Fotbalová rezerva zdejšího oddílu SK Masokombinát sehrála podzimní poloviny I. B třídy více než solidně. Obsazuje sedmé místo, což jí dává do jarních odvet klid a může pokračovat ve zkoušení talentovaných mladých hráčů z vlastní líhně. To se jí daří.

„Před sezonou jsme si kladli za cíl hrát ve středu tabulky bez sestupových starostí pro jarní sezonu, takže se sedmým místem jsme relativně spokojeni,“ sděluje vedoucí mužstva VÁCLAV OBOLECKÝ.

Pozice týmu ale mohla být přece jenom lepší. „Škoda posledních dvou domácích utkání, v nichž jsme zbytečně ztratili cenné body. To bychom byli ještě spokojenější, mohli jsme atakovat dokonce třetí místo v tabulce.“

Protože poličský kolektiv je velmi mladý, nevyhne se výkývům ve výkonnosti. Povedené zápasy se tak střídaly s těmi horšími. „Nejvydařenějším podzimním utkáním byla domácí remíza 0:0 se silným mužstvem Cerekvice. Hodně jsme si cenili také vítězství v Rychnově na Moravě, protože tam mančaft ukázal, že i bez posil z A družstva umí zahrát dobrý kolektivní fotbal a nechat na hřišti srdíčko. Naproti tomu výkony v neúspěšných zápasech ve Vysokém Mýtě a doma s Králíkami a při remíze s Verměřovicemi ukázaly odvrácenou tvář našeho celku,“ hodnotí Václav Obolecký.

Brzdou, proč se Poličští nedostali v pořadí výše, byla nevalná střelecká produktivita. Dali pouze 13 gólů, to je jedno z nejnižších čísel v celé soutěži. „Jak už jsem zmínil dříve, naše mužstvo je věkové velmi mladé, nevyzrálé, nemá ještě tolik zkušeností a hlavně mu chybí klid v koncovce. Proto jsme k utkáním nastupovali spíše s obranným systémem, s cílem neinkasovat, což se zase naopak podařilo,“ zdůvodnuje to vedoucí týmu. Nejlepším dokladem defenzivního ladění hry je na druhou stranu jen 14 inkasovaných branek.

Poličští nesázejí na individuality, nýbrž na kolektivní pojetí, ostatně stejně jako většina ostatních družstev z regionu. „Taková osobnost, jež by spoluhráče po celý podzim nějak výrazně táhla, se nenašla. V utkáních jsme tak sázeli na týmový přístup. Po odchodu kapitána Stokláska do áčka převzal jeho roli Kučera a zhostil se ji velmi dobře. Určitě nám prospěl návrat zraněného Tomáše Švece, Nekvindy z hostování v Pomezí a talentovaného Pavliše z dorostu Jablonce,“ vypočítává Obolecký. Podle jeho slov nezklamali ani Dobeš a Klein, kteří si odbyli svoji premiérovou půlsezonu mezi dospělými a pochvalu si zaslouží také dorostenci Mužík a Mihulka, kteří kdykoli ochotně vypomohli.

Pořadí na čele tabulky není pro poličského vedoucího překvapením. „Potvrdili se ambice posílených nováčků I. B třídy z Březové a Cerekvice. Pokud hrají kolektivně, tak ostatní soupeře jasně převyšují. Předpokládám, že o postupu se rozhodne jenom mezi touto dvojicí. Zklamáním byly výkony nováčka z Dolní Dobrouče,“ míní Obolecký.

Zimní příprava bude v Poličce jako vždy trochu specifická. „Budeme trénovat výhradně v domácích podmínkách spolu s A týmem. Drtivá většina hráčů nastupuje v extralize sálové kopané a přes zimu nezahálejí. Posílení neplánujeme, hrajeme s odchovanci a dorostenci. Cíl být zásobarnou pro áčko plníme,“ doplnil Václav Obolecký.

SK MK Polička B – podzim 2009:

Březová nad Svitavou 0:4
Pomezí 1:0
Dolní Dobrouč 2:0
Libchavy 1:1
Sloupnice 1:1
Česká Třebová B 2:1
Svitavy B 2:1
Vysoké Mýto B 0:2
Cerekvice 0:0
Ústí nad Orlicí B 2:2
Králíky–Červená Voda 1:2
Rychnov 1:0
Verměřovice 0:0