Rozhodl první poločas a dvě trefy Malého, dobře rozehraný duel si tým od Loučné nepokazil ani po změně stran a zodpovědnou hrou si došel pro první body v této sezoně.

Sobota se regionálním zástupcům nadmíru vydařila rovněž v „béčku“ a i tam se chléb lámal v prvních poločasech. Opatovec zažil zápas, ve kterém mu vyšlo všechno, na co sáhl. „Každé vážnější zakončení skončilo brankou. Do přestávky jsme stihli dát čtyři a bylo v podstatě jasno. Po změně stran se hrál vyrovnaný fotbal, ještě jeden gól jsme přidali a hosté odjeli s porážkou, která pro ně byla až příliš krutá,“ uznal klubový sekretář Tomáš Telecký.

V Kunčině byla klíčová pasáž mezi 22. a 34. minutou. Domácí hráči do ní vměstnali tři přesné zásahy a celý zápas si tak udělali o poznání jednodušším. Další průběh hry si kontrolovali, byť hosté nebyli odevzdanými soupeři, ale vývoj nezdramatizovali.

Neděle ve fotbalové I. B třídě přinesla další čtveřici soubojů svitavských a ústeckých reprezentantů. Až na jednu výjimku se jednalo o velice dramatická měření sil, které po různých peripetiích dokráčela ke smírnému rezultátu po devadesáti minutách a tedy k dělbě bodů. O tom, kdo si přivlastní zisk navíc, rozhodovali penaltoví exekutoři, a v tomto ohledu byli úspěšní jen ti březovští.

Počtvrté v sezoně přivedl březovský nováček svůj zápas k rozstřelu a potřetí ho zdárně zvládl. Získané dva body v Žichlínku nejsou určitě k zahození, tím spíše, že se utkání pro hosty nevyvíjelo příznivě a dotahovali. Už by to ale chtělo i plnohodnotné vítězství.

Co dodat k výsledku z Českých Heřmanic? Třebovská rezerva se stala další obětí silného domácího výběru. V prvním poločase se ještě snažila držet krok, krátce po změně stran byl však vyloučen Kolář a v deseti lidech Slovan neměl nárok.

Do Pomezí se v týdnu před zápasem vrátil střelec Marek Leinweber, který ještě v minulém kole přispěl dvěma góly k vítězství Svitav nad Poličkou. Ani jeho přítomnost však ke gólové produktivitě nepomohla. Ovšem s přihlédnutím k tomu, že přijel vedoucí celek skupiny z Letohradu a domácí s ním odehráli rovnocennou bitvu, lze zápas hodnotit pozitivně a jako příslib do dalších kol.

Pokud měl někdo blíže k vítězství v osmigólové přestřelce v Jablonném nad Orlicí, tak to byli hosté z Dolního Újezdu. Vždyť také ve 47. minutě po druhém zásahu J. Vomáčky v utkání svítilo na ukazateli 1:3. Leč drama teprve začínalo. V 84. minutě domácí dotáhli na 3:3, z protiútoku Štarman ještě jednou přiblížil rezervu k výhře, ale ani toto vedení do konce nepřežilo. A penalty se hostům nepovedly podle představ.

SKUPINA A, 6. kolo:

Cerekvice nad Loučnou – Prosetín 2:0 (2:0)

Branky: 11. a 44. (PK) Malý. Rozhodčí: Linhart. ŽK: 3:2. Diváci: 120. Cerekvice nad Loučnou: V. Vostrčil – Kříž, Kusý, Šeda, Jetmar, F. Pražák (72. Lněnička), R. Pražák (64. Lorenc), Jandera, Lněnička, Malý (89. Uher), Horák.

