Zástupci Svitavska se o ně svými výkony nahlas přihlásili a byli vyslyšeni, takže si před zimní přestávkou zlepšili náladu. Výsledky byly tím cennější, že byly ve dvou případech dosaženy na hřištích soupeřů.

Horní Jelení – Litomyšl 3:7

František Jandáček, trenér Jiskry Litomyšl: Bylo to přesně takové utkání, kdy si laik po prvním poločase řekne, že je hotovo. Jenomže ono hotovo nebylo. Do 45. minuty jsme hráli to, co jsme si řekli, díky tomu vedli o čtyři góly. V nastavení jsme však zbytečně inkasovali v době, když už hráči byli myšlenkami v kabině. Ve druhém poločase pak zavládl v našich řadách chaos, který vydržel až do 73. minuty, kdy domácí dali kontaktní branku na 3:4. Naštěstí se nám hned podařilo reagovat pátým gólem a ten byl klíčový, sebral domácím vítr z plachet. Potom jsme prostřídali a závěr byl v naší moci. Celkově to byl zápas pro diváka nesporně zajímavý, pro mě na lavičce však přinesl infarktové momenty. Na konci je ale vystřídala radost.

Svitavy – Třemošnice 1:0

Oldřich Palla, vedoucí družstva TJ Svitavy: Poměrně úspěšnou podzimní sezonu jsme završili vítězstvím. I když musím přiznat, že v tomto utkání zvítězil šťastnější celek a tím jsme nakonec byli my, protože jsme zásluhou důsledného sledování míče Chlupem dokázali dát po nedorozumění obrany s brankářem jediný gól zápasu. Třemošnice svým výkonem potvrdila svoje výsledky z minulých kol. Ovšem nedokázala proměnit vypracované brankové příležitosti, podobně jako my, takže o výsledku rozhodl hned začátek utkání, které jinak bylo do poslední minuty vyrovnané. Je však dobře, že jsme vyhráli a udrželi se tak bodově na dohled špičky tabulky. Na závěr hodnocení chci našim hráčům poděkovat za celé jejich podzimní účinkování v přeboru.

Hlinsko – Polička 0:1

Roman Kysilko, trenér SK Polička: Byl to pro mě jeden z nejhorších víkendů, co se týče skládání mužstva. Brůna byl zraněný, Kučera měl studijní povinnosti, Novák byl pracovně mimo a osm hráčů mělo v nohách turnaje v sálové kopané za Poličku a ve futsale za Sádek. Horko těžko jsme tedy poskládali tým a vyhráli jenom díky tomu, že Hlinsko na tom bylo podobně a hrálo s několika dorostenci. V prvním poločase jsme byli lepším týmem, ve druhém se projevila únava z předešlých aktivit a byli jsme naopak horší. V závěru rozehrál Navrátil dobře roh, domácí obránci i brankář zaváhali a byla z toho vítězná branka. Že jsme tohle utkání vyhráli, to nelze hodnotit jinak než jako velikánské štěstí. Hrálo se na těžkém terénu a hráči s ním měli problémy. Nejlepší mužem ze všech aktérů na hřišti byl Jiří Petr, který byl v celé podzimní části jednou z hlavních opor týmu, ať už jsme ho použili na jakémkoli postu sestavy.