Domácí celek patří k nejlepším na jaře, ale hosté už tak kvalitní kádr posílili elitním forvardem áčka Večeřou a to bylo na Slavoj přílišné sousto. Michal Večeřa dal čtyři góly a další přípravil, o osudu střetnutí tak rozhodoval prakticky sám.

Cerekvičtí přitom neodehráli špatné utkání a výše skóre je pro ně dost krutá, jenže nastoupí–li hráč divizních kvalit v okresním přeboru, je to pro soupeře složitá práce. Druhá Čistá nedopustila, aby se jí Slovan výrazněji vzdálil, byť se její výhra nad Janovem nerodila snadno. Domácí sice v poločase vedli 2:0, po změně stran však protivník snížil a nebyl daleko ani od vyrovnání, ale nakonec potřetí inkasoval. Nejlehčí úlohu z postupových uchazečů měla Březová, protože se sestupem již smířený Hradec s poklidem přijal půltucet míčů ve své síti. Čtyři kola před koncem je bitva otevřená, vzhledem ke zmíněné možnosti posílit družstvo podle svých představ je třebovská rezerva zřejmým favoritem.

Ve spodní polovině tabulky se po delší době zadařilo Jevíčku, i když Dlouhou Loučku zdolalo se štěstím zásluhou zaváhání gólmana Plcha, který centr Vafky od pomezní čáry našel až ve své brance. Do samotného závěru trnuli o tři body trnávečtí diváci. Jejich tým si v souboji s Opatovem sice vypracoval více střeleckých příležitostí, ale rozhodující gól dal Makrlík až tři minuty před koncem. Lepší časy zažili v Mladějově, kde Tatran napravil debakl z Loučky a po vydařené poslední desetiminutovce vysoko porazil Jaroměřice. Ty jsou předposlední a musejí se modlit, aby z I. B třídy sestoupil nejvýše jeden celek ze svitavského regionu.

Ve III. třídě se už tak dramatická situace na špici ještě více zamotala. O bod napřed je Třebařov a pokud čtyřikrát vyhraje, postoupí, nicméně jednoduché to mít nebude. V závěrečných kolech jsou na programu vzájemné souboje elitní čtyřky a v nich se ukáže, kdo si vytoužený postup zaslouží.