Ohlédnutí za polovinou krajského přeboru, po které jste na desáté příčce, asi není úplně veselé. Čekali jste určitě lepší umístění…

Áčko je pro nás zklamáním. Sezonu začalo špatně, s adepty na postup prohrálo na začátku čtyři zápasy. Počítali jsme, že se budeme pohybovat na špici, a to se nepovedlo. Dlouho jsme se motali kolem chvostu, posledním hřebíčkem byl herně jednoznačný zápas s Dobříkovem, který jsme nepochopitelně zremizovali. Po výměně trenéra se to trochu spravilo, kluci začali dávat góly a v závěru pozici přece jen vylepšili.

Jak už jste zmínil, v průběhu podzimní části jste sáhli ke změně na postu trenéra a odvolali Milana Nekudu. Co vás k tomu vedlo?

Zejména to byla skutečnost. že herní projev týmu se hodně pokazil a parta se vlastně rozpadla. Dokonce byli fotbalisté, kteří pod ním odmítali nastupovat, raději šli hrát za béčko. Trenér Nekuda je nedokázal stmelit, aby v zápase táhli za jeden provaz. Bylo to poznat jak na hře mužstva, tak na výsledcích. Původně jsme plánovali, že zůstane do konce podzimní části, ale situace nazrála tak, že kdybychom v posledních zápasech nebodovali, dostali bychom se do sestupových vod. Museli jsme něco udělat, mužstvo převzal Martin Potáček, který se s béčkem jako s nováčkem dostal do špice I. B třídy, kluky vyhecoval a myslím, že to bylo správné.

Jak budete řešit trenérské obsazení pro zimní přípravu a jarní část?

Jsme domluveni na návratu Petra Mrázka do Moravské Třebové. Pokudmudo toho nevstoupí nějaké zahraniční amgažmánebo něco podobného, bude u nás působit. Chystá zimní přípravu, měl by opět přivést dva tři hráče z Olomoucka, aby se zvedla konkurence, a dotáhnout tým na třetí čtvrté místo na konci sezony. Naše mužstvomáurčitě na víc, než na podzim předvedlo.

Pokud se vrátíme k podzimní sezoně, kdy jste byli s výkonem celku nejvíce spokojeni a kdy naopak?

Nejhorší zápas, co jsme hráli, byl ten již zmíněný s Dobříkovem. Soupeř přijel v jedenácti lidech vyloženě nedostat „latu“ a z ničeho ukopal remízu. Nadruhou stranu se mi líbil třeba zápas se Živanicemi, s nimiž jsme hráli vyrovnanou partii.Vposlední minutě jsme neproměnili šanci a hned dostali na 0:2, jinak se remíza dala uhrát. Ke konci sezony jsme už dokázali soupeře přehrávat, ať proti České Třebové nebo ve Skutči. Herně se vůbec nedá extra něco vytknout, ale ze začátku občas chybělo nasazení a měli jsme i smůlu.

V kádru jste měli produktivního ostrostřelce Kašpara, ale za ním zela velká mezera. Více „gólových“ hráčů muselo citelně chybět?

Už na jaře jsme spoléhali na výrazného střelce Večeřu, toho však Uničov dál neuvolnil. Kašpar je hráčem Vítkovic, ten kraj pro něj byl mezičlánek, udržet se ho zřejmě nepodaří. Jednáme o tom, kdo ho nahradí. Sháníme kanonýra, protože ve Třebové takový koncový hráč není, jelikož Aberle nebo Petr Šatník, to jsou spíše tvořiví nahrávači.

Jako jediný oddíl v okrese máte v soutěžích tři družstva dospělých. Jaké s tím máte zkušenosti?

Céčko jsme založili na základě toho, ženámhodně kluků jen sedělo na lavičce, když B mužstvo hrálo na jaře o postup z okresu. Abychom je nepouštěli do okolních vesnic a nemuseli někam dojíždět za fotbalem, založili jsme C družstvo s tím, že si tam starší hráči a další, kteří nemají na I.B třídu, půjdou vyloženě zahrát bez výsledkového tlaku. Základna je u nás dost široká, abychom tři mužstva uživili.

Závěrem pár slov o vaší mládežnické základně a jejich výsledcích?

Mládežnická mužstva v podstatě splnila očekávání, kromě mladších žáků jsou v horních polovinách tabulky. Starší žáci hrají o špici, ani u dorostu problém nevidím, po horším začátku to dohnali, takže panuje spokojenost.