Skuteč – Řečany nad Labem 1:3 (0:0). Branky: Marel – Tichý, vlastní (Pavliš), Bendžík z pen. Srch – Rozhovice 2:3 (0:0). Branky: Maivald, Třešňák – Kalas 2, Mudruňka. Slatiňany – Stolany 8:4 (4:0). Branky: Kopecký 2, Slavík 2, Vladyka 2, Trňák, Bartušek – Kubašta 2 (1 z pen.), Kratochvíl, Meduna. Svratouch – Dobříkov 3:3 (1:2), pen. 3:4. Branky: Pavlík 2, Černý – Vojtíšek, Klapal, Vaněk. Horní Jelení – Choltice 1:1 (1:0), pen. 3:4. Branky: Kaňkovský – Heblík. Lázně Bohdaneč – Nasavrky 1:2 (1:1). Branky: Kršák – Novák, Morávek.

1. Slatiňany (18), 2. Nasavrky (13), 3. Svratouch (12), 4. Rozhovice (11), 5. Stolany (9), 6. Lázně Bohdaneč (9), 7. Prosetín (9), 8. Choltice (9), 9. Řečany nad Labem (8), 10. Skuteč (7), 11. Dobříkov (7), 12. Srch (6), 13. Cerekvice nad Loučnou (3), 14. Horní Jelení (2).

SKUPINA B, 6. kolo:

Kunčina – Sloupnice 3:0 (3:0)

Branky: 22. Šmehlík, 27. T. Pagáč, 34. Spálenský. Rozhodčí: Stárek. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Kunčina: Pařil – Hlaváček (78. Papežík), Pešava (74. Kaláb), Spálenský, Opletal, Šejnoha, T. Pagáč (82. Tisovský), T. Brychta, Švanda, V. Pagáč (67. A. Kalina), Šmehlík.

Opatovec – Lanškroun B 5:0 (4:0)

Branky: 6. Brůna, 13. Sauer, 33. Svoboda, 37. Jukl, 84. Sivák. Rozhodčí: Štěrba. ŽK: 3:1. Diváci: 150. Opatovec: Jan Lampárek – Štěpánek, Štěrba, Jukl, Léhar (53. Telecký), Sauer (46. Sivák), Rada (77. Jiří Lampárek), Brůna, Dvořáček (65. Chvála), Bartoš, Svoboda.

Žichlínek – Březová nad Svitavou 1:1 (0:0), PK 4:5

Branky: 46. Šenkýř – 75. Procházka. Rozhodčí: Jelínek. ŽK: 2:3. Diváci: 185. Březová nad Svitavou: Kejda – Procházka, Lidmila, Dufek, Macek, Kučera, Milota, J. Stupka, Ducháček, Kutlák (88. Hynek), Bednář.

České Heřmanice – Moravská Třebová B 8:1 (3:1)

Branky: 7. a 21. Jirsák, 14. a 72. Ostřížek, 79. a 82. Mach, 67. O. Brychta, 70. Laštovka – 22. P. Mikšánek. Rozhodčí: Vařejčko. ŽK: 1:1. ČK: 0:1 (49. Kolář). Diváci: 120. Moravská Třebová B: Schreiber – Špaček, Fógl, Marek, Bambušek, D. Mikšánek, Kolář, P. Mikšánek, M. Štaffa, Kolář, Schütz.

Jablonné nad Orlicí – Dolní Újezd B 4:4 (1:2), PK 4:2

Branky: 74. a 89. Chládek, 5. Krejsa, 84. Lička – 19. a 47. J. Vomáčka, 40. Vanat, 85. Štarman. Rozhodčí: Kudyn. ŽK: 2:2. Diváci: 250. Dolní Újezd B: Janecký – Doležal, Rejman, Nádvorník, Dvořák, P. Frank, Vanat, Heinisch, Jireček (46. Štarman), J. Vomáčka, D. Frank (69. Váně).

Pomezí – Letohrad B 0:0 (0:0), PK 4:5

Rozhodčí: Louvar. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Pomezí: Křemenák – Sláma, Češka, Drobný, Hladík, Mička (85. Svoboda), Roušar, Jožák, Nespěšný, Vaško, Leinweber (81. M. Stýblo).