Špatně do svého záchranářského úsilí vstoupil Opatovec, přestože ho do jarní části posílil zkušený Ondřej Ovad ze Svitav. Jenže ani to neodvrátilo porážku na domácí půdě se soupeřem z Jablonného. Těžký terén znemožnil v podstatě jakýkoliv pokus o fotbalovou akci, byl to nesnadný boj na blátě. V první půlce se oběma týmům přesto podařilo pár povedených momentů, ovšem ani jeden neskončil brankou. Jako první se radovali hosté ve 48. minutě zásluhou Krejsy. Domácí srovnali hned vzápětí, když se dobře zorientoval zmíněný Ovad. Rozhodnutí přinesla 58. minuta, kdy se po po standardní situaci prosadil hostující Špaček. Snaha domácích o vyrovnání byla ve zbytku zápasu neúčinná.

Oba Újezdy se do jarních bojů pustily na Orlicku, a to nikoli s příjemnými pocity. Na půdě vedoucího Zámrsku neměl „Dolňák“ mnoho naději na úspěch, již o poločase ztrácel dvě branky a jakmile inkasoval hned po přestávce potřetí, tak bylo o výsledku rozhodnuto, a to ještě Pravec chytil soupeři druhou penaltu v utkání. Přitom i hosté si vypracovali docela dost příležitostí, jenže trefit se mezi tři tyče bylo pro ně neřešitelným úkolem.

Horní Újezd rozehrál zápas v Lanškrouně o poznání lépe a Marek Kusý ho po necelých čtyřech minutách poslal do vedení. Do poločasu však bylo srovnáno a domácí posadila do sedla trefa vstřelená brzy po příchodu z kabin. „Áčkař“ Ptáček čtvrt hodiny před koncem zpečetil stav na 3:1.

14. KOLO, skupina B:

Opatovec – Jablonné nad Orlicí 1:2 (0:0)

Branky: 52. Ovad – 48. Krejsa, 58. Špaček. Rozhodčí: Horníček. ŽK: 3:1. Diváci: 70. Opatovec: Konejl – Drábík (63. Polák), Bureš (73. Dostál), Jiří Lampárek, Štěpánek, Bednář, Rada, Matějka (80. J. Telecký), Jandl, Roshan (80. M. Sivák), Ovad.

Lanškroun B – Horní Újezd 3:1 (1:1)

Branky: 32. a 46. Doležal, 76. Ptáček – 4. Marek Kusý. Rozhodčí: Šlor. ŽK: 1:1. Diváci: 85. Horní Újezd: Havlík – Martin Kusý, F. Švec, R. Svoboda, Fógl, Romer (54. Šplíchal), P. Prokop, R. Prokop, Kulhavý (78. Motyčka), Marek Kusý, L. Pechanec.

Zámrsk – Dolní Újezd B 4:0 (2:0)

Branky: 15. a 47. Hovorka, 38. Jiráský, 51. Csernyanszký. Rozhodčí: Ujec. ŽK: 1:0. Diváci: 50. Dolní Újezd B: Pravec – Doležal, Rejman, Mich. Nádvorník, Svoboda, J. Vomáčka, Fulík, Heinisch, Kopecký, Mokrejš (63. Klička), Štarman (74. D. Frank).

Ústí nad Orlicí B – FC Jiskra 2008 0:0, PK 4:3. Sloupnice – Libchavy 3:1 (0:0). Branky: L. Fikejz, V. Jelínek, V. Fikejz – Ráb. Zápasy Tatenice – Těchonín a Moravská Třebová B – Řetová byly odloženy.

1. Zámrsk (38), 2. Ústí nad Orlicí B (33), 3. Tatenice (27), 4. Jablonné nad Orlicí (27), 5. Libchavy (25), 6. Sloupnice (23), 7. FC Jiskra 2008 (21), 8. Lanškroun B (21), 9. Moravská Třebová B (16), 10. Řetová (16), 11. Dolní Újezd B (16), 12. Opatovec (13), 13. Těchonín (8), 14. Horní Újezd (4).