Zatímco fotbalisté z Poličky si na svoji jarní premiéru počkají, tak zbylí dva zástupci regionu ve fotbalovém krajském přeboru ji mají za sebou. Hodnocení je samozřejmě diametrálně odlišné.

Svitavy – Stolany 6:0

Zdeněk Válek, trenér TJ Svitavy: Těžký terén nahrával soupeři, který přijel hlavně bránit. Nám ale zápas sedl. Taktiku jsme podřídili stavu hřiště, chtěli jsme hrát hlavně vzduchem a méně po zemi, i když pár kombinací nám při naší herní pohodě také vyšlo. Do stavu 2:0 hosté ještě vzdorovali, po třetí brance už odpadli. Přes jednoznačné vítězství zůstáváme nohama na zemi a myslíme na příští těžké utkání v České Třebové.

Moravská Třebová – Srch 1:3

Petr Mrázek, trenér SKP Slovan: Na první kolo to byl docela solidní zápas, z obou stran útočný. Naše prohra je asi zasloužená, soupeř dal tři góly, my jeden. Měli jsme trochu smůly, dali dvě břevna a tyče, jednu branku sudí neuznali. Prostě nám to tam nepadalo, takový je fotbal. Špatná byla obranná činnost při klíčových situacích ve vápně, ale směrem dopředu jsme měli dost šancí a pohledných akcí, pohříchu bez efektu. Hřiště bylo po oba týmy stejné. Jsem rád, že se hrálo, mrzí mě, že jsme zklamali diváky. (mo, rh)

Reportáž z utkání najdete zde.