V Poličce a Svitavách byla nálada mnohem pochmurnější.

Litomyšl – Moravany 1:1 (PK 9:8)

Ivo Svoboda, trenér TJ Jiskra Litomyšl: Na jaře se zřejmě pokusíme požádat svaz o výjimku a vzdáme se domácích zápasů. Přáli jsme si vytvořit z domácího hřiště nedobytnou tvrz a místo toho tam pořádáme dny otevřených dveří. Do utkání jsme vstoupili přímo otřesně a obdržený gól byl jenom otázkou času. Potom jsme si alespoň částečně uvědomili důležitost duelu, začali si vytvářet gólové šance, nastřelili dvakrát břevno a hosté se štěstím ubránili remízu. Body, které jsme na podzim získali, nejsou vybojované, ale fotbalově uhrané, což je na zhoršujících se terénech čím dál obtížnější a tenhle způsob by nás po třech zbývajících kolech mohl mrzet.

Miroslav Kaluža, trenér TJ Sokol Moravany: Sportovně musím uznat, že jsme ani ten bod nezasloužili. Odehráli jsme asi třicet minut v nějakém pohybu a nasazeni dle mých představ. Ale po zbytek utkání jsme tahali za kratší konec. Omluvou nám můžou býti zdravotní, dovolenkové či pracovní absence, ale…

Žamberk – Polička 4:1

Evžen Kopecký, trenér 1. FC Žamberk: Opět nás čekal těžký zápas, ve kterém hrála prim především trpělivost a zodpovědnost každého našeho hráče na hřišti. Kluci pochopili důležitost utkání, byli hladovější než soupeř a hlavně se jim podařilo být vždy včas na pravém místě. V tom byl možná mezi námi malinký rozdíl, jinak to bylo vyrovnané utkání, které se lámalo za stavu 1:0, kdy Martinovský výborným zákrokem podržel tým a my poté nemilosrdně trestali otevřenou hru Poličky. Musím se ale také pozastavit a poklonit nad fér gestem jednoho ze tří hráčů černé pleti, kteří nás hodně potrápili, ale za stavu 1:0 pro nás nechali odvolat přímý kop na naši branku, který rozhodčí v nepřehledné situaci proti nám nařídil.

Michal Kozel, trenér SK Polička: Na těžkém terénu a za šíleného počasí se ani z jedné strany nehrál příliš dobrý fotbal. První poločas byl vyrovnaný, ve druhém se domácím podařilo vstřelit vedoucí branku, který byla důležitá pro další vývoj zápasu. My jsme totiž nenašli způsob, jak se dostat do zakončení. Po trochu sporné situaci ohledně ofsajdu přidal soupeř druhý gól, vzápětí třetí z pokutového kopu a bylo rozhodnuto. Potom ještě oba týmy přidaly po jedné brance, ale to už nic neřešilo. Na rozdíl od předešlých utkání jsme se tentokrát vůbec neprosazovali do koncovky. Sice jsme nějaké šance měli, ale nejednalo se o vypracované pozice, šlo spíše o náhodné momenty. Utkání nám nevyšlo.

Moravská Třebová – Choceň 1:0

Zdeněk Válek, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Na těžkém terénu jsme v prvním poločase podali koncentrovaný výkon s účelem, abychom soupeře nepouštěli do šancí, což jsme splnili. Sami jsme dvě slibné gólovky měli, trefili i břevno, ale poločas skončil klasicky 0:0. Po přestávce jsme začali hru více otevírat, toho však využili hosté a pětadvacet minut byli nebezpeční, dvakrát nás podržel Kamisch. V poslední čtvrthodině jsme hru vysunuli úplně, důrazem jsme soupeře zatlačili, bušili do něho, dostávali se ke standardním situacím a v 92. minutě se nám povedlo jeden z rohových kopů konečně využít. Potom už rozhodčí jen odpískal konec zápasu. Tentokrát bylo štěstí na naší straně a máme tři důležité body.

František Dvořák, trenér FK Agria Choceň: Spolkli jsme pořádně hořkou pilulku. První poločas byl vyrovnaný, soupeř nás tlačil ze standardek, jednou trefil břevno. My jsme řešili předfinální a finální přihrávku špatně, jen párkrát jsme vystřelili. Druhá půle byla o něčem jiném. Tahali jsme za delší konec, během deseti minut jsme šli třikrát sami na branku, ale ani to jsme neproměnili. Z posledního nepovedeného rohu jsme dostali gól od Válka. Kdybych neměl něco odtrénováno, tak by mě z toho asi ranilo… Je to smutné, děsná škoda.

Heřmanův Městec – Svitavy 2:0

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: Vzhledem ke klimatickým podmínkám, které v neděli panovaly, se v Heřmanově Městci odehrál celkem solidní zápas. Na začátku jsme byli aktivnější, ovšem přišla 15. minuta a první vážnější útok domácích, chyba v naší obraně a snadné soupeřovo vedení. Následovala vyrovnaná pasáž, ovšem absolutně bez našeho pokusu o překonání domácího brankáře. I první čtvrthodinu druhého poločasu jsme měli převahu, poté však přišel jednoduchý útok „Heřmaňáku“ zakončený střelou, kterou Jílek vyrazil na roh. Po něm jsme odhlavičkovali míč do středu šestnáctky, kde byl volný protihráč a střelou k tyči dal na 2:0. Od tohoto momentu si soupeř výsledek jen hlídal a my nebyli schopni jeho branku ohrozit. Znovu jsme se přesvědčili o tom, že bez střelby se vyhrávat nedá.