Asi největší překvapení se zrodilo v Třebové. Morašičtí budou šťastně získané první místo hájit za týden na půdě druhé Sloupnice. Remíza nepomohla Svitavám, ani Dolnímu Újezdu, zato cenný je zisk pro Poličku, jejíž sestava nebyla „béčková“.

Polička B – Verměřovice 3:2

Vše podstatné se odehrálo v první půli. Notně posílené poličské „béčko“ se během dvaceti minut ujalo dvougólového vedení. Hostující Kmeť poté po rohu snížil, ale Kučera bombou přidal třetí zásah. Do poločasu Kmeť znovu stáhl, po přestávce se hrálo prakticky bez šancí a domácí si důležité vítězství již pohlídali.

Fakta – branky: V. Král, P. Lánský, O. Kučera – Kmeť 2. Rozhodčí: J. Kříž (Pardubice). ŽK: 2:3. Diváci: 50. Poločas: 3:2.

SK Masokombinát Polička B: Vopařil – Dobiáš, Češka, J. Petr, Scheib, V. Král, Kučera, Švec, Lánský, Bureš, Dittrich (O. Petr, Navrátil).

Svitavy B – Dolní Újezd B 0:0

První poločas se hrál za stálé převahy posílených domácích, kteří však z vypracovaných nadějných příležitostí žádnou nevyužili. O jediné výraznější ohrožení Kavalíra se postaral vlastní spoluhráč Brandejs, jehož hlavička míněná jako „malá domů“ málem zapadla do sítě. Po změně stran se hra vyrovnala, hosté se přece jenom zvedli a také zaměstnali svitavského brankáře. Vše směřovalo k bezbrankové remíze a ta se také nakonec zrodila.

Fakta – rozhodčí: Pagáč (Pardubice). ŽK: 3:3. Diváci: 100. Poločas: 0:0.

Morašice – Pomezí 1:0

Šlágr kola se v první půlce hrál za mírné převahy domácích, kteří však několik slibných možností nevyužili. Po přestávce se hra vyrovnala a byli to hosté, kteří sahali po vedoucím zásahu, proti byl ovšem gólman Lněnička, jenž třikrát výtečně zasáhl. V nastaveném čase pak přišel centr Němce do šestnáctky, tam se nejlépe zorientoval Válek a rozhodl o šťastném vítězství.

„Celý kolektiv chválím za bojovnost, když herně to až tolik nešlo. Zvláště pak Válka, který byl platný svoji aktivitou v útoku, ale zvládl i svoji úlohu v obraně, kam jsme jej museli stáhnout po zranění Vomočila,“ uvedl hrající trenér Morašic Petr Kuta. „Inkasovali jsme až v nastavení, což byla velká smůla, ale měli a mohli jsme dát góly už dříve. Nedali jsme je a doplatili na to,“ komentoval sekretář Sokola Pomezí Zdeněk Stoklásek.

Fakta – branka: Válek. Rozhodčí: Kaplan (Zámrsk). ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas: 0:0.

Sokol Morašice: Lněnička – Klement, Chmelík, Rajman, J. Vomočil, V. Štancl, M. Ropek, Pe. Kuta, Jokeš, Burian, Válek (Škoda, Němec). Sokol Pomezí: J. Pecina – Drobný, Svoboda, Kotouček, M. Roušar, P. Pecina, Coufal, Pazdera, Červený, Nespěšný, Jožák (Češka, L. Roušar, Makovský).

Moravská Třebová B – Jevíčko 1:4

„Malohanáci“ pokračují v nečekané stíhací jízdě a drží teoretickou naději na udržení. Tu začali na Slovanu živit hned v úvodu, kdy Vafka odcentroval na hlavu Schupplera – 0:1. Druhý úder přišel po půlhodině a měl ho na svědomí Vafka a v nástupu do druhé půle neuhlídali domácí ani Khýra. Slovan se vzchopil k náporu až kolem 60. minuty, ale výsledkem jeho tlaku byla jen korekce na 1:3, poslední slovo měl na konci Seknička.

Fakta – branky: Winkler – Schuppler, Vafka, Khýr, Seknička. Rozhodčí: Jadrný (Choceň). ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 0:2.

SKP Slovan M. Třebová B: nehlášeno.
SK Jevíčko: Navrátil – Vykydal, Továrek, Schuppler, Kritzbach, R. Khýr, Berka, Seknička, Podlezl, Marván, Vafka (Kyša, Z. Klein, Jedlinský). (rh, mo, zr)