KRAJSKÝ PŘEBOR

Polička – Dolní Újezd 3:2

Roman Kysilko, trenér SK Polička: V podobných derby zápasech se tabulkové rozdíly mažou a to byl i tento případ. Byl jsem přesvědčen, že když jsme po prvním poločase vedli 3:1, že po přestávce přidáme další góly a rychle rozhodneme. Ale místo toho jsme hned na začátku druhého poločasu inkasovali na 3:2 a potom jsme se až do konce strachovali o výsledek. začali jsme se bát míče, už jsme nebyli ti lepší, ale zcela vyrovnaní se soupeřem, který bojoval bez bázně a hany a rval se o bod. Mohli jsme znovu odskočit, ale snad pět slibných brejků jsme dobře rozehráli, jenže špatně zakončili. Nakonec to bylo jen o vůli hráčů, aby zápas v nervózním závěru dotáhli k vítězství. Povedlo se to a se třemi body můžeme být spokojeni.

Radek Novotný, vedoucí družstva Sokola Dolní Újezd: Po ospalém začátku a obdržené brance jsme se dostali do hry a povedlo se nám vyrovnat. Další průběh ovlivnil gól na 2:1, který podle mě padl po neodpískaném zcela evidentním faulu na Fulíka. Ještě do poločasu jsme po nedůrazu v obraně inkasovali potřetí, ale brzy po zahájení druhé půle jsme zápas kontaktní trefou zdramatizovali. Další vyloženou šanci, ze které bychom mohli vyrovnat, jsme ale neměli, naopak nás při rychlých kontrech soupeře podržel Janecký. Myslím, že bod se dal v Poličce uhrát, ale bohužel.

Česká Třebová – Litomyšl 1:0

František Jandáček, trenér Jiskry Litomyšl: V prvním poločase byli domácí více na míči a také se ujali vedení po hlavičce Borka, přestože jsem v přípravě na tento zápas hráče upozorňoval, že právě tohle umí. Po přestávce se však podle mého názoru hrál naprosto vyrovnaný fotbal ve stylu „nahoru – dolů". Od 75. minuty jsme to vzadu otevřeli, posílili ofenzivu, ale kýženého vyrovnání se nedočkali. Fotbal se hraje na góly, nikoli na umělecký dojem, a ten gól tomu z naší strany scházel.

Žamberk – Svitavy B 3:0

Petr Hnát, trenér TJ Svitavy B: Ještě před odjezdem na utkání jsme měli problémy poskládat sestavu hlavně na defenzivních postech. To se neblaze projevilo v nástupu do zápasu, v němž jsme dvakrát po hrubých chybách v obraně inkasovali. Snažili jsme se v dalším průběhu stav zkorigovat, ve druhé půli jsme měli několik vyložených šancí, ale nedokázali je proměnit. Soupeř, který zahrál velice dobře ve středu pole a v útoku, to potrestal, přidal třetí gól a ve zbývajícím čase jsme se už nezmohli na výraznější odpor.

I. A TŘÍDA

Morašice – Pomezí 2:4

Jan Kuchta, trenér Sokola Morašice: Jsem hodně rozladěn. Ale co chceme, pokud je tréninková docházka kolem třiceti procent… Je hezké, že jsme se otřepali z nepovedeného začátku a vyrovnali na 2:2, když jsme dokonce mohli přidat třetí gól, ale do takových šancí jsme se měli dostávat daleko častěji. Ke druhému poločasu nemám ani slov, hrajeme doma proti deseti, necháme si dát dva góly a sami si nejsme schopni prakticky nic vytvořit. Bylo vidět, jak nám docházejí síly, na tuto soutěž je zkrátka potřeba více trénovat.

Vítězslav Kotásek, trenér Sokola Pomezí: Věděli jsme, že pokud nechceme mít v soutěži potíže, musíme v Morašicích bodovat. Konečně jsme zachytili začátek, šli jsme do dvougólového vedení, ale tím jakoby to pro hráče skončilo a podlehli dojmu, že všechno je v pořádku a bezpečně zvítězíme. Následovala totiž úplně hluchá desetiminutová pasáž, ztratili jsme koncentraci a výsledkem byly dva góly v naší síti. Po přestávce jsme navíc přišli o vyloučeného klíčového hráče, i přesto jsme gólově zakončili dva rychlé protiútoky a utkání už poté dovedli do vítězného konce. Pozitivem bylo, že náhradníci, kteří střídali ve druhém poločase, nebyli pouze do počtu, ale plnohodnotně se zapojili do utkání.

Moravská Třebová – Hlinsko B 4:1

Ladislav Kučerňák, trenér SKP Slovan: Měl jsem pocit, že to pro nás byl možná nejtěžší soupeř na jaře. Dílem to asi bylo dáno podvědomým podceněním po třech utkáních se silnými týmy, nicméně Hlinsko u nás nehrálo špatně a vytvořilo si více náznaků příležitostí než předchozí rivalové. My jsme měli průběh ve své moci a podali dobrý výkon, ale tentokrát ne tak výborný jako v minulých kolech. Na naší hře bylo poznat, že nemohl nastoupit Roman Šatník a po dvaceti minutách musel odstoupit i Michal Kučerňák.