Morašice bojovaly o poslední reálnou záchranářskou naději a o poločase to nevypadalo špatně. Pak ale nastala katastrofa.

Moravská Třebová – Staré Hradiště 4:0

Slovan od počátku diktoval hru a soupeře přehrával. Hned v 6. minutě trefil Kučerňák tyč, o něco později našel Štěpánek centrem Dokoupila a bylo to 1:0. O zvýšení se postaral hlavou Masopust, následně Kučerňák zblízka překopl a poté napálil spojnici. I po změně stran pokračovali domácí v tlaku a v zahazování šancí. Soupeř hrozil ojediněle a v jeho největší možnost minul branku osamocený Lexman. V 64. minutě se do šibenice trefil Okleštěk a tečku za pohodovým zápasem napsal po akci Kučerňáka Masopust.

Fakta: Branky: Masopust 2, Okleštěk, Dokoupil. Rozhodčí: Svoboda. Poločas: 2:0.

Moravská Třebová: Vykydal – Trefil, Marek, Staněk, Strouhal, Dokoupil, Okleštěk, Sedláček, Štěpánek, Masopust, Kučerňák (Muselík).

Ladislav Kučerňák, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Bylo to utkání, které jsme měli bez problémů v rukou. Kromě čtyř gólů jsme si vypracovali další vyložené šance, trefovali konstrukci, vítězství mohlo být výraznější. Hosté byli snad až na jednu situaci téměř neškodní. Naše mužstvo podalo výkon na slušném standardu. Příjemně mě překvapil dorostenec Dokoupil, který dostal příležitost v základní sestavě, mezi zkušenějšími spoluhráči se neztratil a vstřelil i branku. Těší mě, že naše hra měla hlavu a patu.

Morašice – Prosetín 1:5

Domácí věděli, že by jim vítězství zachovalo naději na záchranu I. A třídy, jenže k němu zůstali na hony vzdáleni. Byl to totiž soupeř, kdo na trávníku dominoval a pouze jeho vychýlená muška a ojedinělá přesně zakončená akce Morašic způsobily, že to v poločase bylo 1:0. Po přestávce ale hosté seřídili mířidla o poznání lépe a na domácí se začala valit pohroma, která se zastavila na pěti míčích v síti bezmocného Prešinského. Morašičtí neměli odpověď a prohráli zaslouženě.

Fakta: Branky: Burián – Šafránek, Remeš, D. Ročňák, Vodvárka, J. Ročňák. Rozhodčí: Ujec. Poločas: 1:0.

Morašice: Prešinský – Jokeš, J. Kopecký, V. Štancl, Skala, Válek, Petr Kuta, M. Štancl, Tmej, Mach, Burián (Zerzán, Škoda, Famfulík).

Petr Kuta, trenér Sokola Morašice: Chybělo nám šest defenzivních hráčů a museli jsme proto přeskupit sestavu, ale to nebyla příčina tohoto přídělu. Hosté byli po celou dobu lepší, běhavější, techničtější. My se bránili jen za cenu odkopů, balon jsme nedokázali chvíli podržet, natož si přihrát. Sice nám jediná střela mezi tyče stačila na poločasové vedení, ale soupeř potom zpřesnil střelbu a my tomu nebyli schopni odolávat.

Pomezí – Načešice 2:0

Domácí chtěli napravit nešťastnou porážku z České Třebové a za tímto cílem šli od prvního hvizdu. Soupeře zatlačili, předváděli pohledné kombinace a bylo jen otázkou času, kdy překonají výborného brankáře Lédla. Stalo se tak po rohu Pořízky, který do sítě usměrnil M. Nespěšný. Převaha Pomezí po přestávce pokračovala, další Pořízkův roh zúročil tvrdou hlavičkou Coufal – 2:0. Domácí to ovšem ukolébalo, přestali hrát a zlobit začal soupeř. Z toho vyplynula druhá žlutá karta pro faulujícího Mičku, ale i díky bezchybnému Křemenákovi zůstalo skóre beze změny.

Fakta: Branky: M. Nespěšný, Coufal. Rozhodčí: Braun. ČK: 1:0. Poločas: 1:0.

Pomezí: Křemenák – M. Roušar, Kotouček, Mička, Čejka, L. Roušar, Coufal, Ehrenberger, Pořízka, M. Nespěšný, J. Nespěšný (Stýblo, J. Svoboda, Lím, Elis).

Zdeněk Stoklásek, sekretář Sokola Pomezí: Vrátili se uzdravení hráči a sestava se pomalu, ale jistě dostává do normálu. Na hře mužstva to bylo znát a zaskočený soupeř nevěděl, kam dřív skočit. Vždyť jenom během úvodní čtvrthodiny jsme kopali šest rohů a měli jsme neustále velkou převahu. Za stavu 2:0 jsme ale dali hostům šanci, aby ukázali svoje přednosti, což jsme řešili jen za cenu nedovolených zákroků a na to doplatil jinak s přehledem hrající Mička. Naštěstí měl Křemenák svůj pohodový den a příznivý stav jsme uhájili.

Další výsledky I. A třídy: Slatiňany – FC Jiskra 2008 9:2 (5:0). Branky: Pokorný 2, Kopecký 2, Kudyn, Trňák, Kovařík, Sýkora, Koblasa – Ježek, Koreň. Hlinsko B – Srch 4:0 (0:0). Branky: Zavřel 2, Eis, Picek. Přelouč – Česká Třebová B 1:3 (1:3). Branky: Vančura – Adamec 2, Keprt. Chrudim C – Horní Jelení 3:2 (3:1). Branky: Holub, Havránek, Holík – Štěpánek, J. Kaňkovský.

Pořadí: 1. Moravská Třebová (52), 2. Chrudim C (43), 3. Horní Jelení (40), 4. Srch (36), 5. Pomezí (32), 6. Slatiňany (31), 7. Načešice (30), 8. Hlinsko B (29), 9. Staré Hradiště (28), 10. Česká Třebová B (28), 11. Přelouč (27), 12. Prosetín (21), 13. FC Jiskra 2008 (14), 14. Morašice (14).