Fotbalisté Sokola Dolní Újezd si v utkání fotbalové I. A třídy přivezli nerozhodný výsledek z Pardubicka. Byl to pohříchu jediný víkendový zisk pro zástupce naše regionu. Jinak se totiž okresním týmům nedařilo. A velmi nepříjemné je to hlavně v případě Morašic, protože ty vinou horšího skóre, než mají Slatiňany, klesly po jedenáctém kole na poslední příčku.

Srch – Dolní Újezd 1:1

Skóre zápasu otevřel ve 13. minutě Slováček, který získal míč na polovině hřiště, přešel s ním do střelecké pozice a jeho rána zaskočila T. Klusoně. Hostům se podařilo vyrovnat „do šatny“ zásluhou Mandlíka. Ten využil podklouznutí beka Vysoudila a osamocen před gólmanem Hálou nezaváhal. I po změně stran měli oba soupeři po jedné velké šanci, tentokrát ale nevyužité. Za domácí ji spálil v 55. minutě Bříza, za hosty o něco později Svoboda. V obou případech velice dobře zasáhli brankáři T. Klusoň a Hála. Nepříliš výrazné utkání skončilo dělbou bodů.

„Remíza je vzhledem k průběhu zápasu zasloužená. Fotbal to moc ke koukání nebyl, jednalo se spíše o boj ve středu hřiště. Bod z venku nás ale samozřejmě těší. Zkoušeli jsme hrát trochu jiným systémem než obvykle a klukům to příliš nešlo,“ uvedl vedoucí mužstva Radek Novotný.

Branky: Slováček – Mandlík. Rozhodčí: Svědiroh. Poločas: 1:1. Dolní Újezd: T. Klusoň – J. Částek, Svoboda, Havran, Kabrhel, Čejka, Kolčava, Frňka, O. Klusoň, Mandlík, J. Vomáčka (Pravec, Kopecký, Fulík).

Stolany – Březová 5:2

Na vedoucí gól soupeře, který dal tečovaným přímým kopem v 9. minutě Kaciáň, odpověděl těsně před poločasem hlavičkou Rada. V nástupu do druhé části opět skóroval Kaciáň, aby v 56. minutě pěkným trestným kopem dotáhl Vorlický na 2:2. Jenomže stolanský Kaciáň vzápětí završil hattrick a teď už snaha Březové o třetí vyrovnání přišla vniveč. Naopak domácí v samotném závěru vítězství vylepšili.

„Výsledek je zkreslený závěrem, protože zápas byl jinak vyrovnaný a herně se už vzhledem ke složení, v jakém jsme nastoupili, nemáme za co stydět. Utkání jsme si prohráli sami po zbytečných hrubých chybách,“ komentoval vedoucí mužstva Oldřich Palla.

Branky: Kaciáň 3, Černohubý, Chmelík – Vorlický, Rada. Rozhodčí: Sůra. Poločas: 1:1. Březová nad Svitavou: J. Ehrenberger – Rada, Vorlický, Svoboda, Stupka, Prudil, Wagner, R. Ehrenberger, Jež, Kutlák, R. Mikolín.

Morašice – Staré Hradiště 1:2

Z obou stran bojovné utkání nenabídlo mnoho gólových příležitostí. O něco více jich měli hosté, ale jako první se prosadili Holomkovou zásluhou domácí. Hradiště vyrovnal po rychlém brejku, když Andrle stačil první střelu jen vyrazit, ale proti dorážce byl bez šance. Odražené míče se staly morašickým osudem, jelikož po přestávce napálil hostující Smutný míč po rohovém kopu přesně k tyči Andrleho svatyně a dal na 1:2.

„V závěru jsme měli tlak a nějaké náznaky šancí, ale bez efektu, protože soupeř dobře bránil a my se nemohli do jeho defenzivy dostat. Na druhé straně nás svými zákroky držel ve hře až do konce Andrle. Kluci celé utkání odbojovali, ale štěstí se k nám nepřiklonilo,“ litoval trenér Petr Kuta.

Branky: Holomek – Smutný, Tesner. Rozhodčí: Bouz. Poločas: 1:1. Morašice: Andrle – Klement, M. Ropek, Chmelík, Jokeš, Holomek, Válek, Pavel Kuta, Štancl, Jetmar, Vomáčka (Burián, Škoda).

Zbývající výsledky: Přelouč – FK Pardubice C 1:1 (1:0). Branky: vlastní – T. Kakrda. Živanice – Moravany 2:3 (1:0). Branky: Ferčák, vlastní – Molek, Kříž, Novák. Slatiňany – Valy 5:4 (1:4). Branky: J. Zdražil 2, Kudyn 2, Moravec – Hačko, Budinský, Kolman, Pleskot. Letohrad B – MFK Chrudim C 5:1 (2:1). Branky: Štěpán, J. Svoboda, Lorenc, T. Svoboda, Černohous – Rahimič.

Pořadí I. A třídy: 1. Moravany (24 bodů), 2. FK Pardubice C (21), 3. Letohrad B (20), 4. Přelouč (19), 5. Stolany (19), 6. Srch (19), 7. Staré Hradiště (18), 8. Březová nad Svitavou (15), 9. Živanice (14), 10. Dolní Újezd (13), 11. MFK Chrudim C (13), 12. Valy (8), 13. Slatiňany (6), 14. Morašice (6).