Vysoké Mýto – Svitavy 4:1

Zdeněk Válek, trenér: Když to shrnu, stačilo na nás osm důrazných obránců a dva rychlí útočníci. Snažili jsme se hrát fotbal, ovšem bez efektu. Hlavně výkon naší defenzivy byl špatný. Nepodrželi nás oba dva stopeři, ani krajní beci jim moc nepomohli. Fotbal se hraje na góly a v tomto ohledu nás domácí předčili. I když i my jsme nějaké možnosti měli, trefili tyč, prostě jsme prohráli. Máme co napravovat.

Holice – Moravská Třebová 2:1

Petr Mrázek, trenér: Přístup hráčů byl dobrý, chyběla nám ale lehkost, uvolněnost, chytrost v útoku, navíc výsledek hrubě ovlivnil rozhodčí. Jednak nám v závěru poločasu neuznal regulérní gól, penalta za stavu 1:1 pak byla z kategorie vymyšlených. Hru nám rovněž narušilo zranění Aberleho, který musel na šití po srážce se spoluhráčem Sedláčkem. Fotbalově jsme byli lepší, bohužel jsme nedali šance, které jsme měli, a zápas ovlivnily zmíněné okolnosti.

Polička – Srch 3:0

František Švec, asistent trenéra: Výsledek 3:0 je pěkný, ale nelze nevidět, proti jakému soupeři jsme hráli. První poločas ještě proti jedenácti byl z naší strany povedený, dali jsme brzy gól, utkání měli v režii. Druhou půli je těžko hodnotit, hosté přišli rychle o dva vyloučené a zápas tím byl znehodnocený, ani my už vepředu moc nepředvedli. Soupeř mě nepříjemně překvapil přehnanou tvrdostí. Se třemi body panuje spokojenost.

Hlasy od sousedů: Pocity jsou pochopitelně jiné

Často můžeme mít pocit, že hodnocení zápasů z úst dvou soupeřů působí tak, že snad byli na jiném fotbale. Posuďme tedy, jak viděli první kolo krajského přeboru fotbalistů trenéři protivníků a porovnejme je s tím, co říkali koučové okresního trojlístku.

SK Vysoké Mýto – TJ Svitavy 4:1. Domácí trenér Jiří Podroužek samozřejmě hýřil spokojeností. „Zápasy v úvodu sezony jsou specifické, nám se v nich dlouhodobě daří, proto jsem věřil, že ho zvládneme.“ Jeho předpoklad se ukázal být správný. „Obraz hry ovlivnilo naše brzké vedení o dva góly, protože potom museli hrát spíše hosté a my čekali na nějaké další příležitosti. První poločas nám vyšel podle představ, dokonce jsme přidali ještě třetí branku. Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté, ale těžko se dostávali do brankových příležitostí a my utkání kontrolovali. Podali jsme kolektivní výkon, za který mohu celý tým jen pochválit. Hattrick Tomáše Sedláka nemusím asi komentovat, za něho mluví hlavně jeho výkony.“

SK Holice – SKP Slovan M. Třebová 2:1
. Třebovský Petr Mrázek byl po utkání nespokojen, podle jeho slov byli jeho svěřenci vážně poškozeni. To holický lodivod Jaroslav Míchal byl za tři body rád. „Náš soupeř potvrdil svoje kvality. Byl nebezpečný při standardkách, ale vyrovnali jsme se mu v pohybu, kombinaci i ve vykrývání prostorů,“ sděluje Míchal, který uznává, že jeho tým měl velikou porci štěstí. „V podstatě jsme vytěžili z minima maximum. Třeba Pauker se dostal v zápase do jediné šance a stoprocentně ji využil.“

Polička – Srch 3:0. Trenér Titaniku Michal Šmíd neměl výmluvy. „Soupeř měl převahu, v 19. minutě vedl 2:0 po penaltě a pěkné fotbalové akci zakončené Opinou. My jsme se pak také prezentovali v útoku, bohužel v 57. minutě fauloval u lajny Trupl, neudržel nervy, v přerušené hře soupeře prošlápl v obličeji a byl vyloučen. O chvilku později musel předčasně pod sprchy také Klement po druhé žluté a v devíti jsme již neměli šanci. Oba vyloučení nám v příštím kole budou chybět,“ povzdechl si trenér Srchu.

(mo, rh)