Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Morašické kladivo udeřilo v poslední minutě a Dolní Újezd utržil K.O.

Svitavy /OKRESNÍ PŘEBOR/ – Tři týmy dosáhly ve druhém pokračování nejvyšší okresní soutěže fotbalistů na druhé vítězství a pokračují bez ztráty bodu.

23.8.2016

V poslední minutě rozhodl Václav Štancl (2) o výhře Morašic nad Dolním Újezdem.Foto: Jan Hendrych

Janov podruhé v krátkém čase nastoupil v Opatově a stejně jako v poháru se i tentokrát radoval z vítězství. Byl to ovšem podle očekávání daleko větší boj než minule a rozhodnutí padlo necelou čtvrthodinu před koncem po zásahu Bureše.

Sestava Jevíčka byla v duelu s třebovským béčkem dost improvizovaná a to se projevilo. Hned v 6. minutě sice utekl obraně Linhart a vymetl šibenici, postupem času ale získávali převahu hosté a Přikryl měl plné ruce práce. Po hodině hry Slovanisté v rychlém sledu otočili vývoj, když nejdříve mířil z trestného kopu přesně Šrom a za chvíli přetažený centr umístil za bezmocného Přikryla hlavou Špaček. Za chvíli domácí brankář udržel naději svého týmu chycením penalty Šroma, k vážnější šanci na vyrovnání se ovšem Jevíčko nedostalo.

Podruhé se z výhry radoval také Hradec a musí si jí hodně považovat, neboť ji vytěžil z vyrovnané bitvy proti Bystrému. Jediným, kdo v utkání našel cestu za záda soupeřova gólmana, byl hradecký Bubela a jeho trefa znamenala tři body.

Strhující závěr mělo střetnutí v Morašicích. Domácí celek tam v klání s dolnoújezdskou rezervou dlouho tahal za kratší konec a fanoušci se právem obávali o výsledek. Jenže finiš se Morašickým povedl náramně. Nejprve srovnali a v 90. minutě jim V. Štancl zajistil hlavičkou po rohu vítězství.

Devět žlutých karet rozdal rozhodčí v zápase Jaroměřic proti nováčkovi z Březové. Kromě toho bylo k vidění i pět gólů. Domácí byli lepší a mohli vyhrát i výrazněji, kdyby nezůstaly promarněny další tutové šance. Zvláště Batelka dělal obraně velké starosti. Březovští mohli utkání zdramatizovat, po proměněném pokutovém kopu na 3:1 nastřelili tyčku. Domácí si však vše pohlídali a v závěru dal Švec výsledku definitivu čtvrtou brankou.

Zbylá dvě měření sil přinesla smírné rezultáty. V Linharticích bránily Sebranice těsný náskok získaný v samotném úvodu a neubránily ho. Metra dotáhla a pro oba soupeře šlo o první zisk v sezoně. To samé platí i v případě Křenova a Rohozné. Ani vyloučení domácího Vašíčka po druhé žluté kartě se stavem 1:1 nehnulo, hosté totiž výhodu jednoho muže v poli nedokázali využít.

2. KOLO:

Opatov – Janov 1:2

Branky: 45. Cimburek – 6. J. Boháček, 77. Bureš. Rozhodčí: Grulich. ŽK: 2:3. Diváci: 120. Poločas: 1:1. Opatov: Štosek – Prokop (78. Matouš), Lustyk, Petruň, Broulík, Křivka, Paar, Vostřel, Kalánek, Šplíchal, Cimburek. Janov: Beránek – L. Zvěřina, Pirkl, Šváb, Johan, Kramář (75. L. Čapek), Jireček, Háněl (34. M. Wejda), J. Boháček (83. Jirásek), Bureš, Knap (85. Kubíček).

Hradec – Bystré 1:0

Branka: 77. Bubela. Rozhodčí: Kovář. ŽK: 4:3. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Hradec nad Svitavou: Milota – L. Zedník, Bubela, Nedoma (23. Smolej), Lopaur, Lelek, Rada, Marek, Čejka, Procházka (78. Jachan), Dědič (89. Čížek). Bystré: P. Lánský – T. Oravec, Zahoran, Vodička (82. Jílek), Němec, Češka, Mužík, Štaud, Jukl, Misar (68. M. Oravec), Putnar.

