Nedělní duely přinesly dva nejhubenější výsledky. Radost ze skóre 1:0 ale měli pouze ve Smetanově městě. Fotbalisté z Pomezí nezískali v jarní části na svém hřišti zatím ani bod. A ani duel proti Chrudimi na tom vůbec nic nezměnil.

Načešice – Dolní Újezd 1:6

Vyrovnaný první poločas strhli na svoji stranu hosté Mandlíkem, který se ve 40. minutě uvolnil přes dva hráče a přesně zakončil. Týž střelec po změně stran zaskočil slabou střelou gólmana Gajdošíka. Načešicím svitla jiskřička naděje, když M. Chmelík proměnil penaltu. Za krátkou chvíli ale Mandlík zvýšil na 1:3 a zlomil odpor Mezilesí. V 65. minutě „pokazil" gólovou šňůru Mandlíkovi Frňka a dal čtvrtou branku. Potom se však vše vrátilo do „starých kolejí". V 76. minutě po centru Fulíka skóroval Mandlík hlavou a tři minuty před konečným hvizdem přidal svoji pátou trefu. Zmar Načešic mezitím dokonal M. Chmelík, když mu Janecký vychytal druhou penaltu.

Branky: Mandlík 5, Frňka. Rozhodčí: Braun. Poločas: 0:1. Dolní Újezd: Janecký – J. Vomáčka, Čejka, M. Vomáčka, Částek, Pešina (55. Kroulík), Fulík, Brůna, Kabrhel, Mandlík, Frňka.

Jan Kabrhel, sekretář TJ Sokol Dolní Újezd: Čekal nás nepříjemný soupeř, jemuž navíc nahrávala nakloněná rovina hřiště a nepříliš kvalitní tvrdý trávník. Začátek nenasvědčoval tomu, že výsledek bude tak jasný, domácí v útočné fázi svojí rychlostí hodně potrápili naše beky. Postupem času jsme ale začali ovládat dění na hřišti a poté, co dal Mandlík po změně stran na 1:3, hrálo se podle jedněch not a skóre narůstalo, když úřadoval trstěnický bombardér. Náš tým stále pokračuje v pohodovém jaru.

Ústí nad Orlicí B – Litomyšl 0:1

Jiskra dala s bídou do kupy jedenáctku, v akutní personální nouzi se mimo jiné v poli vystřídali dva brankáři. Přesto odehrála s fotbalově zdatným soupeřem kvalitní a nakonec i vítěznou partii. Bylo se na co dívat a zajímavé situace se střídaly před oběma brankami, ovšem o přesnější zakončení byla nouze a většina nadějných střeleckých pokusů končila mimo. Až v 85. minutě to zpoza vápna zkusil Kundera, balon „zaplaval" a překvapil gólmana. Zoufalé snaze rezervy o vyrovnání pak hosté odolali a vydřeli tři velmi cenné body.

Branka: Kundera. Rozhodčí: Smitka. Poločas: 0:0. Litomyšl: Malý – Urban, Sršeň, Štoudek, P. Čapek, Severa, Kundera, J. Paclík, Valenta, Koukola (75. Kačer), Frank.

Pavel Švec, trenér Jiskry Litomyšl: Mužstvu musím za bojovný a týmový výkon poděkovat. Před utkáním jsem řešil absenci osmi hráčů z kádru a s obavou připravoval taktiku. Kluci však k zápasu přistoupili zodpovědně a chybějící hráče disciplínou a nasazením nahradili. Na pěkné hrací ploše se hrál technický fotbal a oboustranně se čekalo, kdo udělá první chybu. Ta přišla ze strany domácích v závěru, kdy střelec Kundera propálil brankáře z osmnácti metrů. Závěr jsme si pohlídali a vezeme vybojované body. K dobré úrovni utkání přispěli také rozhodčí a slušně hrající soupeř.

Pomezí – Chrudim C 0:1

Duel s mladým a běhavým týmem z Chrudimi byl pro diváky zajímavý a vynikali v něm oba gólmani, kteří pochytali spoustu šancí. Ujala se jediná z nich, a to v 50. minutě, kdy se hlavou na zadní tyči prosadil Felkl. Domácí následně vystupňovali tempo a dělali možné i nemožné pro vyrovnání, jenomže buď trefili pouze brankovou konstrukci a když už balon do sítě dvakrát dostali, nebyl jim gól ani v jednom případě uznán.

Branka: Felkl. Rozhodčí: Komínek. Poločas: 0:0. Pomezí: Křemenák – Čejka (80. Stýblo), Kotouček, Mička, Drobný, Pořízka, Jožák, Svoboda (60. Stodola), Roušar (86. Ptáček), Nespěšný, Leinweber.

Zdeněk Stoklásek, sekretář TJ Sokol Pomezí: Dát gól je pro nás nadlidský úkol. V prvním poločase se kluci spíše hledali, ale poté, co inkasovali, začali hrát, rvali se o výsledek do úmoru, dřeli, ale nebylo to nic platné, protože zkrátka nejsme schopni skórovat. A tak jsme přišli o další body, což nás mrzí, ale jedeme dál a zkusíme je získat příště.

Luže – Pardubičky 4:0 (1:0). Branky: Nagy 2, Fidler, Mašek. Heřmanův Městec – Staré Hradiště 2:0 (0:0). Branky: Salfický, D. Jablečník. Vysoké Mýto B – Libišany 0:1 (0:1). Branky: Horyna. Zámrsk – Horní Jelení 3:3 (2:2), pen. 2:4. Branky: Jiráský, R. Matoušek, Hovorka – Velínský, Šimek, Kaňkovský.

1. Libišany (51), 2. Dolní Újezd (42), 3. Litomyšl (39), 4. Heřmanův Městec (36), 5. Ústí nad Orlicí B (31), 6. Vysoké Mýto B (30), 7. Pomezí (28), 8. Luže (25), 9. Načešice (23), 10. Staré Hradiště (22), 11. Pardubičky (21), 12. Horní Jelení (20), 13. Chrudim C (17), 14. Zámrsk (11).