Dolní Újezd proti Rohozné, to měla být hladká partie a při pohledu na konečný výsledek hladká i byla. I když dokud poslednímu mužstvu soutěže stačily síly, kladlo favoritovi docela houževnatý odpor, ostatně poločasové skóre 2:1 o tom vypovídá. Po změně stran ovšem domácí rivala brzy zlomili a brankové konto rychle narůstalo.

Moravskotřebovští fotbalisté na Malé Hané navázali na svoje předchozí kvalitní jarní výkony a šňůru vítězství protáhli na deset utkání. Prezentovali se pohlednou kombinační hrou, ale v prvním poločase se z jejich šancí ujala pouze jedna. Po přestávce koncovku zpřesnili a jelikož také domácí se snažili o aktivní hru dopředu, tak zajímavé střetnutí přineslo bohatou „nadílku".

Ze skupiny ohrožených si velmi důležité tři body připsal Křenov, a to poměrně nečekaně na trávníku na jaře dobře hrajících Linhartic. Na gól hostujícího Peterky nedokázala Metra odpovědět a o vyrovnání se snažila marně. Křenov odskočil poslední trojici, ale musí současně věřit v příznivý vývoj v I. B třídě, který může být pro jeho osud nakonec klíčový.

O Rohozné řeč byla, ta je jistým sestupujícím, a také další dva týmy se neodvratně řítí do propasti. Březová duel s Janovem dobře rozehrála a záhy se ujala vedení po hlavičce kapitána Dufka. Právě on se ale ještě v prvním poločase zranil a musel odstoupit, což mělo na březovskou hru fatální dopad. Janovští začali po přestávce přebírat otěže střetnutí o svých rukou a po trefách Bureše skóre obrátili.

Sebranice neměly v Bystrém moc nadějí na úspěch. Domácí měli první tutovku hned po výkopu, z tlaku se ujal excelentní trestný kop P. Lánského. Hosté potom začali hru srovnávat, jenže bez většího ohrožení soupeřovy svatyně. Jejich úsilí ukončily další dva bysterské zásahy.

Výhry z venkovních hřišť si přivezly Morašice z Opatova a také Jevíčko z Hradce, přičemž v obou případech se to ne tak úplně čekalo.

23. kolo:

Březová nad Svitavou – Janov 1:2

Branky: 6. Dufek – 50. a 80. Bureš. Rozhodčí: Schüch. ŽK: 2:3. Diváci: 71. Poločas: 1:0. Březová nad Svitavou: Kejda – Klemša, Lidmila, J. Procházka (75. T. Procházka), Macek, Dufek (27. Kunc), Valter, Stupka, Ducháček, Kutlák, Hynek. Janov: Beránek – L. Zvěřina, Pirkl, Šváb (46. V. Wejda), Jireček (41. Kramář), Vašinka, Háněl, Bureš (85. Jirásek), Knap, J. Boháček, M. Wejda (44. Kubíček).

Jaroměřice – Moravská Třebová B 2:5

Branky: 70. Batelka, 75. Valášek – 66. a 71. Frisch, 40. Kalus, 61. Polák, 85. Sedlák. Rozhodčí: Nekvinda. ŽK: 2:0. Diváci: 102. Poločas: 0:1. Jaroměřice: Navrátil – Valenta, Šebek (67. Mackerle), Vacula, Gecl, Švec, Hrbata, Seidl (61. Bednařík), Batelka, Valášek, Popelář. Moravská Třebová B: Schreiber – Pospíšil (68. Rázl), Fikr, Müller, Novotný, Špaček, Huryta (81. Matoušek), Štaffa, Kalus (58. Frisch), Strnad, Polák (74. Sedlák).

Dolní Újezd B – Rohozná 8:2

Branky: 64., 80. a 88. O. Klusoň, 36. a 77. J. Vomáčka, 7. Heinisch (PK), 54. Klička, 83. Martin Nádvorník – 28. Savočka (PK), 73. Vaško. Rozhodčí: Kaplan. Hráno bez karet. Diváci: 80. Poločas: 2:1. Dolní Újezd B: T. Klusoň – Chadima (70. Jireček), Rejman, Svoboda, Michal Nádvorník, J. Vomáčka, Klička (60. Vanat), Pravec (70. Frank), Heinisch, Martin Nádvorník, Rožek (60. O. Klusoň). Rohozná: Čermák – L. Moravec, Hakl, Chrást, Savočka, R. Jandl, Vaško, Neděla, L. Fuchs, Krejčí, Luňáček.

Bystré – Sebranice 3:0

Branky: 4. P. Lánský, 72. Misar, 83. Tichý. Rozhodčí: Štusák. ŽK: 1:0. Diváci: 184. Poločas: 1:0. Bystré: J. Lánský (86. Velecký) – Janoušek, Oravec, Juráš, P. Lánský, Němec (64. Jílek), Cupal (46. Jíra), Jukl, Mužík, Mitáš, Misar (80. Tichý). Sebranice: Andrýsek – Klusoň (11. Chadima), Kuchta (73. Lenoch), Patočka, Lorenc, P. Kalánek (46. Z. Horníček), Červ, Vopařil, Prokůpek, Madejovský, T. Kalánek (80. Jiráň).

Linhartice – Křenov 0:1

Branka: 29. Peterka. Rozhodčí: Nepraš. ŽK: 2:4. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Linhartice: F. Radimecký – Prucek, M. Radimecký, Kalášek (60. Kyrcz), Škrabal (70. Ondříček), Bednář, Koutník (60. T. Kelo), Andrlík, Vacek, P. Kelo, Kubálek (80. Křivánek). Křenov: J. Kozelek – Vašíček, P. Kozelek, Darmo, Nárožný, Vlk, Peterka, Navrátil, Švihálek (60. Velička), Dvořáček, Helebrand.

Hradec nad Svitavou – Jevíčko 2:4

Branky: 51. Jachan, 61. Smolej – 58. Z. Klein, 60. Linhart, 62. Vafka, 78. Zika. Rozhodčí: Němec. ŽK: 4:1. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Hradec nad Svitavou: Milota – Lelek, L. Zedník, Marek, Smolej, Nedoma, Rada, Bubela, Čejka (30. Čížek), Hebelka, Jachan. Jevíčko: Přikryl – Jedlinský, Z. Vykydal, L. Vykydal, Khýr (70. Zika), Linhart, Seknička, Vafka, T. Klein, Říha, Z. Klein.

Opatov – Morašice 0:2

Branka: 8. a 53. Vopařil. Rozhodčí: Paclík. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Opatov: Štosek – Popelka (17. Matouš), Havlát, Lustyk, Prokop, Kolomazník (60. Sedlák), Cimburek (35. Jeřábek), Paar, Zeman, Kalánek, Křivka. Morašice: V. Štancl – Pitra (75. Kuta), Chmelík, Klement, Jokeš (60. Holomek), Vopařil, Skala, Novák, Tměj, Burián (75. Kopecký), M. Štancl.

1. Dolní Újezd B (49), 2. Moravská Třebová B (49), 3. Janov (43), 4. Opatov (39), 5. Hradec nad Svitavou (37), 6. Morašice (38), 7. Jaroměřice (35), 8. Bystré (37), 9. Jevíčko (37), 10. Linhartice (28), 11. Křenov (23), 12. Sebranice (18), 13. Březová nad Svitavou (17), 14. Rohozná (6).