Jevíčko – Moravská Třebová B 1:2

Branky: 5. Linhart – 62. Šrom, 68. Špaček. Rozhodčí: Nepraš. ŽK: 2:0. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Jevíčko: Přikryl – Vašíček, A. Klein, Jedlinský, R. Khýr (63. Říha), Z. Klein, Vafka, Vykydal, T. Klein, Zika (80. Hofman), Linhart. Moravská Třebová B: Vykydal – Pospíšil, Rázl, Huryta, Müller, Novotný, P. Šatník, Špaček, Smékal (75. Štaffa), Šrom (84. Matoušek), Dostál (46. Strnad).

Křenov – Rohozná 1:1

Branky: 62. Švihálek – 22. L. Boháček. Rozhodčí: Brandejs. ŽK: 2:3. ČK: 1:0 (68. Vašíček). Diváci: 70. Poločas: 0:1. Křenov: Gallik – Vašíček, Cápal, Darmo, Kovařík, Vlk, Peterka, Navrátil, Helebrand (60. Švihálek), Dvořáček, Krutílek. Rohozná: Čermák – L. Moravec, M. Chrást, Luňáček, Hradil, R. Jandl, Hakl, K. Moravec, L. Boháček, Krejčí (46. Baldík), J. Chrást.

Morašice – Dolní Újezd B 2:1

Branky: 83. Klement, 90. V. Štancl – 17. Pravec. Rozhodčí: Brychta. ŽK: 0:2. Diváci: 70. Poločas: 0:1. Morašice: Prešinský – V. Štancl, Chmelík, Klement, Ropek, Pitra (57. Skala), M. Štancl (11. Novák), D. Štancl, Černohorský (57. Válek), Tměj, Vopařil (75. Petr Kuta). Dolní Újezd B: T. Klusoň – Doležal, Chadima, Nádvorník, Svoboda, M. Vomáčka, Pavel Kuta (68. Kopecký), Vrabec (67. Rejman), Heinisch, Pravec, O. Klusoň.

Linhartice – Sebranice 1:1

Branky: 78. Bednář – 5. Šlesinger. Rozhodčí: Schejbal. ŽK: 1:1. Diváci: 75. Poločas: 0:1. Linhartice: F. Radimecký – Prucek, D. Škrabal (46. Lébiš), R. Škrabal, M. Radimecký, Kubálek (57. Ondříček), Bednář, Kyrcz (23. Dvořák), Andrlík, T. Kelo, P. Kelo. Sebranice: Jiráň – Klusoň, Nezbeda, T. Patočka, Kučera, J. Patočka, P. Kalánek (46. Kuchta), T. Kalánek, Červ, Večeře, Šlesinger.

Jaroměřice – Březová 4:1

Branky: 48. a 90. Švec, 9. Batelka, 60. Gecl – 63. Kutlák (PK). Rozhodčí: Pokorný. ŽK: 3:6. Diváci:100. Poločas: 1:0. Jaroměřice: Navrátil – Valenta, Jakab, Hrazdíra, Bednařík (76. Bednařík), Hrbata, Švec, Gecl, Knoll, Seidl (86. Popelář), Batelka. Březová nad Svitavou: Kejda – Klemša (63. Procházka), Lidmila, Macek, Friedl, Kunc (78. J. Stupka), Valter, Prokop (87. Procházka), Ducháček, Kutlák, Jež.

23.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
Z utkání HC Litomyšl vs. BK Havlíčkův Brod B.
10

Litomyšl se dočkala první výhry. Odnesl to Havlíčkův Brod

Moravskotřebovský bazén čekají opravy. Vyžádají si investici okolo čtyřiceti milionů korun.
2

Kvůli bezpečnosti uzavřou bazén

Ani krávy se na Svitavy nevydržely koukat...

Svitavy /OHLASY/ – „Jsem rád, že jsme potvrdili vítězství z předchozího kola,“ liboval si po vítězství v Lanškrouně trenér Poličky, která pozvolna stoupá tabulkou krajského přeboru.

Řidič ujel od místa nehody

Kamenec u Poličky – Svědci by mohli pomoci vyřešit nehodu, která se stala na začátku měsíce na silnici I/43 v blízkosti odbočky na Borovou.

Uklidnili se a derby bylo jejich

Svitavy /KOOPERATIVA NBL/ – Zvláštní, atypický zápas. Nízké skóre, úspěšnost střelby na obou stranách nevýrazná, trojky skoro neexistovaly (2:2). Přesto přineslo první východočeské derby sezony napínavou podívanou do samotného závěru.