Zatímco svitavský lodivod mohl být spokojen, tak jeho poličský kolega znovu marně přemýšlel, proč jeho tým střídá dobré výkony se slabšími.Nového třebovského kouče jsme vyzpovídali důkladněji.

Lanškroun – Svitavy 0:4

Zdeněk Válek, trenér TJ Svitavy: Odehráli jsme dobrý zápas. V Lanškrouně je kvalitní, rovné a široké hřiště, dalo se hrát po zemi, mohli jsme kombinovat, což se nám i dařilo. Po celou dobu jsme měli hru pod svojí kontrolou. Soupeř měl jedinou šanci v první půli a i když se ve druhé snažil o nátlakovou hru, tak jsme si jeho pokusy v klidu pohlídali a nepustili ho vůbec k ničemu. Bojujeme sice se značnou marodkou, jezdíme na zápasy ve dvanácti lidech, teď nám musel pomoci dokonce i nestárnoucí pětačtyřicetiletý Karel Horský, ale zvládli jsme to dobře. S utkáním panuje spokojenost.

Polička – Choceň 1:2

Miroslav Kovář, trenér SK Masokombinát: Těžko se mi utkání hodnotí, bylo to spíše na remízu. Myslím, že jsme v prvním poločase nehráli špatně. Kluci hráli s chutí, dobře kombinovali i na těžkém terénu. Po rychle inkasovaném gólu jsme dokázali srovnat a měli i další šance, bohužel přišla naše už tradiční chyba při bránění standardní situace a neobsazený protihráč nám dal druhou branku. Po přestávce se pak z naší hry vytratil klid, přišlo mi, že jsme chtěli až moc vyrovnat. Soupeř nás vyváděl z tempa častým kouskováním hry. Tlak tam sice nějaký byl, ale do šestnáctky jsme se příliš nedostávali. Střelecké pokusy byly vesměs z větší dálky a přímo do brankáře. Celkově to byla dost smolná porážka. Ztracené body zkusíme získat zpět za týden v Dobříkově, ale bude to těžké.

Česká Třebová – Moravská Třebová 3:1

Skutečně ve vážném ohrožení sestupem se ocitl SKP Slovan. Pohled do tabulky KP o tom vypovídá nejlépe. Odvrátit toto nebezpečí se má pokusit nový trenér MARTIN KOMOŇ. Nezačal ale dobře, v České Třebové podlehl 1:3 a potíže nekončí.

Máte za sebou premiéru na lavičce mužů. I když jste ji nerozehráli zle, tak konečný rezultát nepotěšil…
Myslím si, že první poločas jsme vcelku zvládli. Hrálo se bez branek i bez nějakých výraznějších šancí, domácí tam měli snad jednu. Snažili jsme se hrát hlavně důsledně zezadu a na rychlé protiútoky.

Takže to vypadalo, že by nějaký ten zisk nemusel být úplnou utopií. Proč se to po průtrži mračen nepovedlo?
Hned po osmi minutách druhé půle jsme inkasovali. Poté měl vyloženou možnost k vyrovnání Kučerňák, který šel sám, ale nedal, místo toho jsme vzápětí dostali druhou branku. Za tohoto stavu jakoby si kluci uvědomili, že už nemají co ztratit. Začali jsme hrát, lépe kombinovali, dávali si balon na jeden dva doteky a dostávali se do šancí. Jednu Sedláček proměnil, měl ještě další, stejně jako Šatník, v těchto fázích jsme hráli docela dobře. Všechno ale skončilo po třetí brance v naší síti, která padla do otevřené obrany.

Nejste u týmu dlouho, ale určitý názor jste si již bezesporu stačil udělat. V čem tkví podle vás příčiny nepovedených jarních výkonů Slovanu?
Řekl bych, že mužstvo se trochu bojí hrát. Ale ve druhém poločase jsme ukázali, že to nemusí být pravda. Je to všechno v hlavách hráčů. Když viděli, že není co ztratit, najednou to šlo. Podle mého názoru nastala hlavní chyba v tom, že v zimě vzniklo trochu sebeuspokojení, že se v soutěži už o nic nejedná. Teď se s tím jen těžko vyrovnáváme.

Konec jara je na dohled, co se dá ještě udělat, abyste závěr dobře zvládli a sestup se vás nakonec netýkal?
V mém případě se jedná se skutečně jen o těch pět utkání, poté bych se rád vrátil k dorostu. Věřím tomu, že se podaří určitými změnami v tréninku a v rozestavení dostat mužstvo zase nahoru. Už v České Třebové jsme nějaké změny udělali, hlavně, když jsme dotahovali ztrátu. Byly tam náznaky, že to může jít, snad to prokážeme v následujícím domácím střetnutí.

(rh, mo)