Domácím se povedl nástup do zápasu, když na konci pohledné akce P. Franka a Jirečka stál Mokrejš. Újezdští pokračovali v aktivním pojetí a měli další šance, náskok však nepojistili a po změně stran na to málem doplatili. Přeloučský Ludvíček asi doteď nechápe, jak mohl z několika metrů minout prázdnou svatyni. Naštěstí pro domácí se mu to „povedlo“ a ti se mohli uklidnit poté, co po Frňkově asistenci zvýšil Štarman. Tím dostal Újezd vývoj pod kontrolu, v závěru vylepšil výsledek i svoje střelecké konto Mokrejš a domácí fanoušci mohou vyhlížet lepší časy.

„Tak jsme se dočkali. Body jsou doma a byly výsledkem bojovnosti a zlepšené úrovně hry. Hosté představili mladý perspektivní tým, jeho kvalita je nesporná. Důležité vítězství snad nalije našim hráčům sebevědomí a vyvede nás z bodové krize,“ vyjádřil se sekretář klubu Jan Kabrhel.

Se Žamberkem svádělo řadu let souboje svitavské áčko, nyní přišla řada na rezervu.

„V prvním poločase jsme byli silní dopředu, vypracovali si několik šancí a dvě využili. Nástup do druhé půle nám nevyšel, domácí brzy vyrovnali a bylo zaděláno na koncert pro píšťalku. Naši ofenzivní hráči měli v nohou ranní zápas v Litomyšli a docházely jim síly. Stále jsem ale doufal, že se jim ještě nějaká akce povede. Ale přišel první okamžik rozhodčího. Domácí hráč si v naší šestnáctce zpracoval míč rukou, přepadl přes obránce a byla z toho penalta. Ale komplikace pro sudího, Cabal ji chytil. A tak se o několik vteřin později po souboji tělo na tělo kopala druhá. A v 93. minutě přišla další chvíle rozhodčího. Na hranici pokutového území se srazil domácí brankář se stoperem, balon propadl k Válkovi, který vyrovnal. K všeobecnému překvapení byl zapískán útočný faul našeho hráče, a to přesto, že se v širokém okolí žádný nenacházel,“ povzdechl si smutně nad okolnostmi zápasu kouč béčka Milan Janko.

Příští týden je na programu derby Svitavy B vs. Dolní Újezd a půjde v něm o velice důležité body.

6. KOLO:

Žamberk – Svitavy B 3:2 (0:2)

Branky: 49. Stejskal, 57. Pavelka, 74. Jírů (PK) – 16. D. Juřík, 23. Válek. Rozhodčí: Šlor. ŽK: 2:7. ČK: 0:1 (90. + 3. Špička). Diváci: 100. Svitavy B: Cabal – Kyncl, Špička, Škranc, Marvan (77. Škeřík), Bednár, Ryšavý, Svoboda (66. Kala), Juřík, Válek, Jukl.

Dolní Újezd – Přelouč 3:0 (1:0)

Branky: 7. a 90. Mokrejš, 69. Štarman. Rozhodčí: Frank. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Dolní Újezd: Janecký – P. Čejka, M. Vomáčka, Klusoň, Fulík, P. Frank (76. Rejman), Drahoš, Mokrejš, Jireček (73. Vanat), Frňka, Štarman (88. Nádvorník).

Další výsledky:

Vysoké Mýto B – Tuněchody 6:3 (3:2). Branky: Tomáš Sedlák 3, Dvořák, Vařečka, Prušek – Bořil 2, Pokorný. Načešice – Libišany 0:3 (0:2). Branky: Slováček, Bukač, Kuric. FC Jiskra 2008 – Tatenice 1:1 (0:0), pen. 1:4. Branky: Matoulek – D. Tareš z pen. Proseč – Rosice nad Labem 3:0 (2:0). Branky: Jar. Marek 2, Koutný. Zámrsk – Ústí nad Orlicí B 1:0 (1:0). Branka: Bálek.

Pořadí:

1. Libišany (17), 2. Proseč (15), 3. Zámrsk (12), 4. Ústí nad Orlicí B (12), 5. Vysoké Mýto B (12), 6. Rosice nad Labem (11), 7. Načešice (10), 8. Přelouč (9), 9. Žamberk (8), 10. Tatenice (8), 11. FC Jiskra 2008 (5), 12. Svitavy B (4), 13. Dolní Újezd (3), 14. Tuněchody (0).