Jedno vítězství za tři body a dvě „penaltová". Toť bilance okresních zástupců z jarní premiéry v I. A třídě. Což je fajn, ale s jedním ale. Litomyšl si závěr zápasu s Horním Jelením rozhodně za rámeček nedá, jelikož takhle školácky ztratit bod je trestuhodná záležitost.

Litomyšl – Horní Jelení 4:4 (PK 4:2)

Utkání se začalo vyvíjet podle not Jiskry, kterou záhy poslal do vedení Janoušek. Jenže vedení domácím moc nepomohlo, naopak soupeř zjistil, že se nemá čeho bát, a v rozmezí tří minut obrátil vývoj dvěma trefami Michálka. Do poločasu stihl Urban přízemní křížnou střelou alespoň vyrovnat na 2:2. Ani po změně stran si domácí nedokázali vynutit výraznější převahu, ale když se nejdříve Drahoš ze skrumáže a posléze Zeman po hrubce středu hostující obrany postarali o náskok 4:2, zdálo se, že je rozhodnuto. Omyl, protože defenziva Jiskry v závěru zkolabovala a chybovala ve vlastní šestnáctce tak, že to nemohlo zůstat bez trestu v podobě nejen snížení, ale i vyrovnání na 4:4! Ještě, že domácí alespoň penalty zvládli.

Branky: Janoušek, Urban, Zeman, Drahoš – Michálek 2, Šmidberský, Velinský. Rozhodčí: J. Bednář. Poločas: 2:2. Litomyšl: Malý – Vomočil, P. Čapek, Štoudek, Drahoš, Urban, Kundera, Krejbych, Paclík, Janoušek, Zeman (83. Frank).

Pavel Švec, trenér Jiskry Litomyšl: Z utkání jsem měl obavy, protože nám ze základního kádru chyběli tři hráči a bylo to znát. Hra byla špatná, bez kreativity a nasazení. I přes tyto nedostatky jsme vedli 4:2, ale přesto nedokázali utkání slabé úrovně dotáhnout do vítězného konce. Soupeři stačila bojovnost a odvezl si bod. Musím se omluvit našim divákům za předvedenou hru. Po dobré zimní přípravě jsem očekával daleko lepší výkon. V příštích zápasech musíme zlepšit hru jednotlivců, o poznání přidat po stránce bojovnosti a předvést také větší touhu po vítězství.

Načešice – Pomezí 0:0 (PK 3:5)

Fotbal to nebyl pohledný, na těžkém terénu to ostatně bylo předem vyloučeno. V první půli byli nebezpečnější domácí, ale žádnou ze svých možností nedotáhli ke gólovému konci. Po změně stran zahrozili i hosté, ale ani nejnadějnější pokus z kopačky Jožáka se mezi tyče nevešel. V rozstřelu pak exekutoři z Pomezí nezaváhali, naopak domácí dvakrát ano a cenný druhý bod se stěhoval na Svitavsko.

Rozhodčí: Ujec. Poločas: 0:0. Pomezí: Křemenák – Čejka, Mička, Kotouček, Drobný, Jožák, Pořízka, Svoboda (70. Stýblo), L. Roušar, M. Nespěšný, Leinweber.

Milan Nespěšný, vedoucí mužstva TJ Sokol Pomezí: Dva body bereme, je to pro nás dobrý výsledek. V Načešicích může ztratit lecjaký favorit. Byl to boj na těžkém měkkém terénu, jemuž remíza celkem slušela a my byli přesnější v penaltách. Domácí na tom byli na šance asi o něco lépe, hlavně v prvním poločase, ale k našemu štěstí je nevyužili i zásluhou Křemenáka, který nás podržel. Tým zaslouží pochvalu za bojovný výkon.

Dolní Újezd – Luže 3:0

Hosté byli od úvodu aktivní, dobře kombinovali a vytvářeli si i šance. Ve 20. minutě Janecký konečky prstů vyškrábl na roh přízemní střelu Fidlera. Po půlhodině ukázali hosté, co vše lze zahodit. Janecký první dělovku vyrazil před sebe, dorážku obránci se štěstím odkopli a třetí pokus vykopl z brankové čáry Částek! Tým zpod Košumberka tím nejspíše urazil fotbalové božstvo. Ve 35. minutě se na hranici šestnáctky uvolnil Frňka a nedal gólmanovi šanci – 1:0. Krátce nato bombou k tyči zvýšil Částek na 2:0. Hosté nesložili zbraně, jenže ani Fidler v 55. minutě v jasné pozici neskóroval, když k překvapení všech mířil do tyče a míč se po brankové čáře došoural mimo. Teprve pak začali Újezdští produkovat fotbal, který chtějí jejich příznivci vidět. V 78. minutě upravil na konečných 3:0 po nacvičeném signálu Kroulík.

Branky: Frňka, Částek, Kroulík. Rozhodčí: Horníček. Poločas: 2:0. Dolní Újezd: Janecký – Frank (71. Kabrhel), J. Vomáčka, Částek, Čejka, Fulík, Brůna, Kroulík, Holec (85. Chadima), Frňka (89. M. Vomáčka), Mandlík.

Jan Kabrhel, sekretář TJ Sokol Dolní Újezd: Utkání přineslo řadu rušných chvil a poučení pro oba celky. Pro hosty to, že pro příště musí proměňovat šance, domácí musí více zabojovat ve chvílích, když se nedaří. Luže zanechala na hřišti v Bořkově dobrý dojem a rozhodně nebude na jaře v soutěži do počtu.

Další výsledky I. A třídy Pardubicka:

Staré Hradiště – Chrudim C 1:0 (1:0). Branka: vlastní. Libišany – Pardubičky 1:0 (0:0). Branka: Kučera. Heřmanův Městec – Zámrsk 3:0 (1:0). Branky: Salfický, D. Jablečník, Šimon. Vysoké Mýto B – Ústí nad Orlicí B 3:0 (1:0). Branky: Sedlák 2, Krátký.

Pořadí:

1. Libišany (38), 2. Dolní Újezd (31), 3. Ústí nad Orlicí B (28), 4. Pomezí (28), 5. Litomyšl (27), 6. Vysoké Mýto B (24), 7. Heřmanův Městec (24), 8. Staré Hradiště (20), 9. Luže (19), 10. Načešice (14), 11. Pardubičky (14), 12. Chrudim C (10), 13. Zámrsk (9), 14. Horní Jelení (8).