještě trefil břevno. Hosté snížili z přímého kopu, jenže do poločasu vrátil Loučce dvougólové vedení Jochec. Po změně stran hosté výrazně ožili a výsledkem byla nejprve korekce výsledku a v 70. minutě výstavní trefou do šibenice vyrovnání na 3:3.

Fakta – branky: Marván, Charvát, Jochec – Kavan 2, Karlík. Rozhodčí: Z. Dvořák. Poločas: 3:1. Dlouhá Loučka: Křupka – J. Blecha, Křivánek, Rek, D. Blecha, Charvát, Marván, Kolísek, Chromý, Jochec, J. Kolář (Šebesta, Bubeník). Bystré: Hejl – Z. Štaud, Veselý, Vomočil, Neudert, Mitáš, Karlík, Kavan, Jukl, Šidlo, Putnar (P. Štaud).

Čistá – Staré Město 1:1

Hosté udeřili hned ze své první střely a P. Němec je v 8. minutě poslal do vedení. Jinak patřila první půle Čisté, ale měla smůlu, když Kmošek a Padělek trefili do tyče a další velké šance spálili opět Padělek a Severa. Vyrovnání tak přišlo až po změně stran z penalty po faulu na D. Nepraše, proměnil ji Kostlán. Od 60. minuty se hrál vyrovnaný fotbal bez výraznějších příležitostí.

Fakta – branky: Kostlán (PK) – P. Němec. Rozhodčí: Hnát. Poločas: 0:1. Čistá: Boštík – Rožek, Tomášek, Kmošek, Kadidlo, Severa, Padělek, Vodehnal, Štork, Kostlán, Nepraš (Vích, Košín). Staré Město: Gallík – Kvapil, Trnka, Kováč, Kubín, Mil. Kozák, Mar. Kozák, Pospíšil, L. Němec, Havlík, P. Němec (Amort, Chlup, Krejzek).

Janov – Jaroměřice 3:3

Zápas jako na houpačce. V úvodu si domácí vypracovali tlak, ujala se z něj pouze střela Bureše po čtvrthodině hry. Ve 38. minutě však přišla chyba obrany a Švec vyrovnal, aby vzápětí po střele Bárty hosté vedli – 1:2. Ve druhém poločase domácí získávali jistotu a v 80. minutě srovnal Bureš na 2:2. Nedosti na tom, vzápětí zakončil rychlou akci s pomocí tyčky Vostrčil na 3:2. Výhra ale Janovu nebyla přána, neboť Švec obešel i brankáře Beránka a snadno do prázdné svatyně rozhodl o remíze.

Fakta – branky: Bureš 2, Vostrčil – Švec 2, Bárta. Rozhodčí: P. Dvořák. Poločas: 1:2. Janov: Beránek – Pirkl, Záleský, L. Zvěřina, Johan, Novotný, A. Zvěřina, Bureš, Šváb, V. Wejda, Vostrčil (M. Wejda). Jaroměřice: Procházka – M. Valenta, J. Valenta, Vybral, Šmeral, Valášek, Švec, R. Lajšner, Knoll, Bárta, Batelka (T. Lajšner).

Moravská Třebová B – Dolní Újezd B 1:0

V úvodu si hosté i s podporou větru vytvořili dvě velké šance a jednou nastřelili břevno. Domácí postupem času převzali iniciativu, také oni měli dvě slibné možnosti a zatřásli břevnem. Druhý poločas byl zcela v jejich režii, když soupeř Šteffka vůbec neohrozil. S využíváním šancí to ale nebylo valné, a tak jediný gól dal v 65. minutě Polák z pokutového kopu po faulu na Novotného.

Fakta – branka: Polák (PK). Rozhodčí: J. Heger. Poločas: 0:0. Moravská Třebová B: Šteffek – Komoň, Rázl, Huryta, Müller, Štěpánek, Trefil, Chlup, Novotný, Polák, Kalus (Zobač, Coufal, Fikr). Dolní Újezd B: Hondl – Doseděl, Klejch, Žďára, Čejka, Heinisch, Částek, Klusoň, Nádvorník, Pravec, Doubek.

Kamenná Horka – Horní Újezd 2:0

Nad Horkou zadul pořádný vichr a ten vál v prvním poločase do zad domácím. Ti toho využili, měli převahu i několik šancí, hlavně zásluhou Kováře, ale dlouho bez efektu. Až ve 35. minutě se technickou střelou z hranice vápně trefil přesně za Popelkova záda Benc – 1:0. Po přestávce hráli s podporou větru hosté, ale příliš se neprosadili. Naopak, nebezpečnější byla Horka a v 80. minutě si pojistila vítězství, když si na Jirouškův centr naběhl Letocha a hlavou nedal brankáři naději – 2:0.

Fakta – branky: Benc, Letocha. Rozhodčí: Brandejs. Poločas: 1:0. Kamenná Horka: Jedlička – Letocha, Lustyk, Dokoupil, Chaloupka, Richter, Jiroušek, Mach, Benc, Kovář, Bednář (Nedoma). Horní Újezd: Popelka – J. Beneš, Kučera, Fogl, Z. Beneš, Žďára, Chadima, Faltys, Kusý, Pechanec, Kárský (Makovský, Láznický).

Litomyšl B – Jevíčko 4:1

Na umělé trávě měli sice domácí trvalou převahu, ale s využíváním šancí byli na štíru a v prvním poločase se prosadili jen jednou. Bojovný soupeř stačil do přestávky vyrovnat. Po změně stran se ale obraz hry nezměnil, béčko pokračovalo tlaku a tentokrát už ten správný klíč k jevíčské brance nalezlo. Třemi góly si zajistilo přesvědčivou výhru a stejně jako další týmy z čela na úvod jara nezaváhalo.

Fakta – branky: Pavlák 2 (1 x PK), Vomočil, P. Kundera – Vafka. Rozhodčí: Hnát. Poločas: 1:1. Litomyšl B: Malý – Vomočil, Kolek, Karal, Hladík, P. Kundera, Portlík, Beneš, Krátký, Král, Pavlák (O. Kundera, Rumler). Jevíčko: Vašíček – Jedlinský, Khýr, Z. Klein, Kritzbach, Seknička, Továrek, Berka, Vafka, Horák, Hofman (Müller, Němeček).

Opatov – Rychnov 3:0

Začátek zápasu se nadmíru povedl domácím, kteří dali v rychlém sledu dvě branky. Poté se hra vyrovnala. Ve druhé půli měl Opatov po vyloučení hostujícího hráče převahu a z ní vytěžil ještě jednu trefu.

Fakta – branky: Jiráček, Kalánek, Vostřel. Rozhodčí: Šenkýř. ČK: 0:1. Poločas: 2:0. Sestavy nehlášeny.

Pořadí OP: 1. Moravská Třebová B (36 bodů), 2. Litomyšl B (34), 3. Kamenná Horka (34), 4. Jaroměřice (27), 5. Janov (24), 6. Rychnov (21), 7. Opatov (20), 8. Jevíčko (18), 9. Bystré (17), 10. Dlouhá Loučka (15), 11. Horní Újezd (15), 12. Dolní Újezd B (13), 13. Čistá (12), 14. Staré Město (11).