Stolany – Svitavy 1:3

Zdeněk Válek, trenér Svitav: Nebylo to snadné utkání, ale takticky jsme ho zvládli velmi dobře. Úvodních dvacet minut jsme měli hru v moci a podařilo se nám dát první gól. Horák utekl po lajně a po jeho centru si šikovně sťukli míč Brůna s Jelínkem. Domácí se poté vysunuli, doráželi nás a hru vyrovnali, ale stejně jsme měli další šance, nastřelili i břevno. Ve druhém poločase jsme v klidu bránili a čekali na možnost, která přišla a my ji dokázali využít. Pak ještě Valta hezky uvolnil Brůnu a ten z voleje rozhodl. Gól na 3:1 byl jen kosmetickou úpravou.

Srch – Moravská Třebová 2:2

Petr Mrázek, trenér Slovanu: Domácí nastoupili velice zostra a do 25. minuty měli tři jasné šance včetně penalty, tady nás ale podržel gólman Vykydal. Ve druhé půli jsme to byli my, kdo převzal aktivitu, bohužel jsme však inkasovali podle mě po jasném ofsajdu. Kluci vypadli z koncentrace a výsledkem byl rychlý druhý gól v naší síti. Naštěstí pro nás poté soupeř evidentně odpadl fyzicky. Měli jsme daleko více ze hry, zaslouženě vyrovnali a nakonec jsme ještě sahali po všech třech bodech. I ten jeden je z venku dobrý, aby ale měl svoji cenu, musíme za týden porazit doma Lanškroun. Potěšil mě i objektivní výkon hlavního rozhodčího.

Polička – Slovan Pardubice 0:2

Miroslav Kovář, trenér Poličky: Pardubice na nás ze začátku vletěly, jako by právě tři body z Poličky měly rozhodnout o jejich postupu do divize. Až asi po dvaceti minutách jsme hru trošičku srovnali a paradoxně mohli otevřít skóre, ale trefili jenom tyč. Vypadalo to, že poločas bude remízový, stačil ovšem špatně odkopnutý míč a Kočí nenechal nikoho na pochybách, že mu to střílí. Navíc se nepovedl ani nástup do druhé půle, opět jsme inkasovali a vedení 2:0 si takhle silný tým umí pohlídat. Vyhrál zaslouženě.